Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 22. 1. 2017 12:55

Ten zůstatek je mimořádný opruz ve spojení s tím, kolik stojí příchozí i odchozí platby, ostatní podmínky taky. Za daných podmínek je dle mého názoru ten EUR účet nepoužitelný. Já si svého času na základě nesmyslné informace bankéře otevřel USD účet, taky toho v podstatě lituji. Že by to šlo individuálně změnit, dost pochybuju.

Záleží, co chcete s tím EUR účtem provádět. Jestli platit a vybírat kartou v zahraničí, vyjde asi nejlíp UCB. Jestli provádět převody, tak si buď otevřít účet v Eurozóně, nebo třeba účet u Fio (tím se poplatky za platby aspoň řádově sníží).
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 22. 1. 2017 13:50

no chtěl jsem to hlavně na platby letenek, někde lépe příjmají, resp. zvýhodňují VISU, a v kombinaci s možností složit EURa na pokladně, bez poplatku mi to přišlo dobrý.
Ale min. zůstatek a ty další poplatky do zabíjí. Taky zvážím zrušení.
Resp. by mně zajímalo, jak dostanu zpět ten minimání zůstatek, když ten účet zruším. Doufám, že si nenaúčtují nějakou odchozí platbu nebo poplatek za výběr hotovosti!

Jinak fio mám, ale k tomu je mastercard. A neumí vklad hotovosti € zdarma.
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 22. 1. 2017 18:46

Erste Premier nejak z toho neni patrny, pres jakou pojistovnu jde to pojisteni?
Allianz, Axa...
a ted zda nekdo realne uz pres ten Premium ucet skutecne neco resil, nejakej problem treba z hor a pod. Emergency karta.
Aby to nedopadlo stylem, nekdo spoliha na kk ze to tam ma, jenze potom technicky to nelze, banker nic nevi, operator taky ne a nakonec zjisti ze si mel dat normalni pojisteni nekde za 1500 na vylet :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 22. 1. 2017 19:10

Pojištění ke KK v rámci EP je od Kooperativy. Je to asi nejlepší pojištění k platební kartě v ČR. Limit 10 milionů není málo. :-) Volitelné pojištění České spořitelny pro standardní klienty je mimochodem také od Kooperativy, i když placené, limity jsou také pěkné 3 mil. (35,- Kč) a 6 mil. (55 Kč měsíčně).
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 22. 1. 2017 20:52

goropes píše:no chtěl jsem to hlavně na platby letenek, někde lépe příjmají, resp. zvýhodňují VISU, a v kombinaci s možností složit EURa na pokladně, bez poplatku mi to přišlo dobrý.
Ale min. zůstatek a ty další poplatky do zabíjí. Taky zvážím zrušení.
Resp. by mně zajímalo, jak dostanu zpět ten minimání zůstatek, když ten účet zruším. Doufám, že si nenaúčtují nějakou odchozí platbu nebo poplatek za výběr hotovosti!

Jinak fio mám, ale k tomu je mastercard. A neumí vklad hotovosti € zdarma.

Když už jsi se chytil, tak bych to nechal a dál používal. Když se to levně naplní hotovostí nebo přes devizovku, tak by to už dál mělo být v pohodě. Počítám, že při zrušení bude zůstatek převedený zase tím "supervýhodným" kurzem na korunový účet, takže s tím nemá cenu spěchat, to se dá udělat, až ty podmínky ještě víc pomrví.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan23 22. 1. 2017 22:49

xls píše:Ten zůstatek je mimořádný opruz ve spojení s tím, kolik stojí příchozí i odchozí platby, ostatní podmínky taky. Za daných podmínek je dle mého názoru ten EUR účet nepoužitelný. Já si svého času na základě nesmyslné informace bankéře otevřel USD účet, taky toho v podstatě lituji. Že by to šlo individuálně změnit, dost pochybuju.

Záleží, co chcete s tím EUR účtem provádět. Jestli platit a vybírat kartou v zahraničí, vyjde asi nejlíp UCB. Jestli provádět převody, tak si buď otevřít účet v Eurozóně, nebo třeba účet u Fio (tím se poplatky za platby aspoň řádově sníží).

Moc děkuji za tento příspěvek. Také zvažuji pořízení účtu u EP, ale je vidět, že jen na platby a výběry v EUR to není.

Já potřebuji v zahraničí vybrat/zaplatit kartou.
- UCB - ok. Ale tam je zase omezení - Když jsem v zahr. a EUR učet je prázdný, tak karta nefunguje, i když má CZK.
- Co nějaká karta, kde kurz vychází dobře? Mluví se zde o Cetelem, ale tam je poplatek 69. Je Alza karta to samé?
- Zkoušel to někdo s Equa bankou? Oni mají také multiměnovou kartu.
- Jiná banka?

Děkuji
Jan23
jan23
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 23. 1. 2017 00:45

Tak na UCB kartě je samozřejmě potřeba ty peníze mít, případně je včas doplnit. Já naopak považuji za výhodu, že se nic nezačne strhávat z korunového účtu. Pokud se karta "vyčerpala", tak se dá určitě použít jiná (jako nouzová není třeba špatná Equa).
Cetelem je dobrá, ale jen na placení, ne na výběry.

Všechno je to o tom, které operace člověk potřebuje, v jakých měnách, v jakých objemech, jak často. Pro většinu lidí (a to i těch, co se na fóru pohybují), to nemá cenu řešit. Z tohoto hlediska může být i ta karta EP pro operace v EUR pro někoho ideálním řešením, musí ale točit takové peníze a takovým způsobem, aby případné poplatky byly zanedbatelné. Pokud to chce někdo použít 2x do roka na "výhodný" nákup low-cost letenky a nemá na to dotlačit tam najednou pár tisíc EUR a ty pak nějak využít, tak udělá nejrozumněji, když se tím přestane zabývat.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 23. 1. 2017 01:00

xls: a nebo pouzit jeste na ty salonky prece + to pojisteni :)

-- 23. 1. 2017 02:00 --

Delitzsch píše:Pojištění ke KK v rámci EP je od Kooperativy. Je to asi nejlepší pojištění k platební kartě v ČR. Limit 10 milionů není málo. :-) Volitelné pojištění České spořitelny pro standardní klienty je mimochodem také od Kooperativy, i když placené, limity jsou také pěkné 3 mil. (35,- Kč) a 6 mil. (55 Kč měsíčně).

Nejlepsi?
Takhle to potom dopada...

Jak mě operovali v indické nemocnici a jak mě pojišťovna vypekla
http://bohaty.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=259183

Ještě dopoledne mi volala pojišťovna, že odmítá převzít odpovědnost za pojistnou událost. Prý že jsem byl na tréninku na sportovní akci a pojistka se na toto nevztahuje
A čas letěl. 8.10. mi volali z pojišťovny a bez omluvy mi oznámili, že přebírají odpovědnost za pojistnou událost.
Asistenční služba pojišťovny Kooperativa mi nebyla schopna na nic odpovědět.
14.10. mi oznámilo finanční oddělení nemocnice, že mi vrací celou zálohu 156.000RS v rupiích /
57842,55czk

Konec sice ok, ale jestli se s pojistovnou nedomluvi, nekde musi jet a pojistovna si vzpomene za 8dnu tak to je fakt super. Hlavne to, ze prece musim rict pojistovne jaky je ok to misto ci ne. Cetl jsem treba ze, pokud nekde se necham hodit a pojistovne to predem nereknu, nebude plnit. Fajn, jenze jak to pojistovne reknu, kdyz me reknou na muj problem "situaci proverujeme, dame vedet" :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 23. 1. 2017 08:48

S tímhle je bohužel potřeba počítat. Mám s tím v rodině vlastní zkušenost, a sice jiná pojišťovna, ale při akutním infarktu si nejdřív 4 dny prověřovali informace a ani pak nebyli schopní za měsíc nic zařídit, spojit se s nemocnicí, uhradit nějakým způsobem nutnou lékařskou péči. Všechno jsme si museli do puntíku zařídit a zaplatit sami, pojišťovna to jen následně proplatila.

Takže je potřeba s tím počítat. Pojišťovny jsou od toho, aby měly hezkou reklamu a tahaly z lidí peníze. Když by měly poskytnou asistenci nebo něco platit, tak se jako u všeho nepřetrhnou, nehledě že kvalitní asistenci nemají ani systém, ani lidi, je to normální callcentrum jako každé jiné, které je taky jako každé jiné callcentrum užitečné. Jestli chcete přežít, spoléhejte hlavně na sebe.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 23. 1. 2017 09:13

Pro to cestovní pojištění u EP musí být zřízena kreditní karta, nebo platí i bez ní? Využíváte EP i k něčemu jinému, než pojištění a salonky?
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 23. 1. 2017 09:33

Nemusí být kreditka, stačí i debetka. To je poměrně výhoda.

Chtěl jsem původně přes EP i investovat. To bylo ale předtím, než jsem se setkal s problémy i v základních bankovních službách. Po pár nemilých překvapeních v této oblasti to nechci riskovat.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 23. 1. 2017 17:03

Díky, tak to je super, šlo by mi hlavně o tu pojistku. A jak založit? Stačí jen naklusat do spořky? :-D
Používáte pak ten účet aktivně? Aby jim nevadilo, že si tam 1x za čtvrtletí protočím 150k a tím to hasne ;-)
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 23. 1. 2017 20:42

Markil: a tusim ze nemusis ani nijak to pojisteni aktivovat, proste jedes do zahranici a kdyby neco tak jen je zkontaktujes - nahlasis problem.
Me se celkem libilo tohle co maj, myslim uplne dole takovej ten modrej fomular pro doktora :)
https://www.erstepremier.cz/static_prem ... remier.pdf

ale co se me tam uz tolik nelibi, tak treba Kooperativa ma dost vyluk proti treba pojistovne Union co jsem mel do zahranici.
Presto mozna jako neco, aby clovek mel to nezni vubec spatne ac teda nemam moc radost ze je to Ceska Sporitelna.
A u debetky jsou vybery zdarma v zahranici, jen ten kurz nebude ideal, ale urcite lepsi nez u mBank :)

Ty Salonky, to zas vyuzije na max clovek co lita hodne, pokud je to jedna cesta dal do zahranici, tak to muze bejt jen pro zkraceni cekani a pozvani kamose ci nekoho :)
Nevim sice jak takovej salonek ted ma otevreno, ale treba kdyz jsem celou noc cekal na letisti v Berline na lavicce, tak bych tam z nudy zasel.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 26. 1. 2017 00:51

Zkousel zde uz nekdo, nekdy uplatnit u Premium uctu pojisteni na storno letenky z duvodu treba nemoci? :) Banky napr UCB / CSOB.
By me zajmalo, jakym zpusobem se to chova. Nahlasite, ze mate treba letenku za 15K. Dolozite treba od lekare marodku. Spoluucast bude cca 20%, takze pojistovna vyplati 12 000czk?
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 26. 1. 2017 01:11

Ale obchodní podmínky jsi četl, že jo? :mrgreen: Jenom se ujišťuju. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka