Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod qwertz375 4. 2. 2017 19:01

S474N píše:A co by chtela EP jako kontrolovat? Maji jednoznacne definovane podminky a pokud je nekdo splni (a je uplne bezpredmetne resit jak), tak maji smulu. To jsou zase nejake zpravy JPP, ze?

Smůlu máte vy. Můžou vás všechny poslat do háje, kdy se jim zlíbí. Na to mají jasně definované podmínky (VOP 9.6). Tady někdo nečte smlouvy :-D

Krom toho je služba inzerována jako "klubová" má "individuální charakter" a je určena jen "vybraným klientům". Je to vcelku logické, protože cílová skupina asi není zvědavá na to, zda jí banka diktuje kolik má mít každý měsíc kde na účtu. S tím by daleko nedošli a to kritérium se automaticky nekontroluje. Spíš slouží k tomu vyfiltrovat socky, které službu zneužívají, vysokým poplatkem za vedení, ovšem některé socky si i tak poradí. ;-)
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ab84 4. 2. 2017 20:27

Je u EP multimenova funkce na karte zdarma nebo za poplatecek 25 mesicne?
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fantucci 4. 2. 2017 21:11

qwertz375 píše:
S474N píše:A co by chtela EP jako kontrolovat? Maji jednoznacne definovane podminky a pokud je nekdo splni (a je uplne bezpredmetne resit jak), tak maji smulu. To jsou zase nejake zpravy JPP, ze?

Smůlu máte vy. Můžou vás všechny poslat do háje, kdy se jim zlíbí. Na to mají jasně definované podmínky (VOP 9.6). Tady někdo nečte smlouvy :-D

Krom toho je služba inzerována jako "klubová" má "individuální charakter" a je určena jen "vybraným klientům". Je to vcelku logické, protože cílová skupina asi není zvědavá na to, zda jí banka diktuje kolik má mít každý měsíc kde na účtu. S tím by daleko nedošli a to kritérium se automaticky nekontroluje. Spíš slouží k tomu vyfiltrovat socky, které službu zneužívají, vysokým poplatkem za vedení, ovšem některé socky si i tak poradí. ;-)

Ano, přesně. EP není nároková služba. Je na bance, koho si tam nechá. Mají bankéře na určitý počet klientů a po dosažení celkového čísla mohou s klidem začít klientelu filtrovat. Zbavovat se pochopitelně začnou těch nejméně výnosných. To mi bylo i zcela jasně řečeno.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 4. 2. 2017 21:40

No a? On je u nějaké banky "nárok" na založení účtu? EP se v ničem neliší. Až a jestli začnou zpřísňovat podnímky, tak se podle toho zařídím - zas z toho nedělejte nějakou "must have" nabídu.
Pojištění mám jinde, salónky využiju rád, ale spíše jako nouzovku - na EP se mi líbí, že mi do účtu nevidí kdeaká pipina, ale klidně se bez něj obejdu - i když je mi iMho nejsympatičtější.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 4. 2. 2017 21:59

tak třeba přeposílači z toho "must have" nabídku evidentně dělají. a to právě kvůli salonkům a pojištění.
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod eL Ká 4. 2. 2017 23:48

ab84 píše:Je u EP multimenova funkce na karte zdarma nebo za poplatecek 25 mesicne?

Zdarma
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 2. 2017 00:49

Tak já si třeba ČSOB premium založil jen díky pojistce odpovědnosti zdarma a nabídce celosvětových výběrů z ATM bez poplatku..Mít to nemusím, ale ušetřit ročně litr za pojistku mě motivuje šaškovat každý měsíc přeposlat 50 tisíc..další důvod je naivní představa lepších podmínek při refinancování hypotéky..Ještě si založím na jaře kreditku a ušetřím za cestovní pojištění, to v případě dvou dovolených při třech osobách taky nějakých 1500,- udělá.. Až to omezí, tak nadšený nebudu, ale ani se z toho nepo****
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 5. 2. 2017 11:53

qwertz375 píše:Smůlu máte vy. Můžou vás všechny poslat do háje, kdy se jim zlíbí. Na to mají jasně definované podmínky (VOP 9.6). Tady někdo nečte smlouvy :-D

Myslím, že jim to celkem vydrží, moc jich nebude, podle mě banky zas tak moc nestojí (oproti kreditkám), že se párkrát nají v salónku by banky měly ustát :-), k pojistné události nejspíš nedojde a z plateb kartama občas něco málo mají...
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xcmaniax 5. 2. 2017 13:23

Doufam ze to vydrzi. 50 tisic uz je preci jen pro dost lidi z hlediska osobniho cash flow hodne. A sposutu lidi mimo tyhle fora a podobne o tom ani nenapadne uvazovat a to by na to treba i meli. Ja jen doufam, ze to nezvednou treba nekam k 80-100 tis nebo nepridaji nakou dalsi podminku, to uz by bylo dost nekomfortni. A to nejsem ten, kdo by tam mel mizivej zustatek a jen ty penize preposilal sem a tam.
xcmaniax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 2. 2017 13:43

Spousta lidí mimo toto forum o premiovém bankovnictví ani neví, protože jim to jejich bankovní úředník nesdělí a ani nenabídne ;-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 5. 2. 2017 13:44

xcmaniax píše:Doufam ze to vydrzi. 50 tisic uz je preci jen pro dost lidi z hlediska osobniho cash flow hodne. A sposutu lidi mimo tyhle fora a podobne o tom ani nenapadne uvazovat a to by na to treba i meli. Ja jen doufam, ze to nezvednou treba nekam k 80-100 tis nebo nepridaji nakou dalsi podminku, to uz by bylo dost nekomfortni. A to nejsem ten, kdo by tam mel mizivej zustatek a jen ty penize preposilal sem a tam.

Na stovce to již, společně s dalšími podmínkami, bylo.
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 5. 2. 2017 14:00

Myslím, že 50 tisíc má v záloze kdekdo. Ale jak píšeš, o těch účtech neví nebo jsou jim proti mysli :-). Podívej se na web - i když na ČS náhodou kliknou na EP, tak se rychle vrátí zpět, ČSOB to samé. Snad jen UCB nezalekne... nevypadá to jako něco extra, spíš jako zautomatizovaná služba, ještě jak je v jedné řádce, tak je opravdu na pováženou, zda přeposílat 12 nebo 50.
Podle mě to dost záleží na uživatelích, jestli jen v tichosti využijí salonků nebo budou o sobě dávat vědět a komplikovat bankéřům život.
A jak jsem psala, bohatí si ten salónek klidně zaplatí. Ten účet budou mít, jen když jim ho banka vecpe sama, což jistě dělá. A bude jim jedno i ten kurz v cizině.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 16. 2. 2017 17:16

Nas teda s kamosem jen znepokojuje ze 1 vstup je omezeni na 4hodky, pokud by treba byla pauza nekde 20hodin, tak ani dva vstupy celkem 8hodin to nepokrejou :(
Plus ty dalsi ze je tam celkem 4x je na houby, protoze jak tu nekdo psal, to je jen pro doprovod. Tudiz nemuzu ja sam 4x skocit do salonku :(
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod tx999 16. 2. 2017 19:35

Tak pri 20h pauze se snad clovek jde podivat do mesta a vyspat do hotelu;)
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomason87 16. 2. 2017 20:09

on někdo po vstupu kontroluje, jak dlouho tam dotyčný je?
Tomason87
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka