Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 1. 11. 2018 09:25

Mr.Scully píše:
Lafayette16 píše:A je tedy nějaká pobočka, kam má smysl jít kvůli zřízení Erste Premier?


Ne - jak jsem ve vláknu psal dříve, tak tady v Plzni mi taky na rovinu dopředu řekli, že pokud nebudu s nimi investovat a aktivně využívat jejich služby, tak si Erste Premier ani nemám zakládat. Vůbec se se mnou nemazlili :D, i když jejich podmínky pro vedení prémiového účtu splňuju s velkou rezervou. Ale víceméně mi na rovinu řekli, že nejsem vítaný.

Jsem tedy u ČSOB a jsem happy :D O svém bankéři jsem doteď neslyšel, vlastně ani nevím, u koho jsem.




Takže asi opravdu na Erste Premium zapomínám... :-)
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod uphoun 1. 11. 2018 09:32

uphoun píše:Na dovolene se mi to rozlezelo a ombudsmanovi jsem napsal, jsem zvedavy.


Ombudsman potvrdil, ze pobocka Gestin (tzn. V Celnici) v mem pripade postupovala spravne s omluvou, ze jsem nebyl pri vstupu do sluzby detailne informovan.

Skoda, ze se zbavit sluzeb CS nemohu zbavit uplne kvuli hypotece. Mam jich plne zuby.
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomaslany 1. 11. 2018 12:33

Vsak je to take jen zamestnanec CS. :D
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 1. 11. 2018 14:03

xls píše:To Mr.Scully:
Kdybych se do toho jejich investování nechal v létě natlačit, jak si to představovaly, tak teď mám desítky tisíc ztrátu. O takovou prémiovou službu určitě stojím, ať si do toho cpou své peníze ty krafky samy.


To je jedna věc, ale druhá věc je to, jak něco agresivně vnucujou a víceméně zákazníkovi naznačují, že není vítán, ať jde jinam... to jsem fakt nežral. Neříkám, že každý zákazník musí být VIP, ale aspoň to jednání těch zaměstnanců by mělo odpovídat. (Na druhou stranu jsem rád, že jsem od nich dostal upřímnou odpověď a neztrácel jsem tedy čas).

U ČS jsem jen dočasně kvůli hypotéce, až bude fix, tak od nich zmizím navždy. Už u hypo mě pěkně vypekli a naslibovali něco, co hned po pár měsících odmítli splnit, ale to je na delší příběh. S nimi jsem skončil fakt definitivně. Měl jsem účty asi u pěti šesti bank a ČS zatím vede jako spolek největších idiotů.
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 1. 11. 2018 14:19

Dneska se u mě taky předvedli. Měl jsem tam USD účet, všechno, co šlo, jsem vybral, zůstal tam necelý dolar. Účet měli zavřít na konci září, ale v servisu pořád visel. A dneska koukám, že tam naúčtovali nějaký "poplateček" a už to je v minusu.

Začínám na ně být nas**nej, takovou směs neschopnosti, arogance a ignorance jsem už dlouho neviděl. Co takhle si posvítit na to, že lidem cpou evidentně nevýhodný investice?
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod lubik2 1. 11. 2018 15:45

Osobně nějak nevidím důvod, proč u CS/EP mít devizový EUR účet. Prémiové služby žádné, poplatky obrovské (za platbu 100/250 cca). Už jsem přešel kompletně na kombinaci Revolut+Raiffeisenbank. Prostě platit 250Kč za příkaz k úhradě, když FIO umí totéž za dvacku a Revolut to má zdarma je prostě zhýralost.
Jediné co zhruba odpovídá je cestovní pojištění, jiné prémiové služby nevidím.
Proč je Raiffeisenbank OK? Protože při určitých kombinacích jejich účtu(Komplet nebo Exclusiv) jsou výběry zdarma (i v zahraničí výběr EUR), příchozí platba (EUR,..) zdarma (na odchozí se musí použít mezikrok přes Revolut). A s Exlusiv je cestovní pojistění zdarma i pro širší rodinu (dospělé děti, jejich manželky a děti) - tedy pokud jim člověk zařídí Gold kartu(zdarma)
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 1. 11. 2018 18:43

Raiffka má pořád poněkud značnou nevýhodu v tom, že Exclusiv stojí 750 měsíčně a podmínky pro získání jsou násobně složitější než u konkurence...
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfas123 1. 11. 2018 19:02

A to je len spicka ladovca ;-)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mate59 1. 11. 2018 19:36

Mr.Scully píše:Raiffka má pořád poněkud značnou nevýhodu v tom, že Exclusiv stojí 750 měsíčně a podmínky pro získání jsou násobně složitější než u konkurence...


Stačí tam mít 1,5 mega,přesne tak jak i u ČSOB a Exclusiv nebo Premium konto múže se vším všudy frčet.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jujec 2. 11. 2018 09:26

Jo, jenže když si spočítáte úroky, o které přicházíte, když ty peníze máte v RB a ne jinde, tak zjistíte, že výhodněji vyjde ten účet platit, protože rozdíl v úrocích je vyšší než 12 měsíčních poplatků za konto....
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Menton 2. 11. 2018 14:33

jujec píše:Jo, jenže když si spočítáte úroky, o které přicházíte, když ty peníze máte v RB a ne jinde, tak zjistíte, že výhodněji vyjde ten účet platit, protože rozdíl v úrocích je vyšší než 12 měsíčních poplatků za konto....



Asi to tak je kolego, ale kdyz vemu v potaz ze , ta castka se mysli vse, prikladne treba stavebni sporeni, investice, akcie, ucty, tak to neni tak slozite splnit. A na beznem nebo sporicim muzes mit jen te zbytek.
Co asi bohate lidi netrapi ze maji nekde pul mice a z toho zadne vydelky. To jsou jen drobne, ze kterych nebues mit citelny zisk nikde. Vetsina lidi je samo informovana a penize ty ostatni maji tam kde to neco vydela, a par set tisic mohou mit tam i kde to nevydela nic. Nikdo to snad nema tak ze ma 1,5 milionu na beznem uctu jen tak.
Ja co jsem na beznem nejvice drzel tak do 100 k a i to se mi zdálo moc. Ze to tam zbytecne nechavam spat.
Na sporicim treba vic a to se bavime prave o tom ze tomuze hodit s tim zbytkem pozadovany limit.
Je jasne ze 1,5 M v terminovanem vkladu u JT udelas jine penize nez je mit na beznem v CSOB.

-- 2. 11. 2018 15:38 --

Mr.Scully píše:
Lafayette16 píše:A je tedy nějaká pobočka, kam má smysl jít kvůli zřízení Erste Premier?


Ne - jak jsem ve vláknu psal dříve, tak tady v Plzni mi taky na rovinu dopředu řekli, že pokud nebudu s nimi investovat a aktivně využívat jejich služby, tak si Erste Premier ani nemám zakládat. Vůbec se se mnou nemazlili :D, i když jejich podmínky pro vedení prémiového účtu splňuju s velkou rezervou. Ale víceméně mi na rovinu řekli, že nejsem vítaný.

Myslím ze V EP nasadili vysokou latku to nebude jen pro někoho. A asi tam lidi mit nechteji. Jinak mi takovy pristup neni docela jasny. I relativne bohatsi clovek neni hloupy a o penezich premysli. Jestli mit 10M ve fondech, kde to jen pro prodela nebo je mit ve fondu kde vydela je asi rozdil. Ale je to vec taky ekonomickeho cyklu a kdyz je fond ok 5-6 let neznamena ze bude i potom. Ja si nedelam iluze ze tam jsou jine slecny nez na bezne pobocce.
Oproti tomu mi prije v CSOB personal trošku jinde. Aspon ten premiovy. Vetšinou pozitivní zkušenost.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 11. 2018 14:53

S tím stavebkem jsi si jist? To bych splnil, jenže mě v Raifce tvrdili, že to se do toho nepočítá.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Menton 2. 11. 2018 15:29

Patriku ja plním u CSOB nejjednodussi podminku a to prijem na ucet. Stavebko mam jedno stary kde je znacna suma a jedno novy kde mam cca 60k, pak patrii tu do toho pry pocitaji, cizomenovy ucty CHF, EUR, USD
bezny a sporici. Pokud toto vsechno do kupy da 1,5 coz asi neni problem pro vetsinu lidi pak podminku plnis.
Ale staci plnit jednu. Prijem, prostredky u skupiny, nebo hypo.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 11. 2018 15:30

Menton píše:
Lafayette16 píše:A je tedy nějaká pobočka, kam má smysl jít kvůli zřízení Erste Premier?


Ne - jak jsem ve vláknu psal dříve, tak tady v Plzni mi taky na rovinu dopředu řekli, že pokud nebudu s nimi investovat a aktivně využívat jejich služby, tak si Erste Premier ani nemám zakládat. Vůbec se se mnou nemazlili :D, i když jejich podmínky pro vedení prémiového účtu splňuju s velkou rezervou. Ale víceméně mi na rovinu řekli, že nejsem vítaný.

Myslím ze V EP nasadili vysokou latku to nebude jen pro někoho. A asi tam lidi mit nechteji. Jinak mi takovy pristup neni docela jasny. I relativne bohatsi clovek neni hloupy a o penezich premysli. Jestli mit 10M ve fondech, kde to jen pro prodela nebo je mit ve fondu kde vydela je asi rozdil. Ale je to vec taky ekonomickeho cyklu a kdyz je fond ok 5-6 let neznamena ze bude i potom. Ja si nedelam iluze ze tam jsou jine slecny nez na bezne pobocce.
Oproti tomu mi prije v CSOB personal trošku jinde. Aspon ten premiovy. Vetšinou pozitivní zkušenost.



Potvrzuju ten rozdíl Erste vs. ČSOB - jednoznačně ve prospěch ČSOB.
Naposledy upravil Lafayette16 dne 2. 11. 2018 15:33, celkově upraveno 6
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Menton 2. 11. 2018 15:31

Ale tak za chvilku bude milionar kazdy hypotekar pri cene novych bytu v Praze zvlaste tech velkych. Nekdo tvrdí ze to vys cenove nepujde. Ja tvrdim ze jo, zvlast stred mesta cena pujde az tam kde jsou lidi ochotni za to penize dat. Mistni lidi samo tu cenu ochotni platit nebudou nemaji duvod je to mimo platove moznosti. Moviti cizinci to samo koupi, nabizi se i verze vyprani penez a toto muze jistou dobu dobre fungovat.
Menton
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků