Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2019 09:46

Ja hlavne nechapu kdo tyhle ojeby kupuje, kupuje to nekdo? Treba fio me prislo pred startem fajn, ale nyni jen samy poplatek.

Proc nekoupis proste ETF, kdyz chces fond?
Ta posledni otazka je ode me zcela realna a fakt by me to zajimalo.
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pan.Stepan 5. 9. 2019 10:20

Investiční certifikát (zajištěný do poklesu kolem poloviny investice) vs. ETF? Takhle jednoduše to nelze vůbec porovnávat.

Pokud chcete srovnání, tak operujte s objemem investice nutné na pořízení násobku 100 ks + náklad na put opce, který by tuto investici zajistil. Dále je potřeba zohlednit náklady na měnovou konverzi + zajištění měnového kurzu.

ETF je sice levnější a nabízí potencionálně lepší výnos, ale je to výrazně rizikovější investice.
Pan.Stepan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomason87 5. 9. 2019 10:54

To portfolio je docela zvláštní. Jsou tam hlavně banky z USA, který se snažili naředit jinými sektory i geograficky, ale pořád je to hrozně náchylný vůči jakýkoliv bankovní krizi. nevím, co je na tom environmentálního, když s těma bankama zprostředkovaně nakupuješ jejich investice, který jistě nebudou všechny košer.
Tomason87
Diskutér

Odeslat příspěvekod lubik2 5. 9. 2019 11:05

libol píše:ČSOB nabízí v prémii: INVESTIČNÍ CERTIFIKÁTČSOB AMERIČTÍ A EVROPŠTÍ LÍDŘI 7,5 % 2024 - absolutně nechápu tu konstrukci vstupního poplatku (matematicky ji chápu, ale smysl mi uniká) - nějaké popostrčení? Díky
Já bych viděl tuto investici tak, že pokud se bude akciím dařit, zaplatí investor 1%(vstupní)+5%(výstupní) bance(takže méně než 6,5% ročně...(27,5-5-1)/5 ). Pokud se nebude dařit, tak vrátí vloženou částku (takže investor přijde při inflaci 2% o 10% částky), pokud se nebude dařit hodně, tak investor přijde o většinu částky. Pro banku zcela bezrizikové(vydělá 1 až 6%+růst akcií nad 7,5%).
Pokud se podíváme do prospektu, tak pokud nebudeme brát extrémy (stresový a příznivý scénář), tak vyděláme 0,02 až 1,42% ročně, tj. na inflaci si to nevydělá.

K tomu přichází ještě předčasné splacení. Pokud to bude první roky vydělávat, banka předčasně splatí a musí se to zdanit.
lubik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 5. 9. 2019 11:10

Zcela mi unika duvod tohoto instrumentu, jako oskubat ano, ale kde to ma nejakou vyhodu?
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2019 13:10

Pan.Stepan píše:Investiční certifikát (zajištěný do poklesu kolem poloviny investice) vs. ETF? Takhle jednoduše to nelze vůbec porovnávat.

Pokud chcete srovnání, tak operujte s objemem investice nutné na pořízení násobku 100 ks + náklad na put opce, který by tuto investici zajistil. Dále je potřeba zohlednit náklady na měnovou konverzi + zajištění měnového kurzu.

ETF je sice levnější a nabízí potencionálně lepší výnos, ale je to výrazně rizikovější investice.

1. No zatim jsem u zadne investice co banka nabizi nevidel jakekoliv zaruky, jen obri poplatky
2. naklady na porizeni a menovou konverzi (na konverzi nemusi byt), na porizeni (a prodej!) to bude proste zanedbatelne, i oproti 1%. Jsem liny se na to podivat, mozna lzu.
3. ja tam, viz bod 1. nevidim vyssi riziko.
4. u ETF se velmi pravdepodobne vyhnes placeni dane z prijmu

docela by me zajimalo proc je to teda v bance mene rizikove
evlo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 5. 9. 2019 15:39

treborit píše:Zcela mi unika duvod tohoto instrumentu, jako oskubat ano, ale kde to ma nejakou vyhodu?
Cílí to na lidi, kteří chtějí výnos „7,5% s malým rizikem ztráty“ a myslí si, že to existuje. Ale když obyčejné akcie s plnou participací na riziku mají v současné době očekávaný výnos nižší než těch 7,5%, je holt potřeba tu strukturu takhle zkomplikovat, vykouzlit ta čísla rozstrkáním „menších“ úprav všude možně („riziko ztráty jen při poklesu o 45%“ je ve skutečnosti „při poklesu o 20%“, „vstupní poplatek“, který se platí na výstupu, a kdoví co tam ještě je).

Tomason87 píše:To portfolio je docela zvláštní. Jsou tam hlavně banky z USA, který se snažili naředit jinými sektory i geograficky, ale pořád je to hrozně náchylný vůči jakýkoliv bankovní krizi.
Samozřejmě, na konstrukci výnosu 6% p.a. ~prodejem put opce nezbývá, než aby klient nesl dost velké riziko.
Naposledy upravil fc70 dne 6. 9. 2019 00:41, celkově upraveno 1
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 5. 9. 2019 16:02

Díky za reakce, mne teda odradil to "berou ohled na životní prostředí" - canc, který si každý vyloží dle svého.
Ale právě mi vrtal v hlavě ten rozdíl mezi tím, co bylo v mailu a produktovým listem - právě třeba "Žádné vstupní poplatky – platíte až v momentě, kdy vyděláte" - je podle mne totální lež.
No nic díky, myslel jsem, že když je to jen pro Premium segment, tak mi něco výhodného uniká, ale vypadá to na klasiku ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomason87 5. 9. 2019 17:55

No dovedu si představit, že to může mít docela úspěch. Lidi, co maj Premium, si budou myslet, že dostali podpultovou exkluzivní nabídku od svého bankéře. Jsou tam docela lákavý grafy, vysokej výnos, punc exkluzivity, všechna rizika prokoukne málokdo...ono to Premium nakonec může dobře posloužit jako platforma pro podobný srágory.
Tomason87
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 5. 9. 2019 22:12

Cili nabidka pro premiove blbce a hlupaky. :D
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 17. 9. 2019 01:33

Ma niekto skusenost s Caproni Lounge v Bratislave, ci je moznost zobrat bezplatne doprovod na CS/CSOB MC World Elite karty? Alebo je vstup len pre drzitela karty. Ak nie, da sa pripadne ist tak, ze ja na kartu CS a kolega napr 30min po mne na moju kartu CSOB? Ked som pred 5 mesiacmi letel z VIE tak tam vobec nepozerali na meno drzitela karty a ani nechceli letenku.
Mirec Vrabec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod barnyss 17. 9. 2019 17:36

CL.jpg
barnyss
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolicek 20. 9. 2019 09:03

Tak u CSOB jsem s zadosti o kreditku k Premium kontu 3x pohorel.
Pri zakladani konta zadost zamitnuta - nedostatecny prijem - hypo 3mil. + u CSOB (to ze mame hypo s manzelkou system vyhodnotit neumi)
Nasledne na doporuceni bankere tedy pres dolozeni prijmu = zamitnuto
Dalsi doporuceni bankere tocit nekolik mesicu na uctu penize, tak jsem tam ctyri mesice tocil penize vzdy nekolik set tisic tam a zpet, ruzne ucty (fakt saskarna). Taky jsem dost platil debetkou. Predschvalena zadost primo v internetovem bankovnictvi kredika 250k, ale zazadat o ni neslo (neco se pokazilo, kontaktujte support). Pak tedy treti zadost na pobocce po te sarade s penezma a ... ano opet zamitnuto.
Nevim no, ty pravidla maji nastaveny nejak dementne. Nevim, jak je rizikovej na 50k kreditku clovek, co u nich ma 3 mil.+ hypo, mesicne mu na ucet prijde cca 300 tisic, odejde 200 tisic a platebni kartou zaplati cca 40 tisic.
Za me zklamani. Vsechny penize jsem si prevedl zpet na hlavni ucet u jine banky a premium konto budu pouzivat pouze na splaceni hypoteky.
kolicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfas123 20. 9. 2019 09:16

Mal to poslat na individualne schvalenie...

Akurat sa divim, ze ten predschvaleny limit Vam nedali.
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 20. 9. 2019 09:48

To je fakt divné - nepoužívám u kreditem limity 5 000Kč a podobné blbosti dobré jen na točení - takže objektivně mám překreditkováno (podle mne - mám limit na 10 x příjem) a schválena na místě při zakládání.
Tady by měl zapracovat bankéř.
libol
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka