Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 20. 9. 2020 12:43

To je takové… spoustu věcí, když už banka udělá, má smysl dát k dispozici něm (investování v IB). A ty věci, které opravdu ocení jen bohatší klientela, má smysl vyvíjet, jen pokud to ta bohatší klientela zaplatí.

Takže běžné bankovnictví vede k univerzálnímu automatizovanému low-costu, a investice vedou k univerzálním automatizovaným low-cost investicím. Najít produkt, za který by zákazníci chtěli platit (a obzvlášť produkt, za který bychom chtěli platit my kolenovrti), je těžké.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 9. 2020 14:25

alfas123 píše:
PatrikChrz píše:Samozřejmě je možné vyjít jen s bezplatnými bankami (Air, Creditas, Equa, Fio, Hello a další), oželet salonky a zaplatit si cestovní pojištění.

Patrik, prave tu vymenovane banky su mozno dobre, ak nic nepotrebujes (ale aj o tom ja osobne silne pochybujem), ale akonahle nieco potrebovat budes, tak sa na ne neda spolahnut. To je lepsie posielat prijem do normalnej banky typu CSOB. Pretoze akonahle sa nieco poserie alebo nieco bude clovek potrebovat...

A co asi tak extra muzes potrebovat? :hm Zadost tusim o hypoteku umi i Equa treba :) No a ty lidi co resi nekde akcie nebo ruzne upisy tak ty stejne maji Sporku protoze ta je nej, navic v Premium TOP 50milionu Plus je uvitaji kvetinou a pohostenim ;-)
https://www.mesec.cz/clanky/jak-vypada- ... ni-sluzby/
A problem vidim ze zase ten kdo ma zde bezne 50 mil + tak je v USA a tam podnika a nebude sedet s tim v CR :D

Zajmave by bylo kdo ma zkusenost co treba poskytuje Bank of America jako Premium ;-)

Klidne ale uved sluzbu, ktera neni, bezne lidem co teda chodi do prace ale i maji i mensi firmu nebo jsou OSVC staci treba FIO, Creditas nebo Air a nemusi resit blbosti :) Vidim to jako vyhodu, kdyz kouknu do zahranici na ceniky, casto je tam vsude poplatek, takze CR neni s normalnim uctem na tom tak zle :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 9. 2020 15:48

S 50M asi nepujdes do Fio banky :+)
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 21. 9. 2020 10:51

Má tu niekto skúsenosť s Creditas premiové bankovnictví? Zaujíma ma, či otravujú ako v Erste (tlačenie do produktov, behanie na pobočku, vyhrážanie výpoveďou atď.) alebo stačí aby mi tam prišlo 75K CZK a je kľud.
Mirec Vrabec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jir.vesely 21. 9. 2020 11:10

Já těm jejim podmínkám teda rozumím tak, že tam musí přijít 75k a k tomu tam mít 3M v úsporách/investicích nebo 8M hypotéku. Nevidím tam žádnou výhodu oproti ČSOB - spíš naopak. A nic proti Creditas, ale pro prémiové bankovnictví bych si jí asi nezvolil.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 21. 9. 2020 11:22

o Creditas premiovém bankovnictví jsem jednal na pobočce, když to inzerovali jako nový produkt. Větší neprofesionality jsem neviděl ani u lowcost bank. Produkt v podstatě neměli ještě hotový, ačkoliv jsem mluvil s paní přímo na centrále, která to měla osobně na starosti, důležité detaily benefitů vůbec neznala, po vyjasnění nakonec vyplynulo, že platí vždy ta horší (pro klienta méně výhodná) varianta. Např. mají lounge key, ale tehdy bez volných vstupů, apod.

edit: nyní 4 vstupy ročně zdarma. EP 6 zdarma.
nutný příjem 75k + 3M depozit nebo 8M hypo, to už vychází lépe i nové EP, kde stačí depozit 1,5M.
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 9. 2020 12:15

"... ani u lowcost bank" A co je Creditas? Nejspíš v kategorii ještě níže - upgrejdovaná kampelička.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 21. 9. 2020 13:33

Creditas je úplný odpad, o ně bych si už neopřel ani kolo. Ti budou teď mít jiné starosti než budovat prémiové bankovnictví.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 21. 9. 2020 16:06

Creditas tak max ucet pro deti :)
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 21. 9. 2020 16:59

Ok, vdaka za nazor. Myslel som ze staci splnat 1 z podmienok, nie prijem aj 3M depozit. V Erste budem davat vypoved, tie ich nove podmienky od 25.1., kde beru do uvahy iba "prijem" 70K a este budu urcite chciet aj potvrdenie od zamestnavatela a podobne blbosti je pre mna nesplnitelna, mam prijem cez 70K, ale chodi mi od roznych zamestnavatelov a z roznych uctov (nieco ako praca na dohodu - digitalny nomad). Tak som myslel, ze prejdem ku Creditas namiesto EP, no vidim, ze lepsie bude CSOB a pripadne k tomu nejaky free ucet od Mbank alebo pod.
Mirec Vrabec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 9. 2020 17:57

Chtěl jsem si prémiové bankovnictví u Creditas zřídit, než snížili úroky. Na pobočce o tom věděla jen jedna paní, která mi slíbila, že mě kontaktuje (měl jsem v tu dobu v Creditas 3 miliony), ale už se neozvala.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod goropes 21. 9. 2020 18:51

ještě zvažuju, že kdyby jim v EP nově stačilo investovat 1,5M, dal bych to do nějakých nízkonákladových ETF, poplatek za nákup je 0,1% tj. cca 1500,-kč, to jim ještě jsem ochoten nechat jako cenu za udržení výhod EP. Akorát koukám do ceníku, https://www.tradergo.cz/content/dam/cz/ ... -04-10.pdf
a je tam ještě položka "Cena za úschovu akcií a ETF/ETC5)" = 0,06 % p. a., minimálně 1 euro měsíčně + DPH 25 %.
Znamená to, že si chtějí strhávat poplatek 0,06% z celého portfolia? tj. v případě 1.5M asi 900,-kč/měsíčně? chápu to dobře?
A to stejný jde na Degiru zadarmo?
V tom případě bych za ty poplatky mohl jít do salonků za rok více než 15 krát..
Nebo dá se z toho udržovacího poplatku vyjednat nějaká sleva?
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 21. 9. 2020 19:07

Je to 0,06% p.a., tj. 900 Kč ročně.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Stileth 21. 9. 2020 19:09

p.a. je snad za rok ne?
Stileth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goropes 21. 9. 2020 19:22

jasně, p.a., přehlídl jsem to a zmátlo mě to euro/měsíčně.
Tak to je pak o něco lepší.. řešíte to někdo podobně?
nějaké možnosti domluvit u poplatků individuální podmínky?

a ještě jsem nikde nenašel informaci, zda zůstává možnost mít EP i pro manželku/partnerku bez nutnosti plnit kritéria jako doposud (resp. teď prý už to nenabízejí, ale já to ještě ze starých časů mám).
goropes
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka