Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 2. 2. 2017 13:22

07Petr: A které pobočce EP se tedy máme vyhnout? :-)
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 2. 2. 2017 15:48

Za mne o Erste Premier:
+ opravdu příjemný personál a prostory
+ cest. pojištění a salonky na letišti
- výběry z cizích bankomatů
- bankéř v rámci investic řeší pouze podílové fondy.

V podstatě jde o trochu vylepšenou službu Blue
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 2. 2017 17:58

Dnesni zkusenost s pobockou EP na Budejovicke - pozadavek byl prevod klasickeho CS klienta na Premier. Respektive nejdrive zalozeni uctu, to pry bude minimalne hodinu a kdyz se pani dozvedela, ze to bude prevod ze stavajiciho CS, tak pry minimalne hodinu a pul.

Tak to me fakt rozesmalo. Zitra tedy bude dalsi kolo.
Naposledy upravil S474N dne 2. 2. 2017 18:37, celkově upraveno 1
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod qwertz375 2. 2. 2017 18:09

Fantucci píše:Za mne o Erste Premier:
...

Není lepší nemuset chodit do banky? V případě Blue nabízeli "telefonního bankéře" jako plnohodnotnou alternativu pro klienty. Případné smlouvy se pak podepisovaly v SERVIS24.

K čemu je dobrý ten salonek na letišti? Párkrát jsem nějaký potkal, ale nějak jsem nepochopil, proč by ho měl normální cestující chtít (snad jen nějaký diskrétní prostor pro obchodní jednání)
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 2. 2. 2017 18:14

Treba proto, ze se tam zadarmo najis/napijes, funguje tam internet, jsou tam sprchy a privetivy prostredi. Nemusis proste sedet se smradochama dole. :mrgreen:
Naposledy upravil S474N dne 2. 2. 2017 18:38, celkově upraveno 1

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod qwertz375 2. 2. 2017 18:27

Skutečně je to zdarma? A pro ktere karty? Většinou je tam poplateček v desítkách EUR, v případě doprovodu ještě větší.

To mi přijde jako dost specifická služba pro někoho, kdo točí 50tisíc před několik účtů, aby na ten EP dosáhl. Většina místní asi není úplně cílovka, navíc pokud by měla ještě něco platit.

A pro někoho, kdo často nelétá, pak EP vypadá jako úplně zbytná služba.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 2. 2. 2017 18:39

qwertz375: netusim, jestli mas problem se ctenim nebo fungovanim na internetu, ale overit si tyto informace snad neni nic sloziteho, ne? Samozrejme, ze je to zdarma.

Neni to jenom o letani, ale i o cestovnim pojisteni a dalsich vecech, vse je na webu EP.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod qwertz375 2. 2. 2017 18:57

V ceníku jsou jen 4 vstupy (pro cílovku, která často cestuje, to nic moc neřeší). Doprovod pak vyjde dost draho.

Na webu EP jsou i další perly jako 1% poplateček za vklad hotovosti, 220CZK europlatba, výběr z bankomatu 40CZK, vedení účtu v cizí měně 40CZK (1 měna zdarma). Asistenční služby jsou zpoplatněny zvlášť.

Kromě těch 4 vstupů do salonků a pojištění (jehož podmínky jsem nezkoumal) to vypadá jako předražený účet. I ten základní ČS účet má v něčem lepší ceny.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 2. 2017 19:03

Kdo často létá, tak je typicky v nějakém programu mílí, kde na salonky dosáhne tak jako tak (Miles & More Senator/HON Circle). Typičtí uživatelé finexpertího fóra nedají ani těch cca. 13 euro za pátý a každý další vstup s PP přes EP, ale radši otočí peníze ještě i u ČSOB Premium, aby dosáhli na další 4 volné vstupy (i když je ani nevyužijí)... :lol:
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 2. 2. 2017 19:18

@qwertz375
musim te uvest z omylu. Za pretoceni 50k dostanes VSE zdarama:

Vedeni 3 cizomenovych uctu, treba ja mam USD, EUR a GBP. 4 vstupy do salonku, dalsi 13EUR. Prepokladam, ze necestujes, jinak bys vedel, ze cerstva bageta s krutim rizkem na letisti treba ve Fraknfurtu(nejvetsi uzel pro Lufthansa) stoji 4.5, pivo pres 5, kola 3. A to nemluvim o londynskych letistich, kde jsou ceny vyssi. Kdyz tam mas prestoj na dalsi let treba 3 hod, i tech 13EUR za salonek je luxus. Najis se, napijes, nekteri si nabali na cestu treba, nacapuji dzusy atd.
Kdyz mas druzku, manzelku, ona muze mit svuj EP s vyhodami navazany na tebe a uiplne zdarma bez podminky obratu. takze ten ucet neni absolutne predrazeny, protoze mne nestoji ani kacku ;-]
A protoze mas uvedomele pratele, kteri maji taky EP, muzou s tebou zajit do salonku zdarma(pripadne za 13e)

Vse co ma EP spoplatnene, nevyuzivam a protoze jsi na finacnim foru, vis ze vyzobavame jenom rzinky. Proto ma clovek treba smlouvu s 15 finacnimi ustavy.

-- 2. 2. 2017 20:41 --

Ono je EP takovy zakladny cestovatelsky ucet. Asi nejlepsi pojisteni, ktere nabizeji banky v CR. Na ty cizomenove ucty nasypes penize vkladem na pobocce, nebo pres devizovku, karta k uctum je multimenova, v zahranici vybery z bankomatu zdarma.
Kdyz jsi mimo eurozonu, US nebo UK, mas k tomu ucet od Unicredit bank , kde mas EUR ucet k debetce a pri platbach se vuyzije kurz MC asociace(nebo mas Miles and More kreditku). Vse za obrat 12k
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 2. 2. 2017 21:05

výběry v zahraničí jsou zdarma od všech bank nebo jen od skupiny Erste? Bylo mi řečeno, že jen Erste. Jinak ač jeden účet, tak s drahou polovičkou máme karty oba, hlavně kvůli tomu cestovku a salónkům.
To, že neumí všechny výběry kdekoliv zdarma, považuji za největší problém. Nejde o ty peníze, ale o princip.

-- 2. 2. 2017 22:13 --

qwertz375 píše:
Fantucci píše:Za mne o Erste Premier:
...

Není lepší nemuset chodit do banky? V případě Blue nabízeli "telefonního bankéře" jako plnohodnotnou alternativu pro klienty. Případné smlouvy se pak podepisovaly v SERVIS24.

K čemu je dobrý ten salonek na letišti? Párkrát jsem nějaký potkal, ale nějak jsem nepochopil, proč by ho měl normální cestující chtít (snad jen nějaký diskrétní prostor pro obchodní jednání)

Ano, také nejsem příznivcem častých návštěv bank, ale když už se tam občas musí, tak ať je to příjemné. Létám zhruba 2x za rok a salónek je furt lepší, než nechat pětistovku v hospodě jen za pár piv, nemluvě o dalších věcech již zmíněných.

-- 2. 2. 2017 22:16 --

Imho bylo mi řečeno, že u EP se blíží doba, kdy začnou kontrolovat aktivitu klientů a "přeposílače" z této služby vyškrtnou. Jejich cílem je mít klienty, kteří jim vytváří aktivní bilanci. Jsou si vědomi kvalit svého cestovního pojištění a výhody těch salónků a nechtějí to poskytovat kdekomu.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 3. 2. 2017 01:09

To by jim tam nikdo nezbyl podle mě. Je velmi málo lidí, co mají takový čistý příjem ze zaměstnání a podnikatelé by si to stejně museli posílat na účet jako výplatu.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 2. 2017 03:07

Jak u ČSOB, tak Erste, tak KB, tak UCB jsou v zahraničí výběry ze všech bankomatů (tedy pokud si nějaký poplatek neúčtuje bankomat sám, ale na to musí upozornit). Jen u Erste jsem byl minulý měsíc překvapen, jaký mi při výběru v Jordánsku dali kurz, resp. že to přepočetli z JOD na USD, z USD na EUR a následně z EUR na CZK. Podal jsem reklamaci, tak uvidíme.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod qwertz375 3. 2. 2017 07:51

paty07 píše:To by jim tam nikdo nezbyl podle mě. Je velmi málo lidí, co mají takový čistý příjem ze zaměstnání a podnikatelé by si to stejně museli posílat na účet jako výplatu.

To už je trochu mentální deformace z tohoto fóra. ;-)

Drtivě většina klientů nemá 10 účtů, 15 kreditek, netočí obraty a nedojí bonusy. Snad si nemyslíte, že když vyhodí všech 10 srandistů z Finexpertu, že jim tam nikdo nezbude. Na bilanční kritérium dosáhne hodně lidí s hypotékou, minimální příjem zase není takový problém pro dvojici průměrně vydělávajících lidí.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tx999 3. 2. 2017 08:05

paty07 píše:To by jim tam nikdo nezbyl podle mě. Je velmi málo lidí, co mají takový čistý příjem ze zaměstnání a podnikatelé by si to stejně museli posílat na účet jako výplatu.

Pokud jde o spolecny ucet,tak tech 50k neni zas takovy problem.
tx999
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka