Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 26. 1. 2017 07:57

Priznam se ti bez muceni, necetl, vykaslal jsem se na ne, protoze kdyz ctes uz treba 4 podminky a obchodni smlouvy, leze to krkem jak je to porad podobny a nebo trosku jiny pro zas nejakou klicku a dlouhy :(
btw praxe realne zkusenost a neco nekde napsany je taky rozdilna vec, jak uz nekdo mohl poznat :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 1. 2017 14:45

Tak hlavně, že si umíš najít výmluvu. To je nejdůležitější. :D
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Dr.D 1. 2. 2017 13:34

Máte někdo zkušenosti s investováním v rámci prémiových účtů? Která banka je na tom nejlíp? Nebo je lepší investovat mimo banky přes nějakého brokera?
Myslím tím investice do fondů, ETF, akcií, certifikátů atp.
Dr.D
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 2. 2017 14:04

Nejlepsi je jit pres brookera. Degiro je optimalni pro zacatek
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 1. 2. 2017 14:14

RB RBroker a EP
RB mi přijde flexibilnější, širší nabídka (defacto neomezená) a u jejich produktů se nakupuje za "aktuální ceny", navíc k tomu je určité poradenství, ale to je asi dost individuální a záleží koho vyfasujete, na certifikáty lepší, bonus nákup deviz se zajímavým spreadem
EP je takové konzervativnější, ale třeba hodně věcí lze koupit přímo v Servis 24, dost mě štve, že jejich CP po úpisu se nakupují za úpisovou cenu a ještě mínus alikvotní období, obecně nižší výnos, komplikovanější nákup pokud chcete něco "mimo banku", jejich systém na investice jsem ale nezkoušel, EP nesmí ani naznačovat
poplatkově jak co, RB 0,3% strop 30 EUR (0,25 elektronicky ale stejne je to offline) nákup/prodej + správa portfolia, v úpisu 1-2% někdy za 0, EP někdy 1% někdy 100 Kč někdy za nula
Naposledy upravil retron dne 1. 2. 2017 15:05, celkově upraveno 1
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 2. 2017 14:29

Banky se snaží za každou cenu cpát hlavně jejich předražené fondy s TER řádově v procentách... typicky nic, co by rozumný člověk měl chtít podstupovat. Pokud by nějaká banka měla "svého" brokera s nějakými rozumnými podmínkami, proč ne, ale RBroker se spíš nepovedený vtip s tou úplatou za obhospodářování 0,3 % p.a., což je více než TER některých ETF... V rámci ČSOB je sice Patria, dokonce se i zainvestované peníze započítávají do splnění vkladového kriteria (po odsouhlasení sdílení osobních údajů), ale tam jsou zase drsně zpoplatněné převody za každý ISIN jinam.

Taky jsem přemýšlel, jestli by šlo investice řešit tímto způsobem v rámci nějakého "prémiového" bankovnictví, ale fakt nevím, jestli je to správná cesta...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 1. 2. 2017 15:36

Taky bych tohle rád vyřešil, nakupovat a držet za rozumných podmínek zahraniční ETF, akcie.. Chtělo by to nějaké vymakané řešení, aby to bylo přehledné, fungovalo to a aby člověk nebyl závislý na jednostranné změně podmínek protistrany.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 1. 2. 2017 17:39

K tomu můžu dodat, že EP měl brokerjet, a ten se započítával do depozit. Ty ETF jsem držel takhle.
Teď má službu "Investiční makléř ČS", ale když jsem viděl ty ceny, tak jsem se pokorně zpět vrátil do Fio. (Pokud vím, ceny jsou stejné pro všechny, EP nemá slevy. Aktuální ceník viz google/stránky ČS.)

Samozřejmě je možné přes EP kupovat strukturované produkty (občas nějaký certifikát) či klasické fondy ČS, či teď propagované You Invest fondy. A nebo Erste Private Banking.
Ale všechny tyhle produkty jsou drahé (vysoké TER/management fees). A třeba private banking je dobrý pro udržení majetku, není to vhodná volba pro růstové/agresivní investice.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.D 1. 2. 2017 18:25

Děkuji všem za názory a informace. V tuhle chvíli jsem v RB (bývalý CitiGold klient) a když vidím RBroker, tak přemýšlím, jestli neexistuje něco lepšího...
fremantle: Opravdu je to tak drahé? Takový Cyrrus mi přišel dražší, ale zas mají celkem zajímavé certifikáty. Moc se v tom neorientuji, co bys doporučil ty? Nejlépe v ČR.
Dr.D
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 1. 2. 2017 19:38

ČS investiční makléř je na držení majetku a ne časté obchodování relativně přijatelný – obzvlášť pro české akcie. Pro americké a jiné ETF už je to horší (v USA vedení portfolia 0,06% p.a., ve Fio zdarma), ale aspoň to není 0,3% p.a. jako v RB.

Jiná věc je, že je to dělané tak nějak na koleně a po počátečných velkých obtížích jsem si zkrátka zvykl, že je u nich potřeba každou akci a každý poplatek a každé jednotlivé číslíčko okamžitě a pečlivě kontrolovat. Na reklamace reagují, ale rozhodně to není totálně zautomatizovaný relativně bezproblémově fungující systém typu Fio.

Celé je to snesitelné jako způsob kvalifikace pro Erste Premier, který není tak evidentně na hraně jako přeposílání 50k trvalým příkazem – banka na klientovi přece jen trochu vydělá, ale zase nevydělá tak moc, takže pořád ještě je riziko, že se klient stane se změnou praviděl nežádoucím a bude bankou vypoklonkován.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 1. 2. 2017 20:10

Tak budu vyplonkován, ale to té doby to budu dojit, co to půjde. Stejně z toho za chvíli zase udělají nepoužitelný produkt jako Blue.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 2. 2. 2017 09:29

Banka by se spíš než na vydělávání měla soustředit na poskytování kvalitních služeb, peníze pak přijdou v podstatě automaticky samy.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 2. 2. 2017 12:22

Přesně, s horším přístupem než při mém současném zakládání Erste Premier jsem se nesetkal nikde, ani v mBank, ani v RB či Monetě. Premiová bankéřka je líná, nic neví a ještě stará.
07Petr
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 2. 2017 12:36

Ale hlavně nic v té bance bez ní nevyřešíš... a to se počítá... :-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod qwertz375 2. 2. 2017 13:12

Jo, to je výhoda "privátního bankovnictví". To co normální člověk vyřeší za 5 minut o víkendu na pobočce v supermarketu (když už na tu pobočku náhodou skutečně musí), je s privátním bankovnictvím zábava na hodinu, nejlépe v pracovní době, protože jindy přece mají zavřeno :-D

Pokud u toho konkrétního produktu nejsou nějaké velké výhody, nechápu, že to někdo vůbec dobrovolně podstupuje. Stejně nabízejí hlavně drahé služby pouze v rámci banky.
qwertz375
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka