Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 19. 9. 2020 17:09

@martyczz: csob premium. Určite nie air ani hello.
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 19. 9. 2020 17:15

Mufinmufi píše:Stabilita služby - co konkrétně je tím prosím myšleno? Já odtamtud využil prakticky jen asistenci a ta byla i tak o ničem. Moc aktivity nevyvíjejí a většinu věcí jsem si stejně musel najít a domluvit nakonec sám.

U ČSOB Premium jsem taky a můžu potvrdit, že stejně jako u KB tam narozdíl od Erste nikdo nic nevynucuje. Vybudoval jsem si na ČS (Erste) už dříve kvůli jejich arogantnímu přístupu a naprosto šílenému zpoplatnění všeho druhu averzi a ta se teď jen prohloubila. Paradox je, že jsem uvažoval do nich při dalším poklesu investovat ve smyslu akcií.

Jinak brokeři, které jsi zmínil jsou hrozně drazí na poplatcích, to už bych si raději založil účet u IB a nakupoval přímo akcie, nebo na Degiro ETF průběžně (já tam mám v plánu brát CSNDX).

Taky zrovna řeším kvůli limitům 20k EUR více brokerů.

Na Degiro pravidelně kupuji, ale už tam mám dost, takže se ohlížím i jinde. Primárně ověřené a levné byl Lynx co jsem chtěl, ale pokud jednorázově vložím třeba 0,5M tak se poplatky u Patria, nebo TraderGo rozmělní. Rbroker je vůbec drahota a u Patria mám domluvené 3 transakce zdarma. A rovnou si tím můžu pojistit bezproblémový chod Premium účtů, jako bonus.

Nebo máte levnějšího ověřeného brokera krom IB?
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 19. 9. 2020 17:16

Premiový účet je zbytečnost, všude tě časem začne otravovat osobní bankéř a tahat z tebe poplatky za nevýhodné investice, zbytečné pojištění, apod.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 19. 9. 2020 17:28

@suram: no CSOB ma vlastnú poisťovňu a ma poistne obvykle hodne konkurencieschopné, spočívajú Ti čokoľvek a človek ešte dostane odmenu za bankopoistenie (2 roky po sebe vratka 20% z poistneho)
Erste spolupracuje s Kooperativou, ale tlačia len životné a myslím, ze mi ponúkali aj úrazové pre deti. Dotaz na iné typy poistenia (zodpovednosť, domácnosť, auto) obvykle ostanú bez odozvy.
Csob nie je úplne márne, ale občas je vhodne mat dobrého osobného bankára.
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod martyczz 19. 9. 2020 18:23

Já si taky vlastně říkám proč to mám..

absolutně nic nevyužívám - cestovní pojištění, fajn, možná pákrát do roka, ale to si můžu zaplatit, salonky - i když jsem to měl, tak jsem to využil málo kdy..

Přemýšlím, že si založím Airbank a šmitec, mají jedno z nejlepších bankovnictví co je. Jediné co je u EP fajn, je privátní bankéřka, hezčí pobočky, člověk řeší vše v soukromí, ale co, do banky chodím 1x za rok kdy si mne zavolá na kafe..to je tak vše, jaký na to máte pohled vy?

ČSOB Premium má hodně lidí v okolí a prý je to naleštěná bída, EP je daleko lepší..
martyczz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 19. 9. 2020 18:28

A to má být nějaká výhoda, jít do banky na kafe?
Airbank nebo Moneta mají dle mě nejlepší IB a appky. Airbank zamítá reklamace, Moneta je naopak uznává i když by nemusela.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod martyczz 19. 9. 2020 18:32

jj, já to taky tak vidím, já dřív měl airbank a pak mě kamarád řekl o EP, skrz to, že viděl, jak se daří, peníze apod..tak jsem byl pro, ze začátku to bylo wow, ale po těch letech mě je to fuk, stejně jen platím..

mne by zajímalo, jaká banka v česku je nejlepší pro lidi, kteří jsou fakt v balíku a tím myslím majetek 500 mil+ ..co je tady tak TOP? že je tam opravdu poradenství, ne prodávání fondů s poplatek, aby na tom banka měla..

Já se jen divím, že když jsem v EP 5 let a utratil jsem celkem raketu u obchodníků, tak si říkám, že takhle se zbavovat klientů je krátkozraké..celkem mě to i mrzí ten přístup, čekal jsem, že se zachovají jinak. Chápu, že nemám pojištění ( nechci), že neinvestuji ( poplatky vstupní a roční mě odrazují ) nemám půjčky, leasing, hypo..jsem asi špatný klient. Nicméně já se snažím vše kupovat cash, nechci nikdy nikomu nic dlužit a být zavázaný, nebo aspon takhle mne to učil otec.
Naposledy upravil martyczz dne 19. 9. 2020 18:34, celkově upraveno 1
martyczz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milanBrno 19. 9. 2020 18:33

Jednoznacne JTB
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes. (vse neomezene za 777kc/mes.)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Equabank, Twisto, ING, Curve , Moneta , atp.)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 19. 9. 2020 18:35

Žádná, všude tě budou poradci oškubávat.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 19. 9. 2020 21:48

A tak proč si nezaložíš BÚ u Fio banky, když už tam máš podnikatelský? Co myslíš, že ti bídná AB nebo ještě bídnější Hellobank přinese navíc?
Já to ČSOB premium mám, přeposílám, výplatu musím zasílat do KB, podmínka u hypotéky, s příjmy nad 50 tisíc bych však neměl ani tak problém. Ale jsem rád, když ušetřím nějakou tu tisícovku, dvě ročně za kvalitní CP, znám případ bezproblémového plnění za krádež osobních věcí současně s kartou a pojištění odpovědnosti taky něco stojí, náhoda je blbec a nemít ji, předpokládám, že se něco posere. Připojištění elektra je taky příjemný bonus a jediný co nepoužívám jsou vstupy. Salónek je v Praze, na dovolenou volím auto a Evropu, takže kdyby byla možnost, hned někomu své volné vstupy převedu. A kurzy taky nejsou úplně nejhorší.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 19. 9. 2020 22:07

JTB, KB .. opravdu bohati lide ale hostuji casto v zahranici ... v Cechach se vam opravdu hodne premiove budou venovat v Privatnim bankovnictvi az u Wealth management, desitkach milionu ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 9. 2020 03:40

Nevím o bance u nás, která by opravdu radila (tedy ne prodávala produkty). Pokud srovnám Erste Premier a ČSOB Premium, tak ČSOB vyhrává. V Erste jen chtěli, ať si něco koupím, v ČSOB to vypadalo na aspoň trochu smysluplné uvažování a nějaké doporučení, byť vlastních produktů. Podmínky mírnější, nevyžadují nic mimo ně (jako Erste).

Samozřejmě je možné vyjít jen s bezplatnými bankami (Air, Creditas, Equa, Fio, Hello a další), oželet salonky a zaplatit si cestovní pojištění.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod alfas123 20. 9. 2020 06:11

PatrikChrz píše:Samozřejmě je možné vyjít jen s bezplatnými bankami (Air, Creditas, Equa, Fio, Hello a další), oželet salonky a zaplatit si cestovní pojištění.

Patrik, prave tu vymenovane banky su mozno dobre, ak nic nepotrebujes (ale aj o tom ja osobne silne pochybujem), ale akonahle nieco potrebovat budes, tak sa na ne neda spolahnut. To je lepsie posielat prijem do normalnej banky typu CSOB. Pretoze akonahle sa nieco poserie alebo nieco bude clovek potrebovat...
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 20. 9. 2020 09:51

Erste i ČSOB interně diferencují mezi různými klienty prémiového bankovnictví, a z toho pak vyplývá, jak pracují s klientem a co mu jsou ochotni nabídnout v rámci banky nebo naopak v čem slevit. Samozřejmě nemám na mysli, že by nějaké produkty byly zadarmo.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 20. 9. 2020 11:31

Na mě to spíš dělá dojem, že ani jedna z těch bank prémiové bankovnictví nemá. Mají jen obyčejné bankovnictví s CP + salónky, které nazvali prémiovým. No a to obyčejné bankovnictví těchto 2 bank zrovna není ani v porovnání s těmi obyčejnými low-cost bankami nic moc - něco jako D1 se salónkem uprostřed. Z profi služeb například naprosto chybí nějaká integrace nabídky případných firemních účtů, karty použitelné v zahraničí, použitelné platby pro zahraničí, multiměna, rozumná směna peněz, snadné investování z IB a milion dalších služeb.

Takže pokud chce člověk nějakou kvalitu toho základu, musí se spolehnout na jiné banky, a ty "prémiové" se u mě dostávají tak na 5. místo a níž (za Fio, HB, AiB, Revolut).
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka