Erasmus účet

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod krystof_robin 23. 7. 2014 09:39

Ahoj, snažím se najít, co nejvhodnější možnost na přijetí stipendia a následné platby a výběry z bankomatů v Portugalsku. Moje požadavky jsou následující:

    1. Co nejméně zaplatit na poplatcích a konverzích při přijetí stipendia - platba bude probíhat buď jako jedna nebo dvě splátky v EUR, ale škola požaduje, aby byla přijata na konto otevřené u české bankovní instituce. Účet může být v eurech.
    2. Bezplatně vybírat v Lisabonu
    3. Platební karta pro platby, ideálně zdarma

Momentálně mám vedený studentský účet u České spořitelny, při kterém si můžu otevřít i účet v EUR, ale vidím, že tam je poplatek za vedení 45,-/měsíčně. Další možnosti, co jsem tu tak pročítal je otevřít si účet u DKB.de, ale tam musím ty peníze dát až později, protože to není česká banka a samozřejmě je tu ještě možnost otevřít si účet u portugalské banky, kde jsou nějaké studentské možnosti zdarma.

Mohli byste mi poradit prosím?
krystof_robin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 23. 7. 2014 10:01

Kdyz mas moznost mit stipendium v €, je hloupost se tech valut zbavovat konverzi do CZK...vzdy se budou hodit

Takze jednoznacne otevrit ucet v €

Napr. Equa bank ma moznost mit € ucet, prijeti platby za 29.-
vyber z bankomatu za 9.-
podminka vedeni uctu zdarma je pripsani mesicni platby min. 10 000.- czk


CITI premium ucet

prijeti na € ucet zdarma, vyber z bankomatu v zahranici 5x zdarma
prijem na ucet musi byt min. 70 000.- czk/mes nebo ekvivaletni v cizi mene

Jsou zde dalsi moznosti, o kterych psal fremantle, ale zapomel jsem
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 7. 2014 10:04

Úplně stejné téma se nyní řeší na měšci... http://forum.mesec.cz/index.php?topic=6 ... 102257#new

-- 23. 7. 2014 10:09 --

Za sebe bych zvolil Air Bank nebo Equa bank, ani s jednou neprohloupíš - ten výběr z bankomatu sice není ani u jedné zdarma, ale pokud s tím nechceš vymýšlet úplně šílené konstrukce, tak to stačí...

Třeba Air Bank je na 3 měsíce zdarma tak nebo tak a jsou v tom zahrnuty i výběry z bankomatů v EU.

Jinak co jsem uváděl v jiných vláknech, tak U konto pro mladé + EUR účet k tomu, ale příchozí a odchozí platby jsou dost drahé (příchozí SEPA 200 Kč), jsou tam pak ale ty výběry z bankomatů zdarma (no jo, ale ta 1 příchozí platba stojí tolik, co 8 výběrů u Air Bank)... Dají se tam dostat peníze zadarmo, ale zbytečně komplikovaně (převod přes slovenskou UCB, nebo hotovostí přes spořicí účet, ale v případě stipendia v EUR je to bezpředmětné řešit).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod karlos-2009 23. 7. 2014 10:20

Koukni na to vlákno na mesec.cz, jak radi fremantle, tam je to popsano.

Zalezi, jak dlouho v tom Portugalsku tam budes.
Za me asi Velky tarif Airbank, sice je za 100 Kč, ale zalozis v září, tak za říjen, listopad, prosinec nebudes platit tu stovku, resp. ti ji budou vracet. Máš v tom hlavně výběr peněz z bankomatu v ČR a v EU v ceně. SEPA platby příchozí odchozí zdarma, sms o pohybech na účtu atd. Otevři si tam samozřejmě účet v CZK a EUR, ke každému kartu, v zahraničí používej kartu k eurovému účtu, na každé konverzi tratíš.
Samozřejmě jak se radí, v záloze měj ještě jeden účet v jiné bance s kartou pro případ, že se něco pokazí.

Po navratu z erasmu můžeš zrušit nebo převést na Malý tarif za 0 Kč.
karlos-2009
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krystof_robin 23. 7. 2014 10:27

Díky moc všem! Asi budu volit tu Airbank, jedu tam na půl roku a 3 měsíce zdarma u Velkého tarifu, kde jsou výběry zdarma a možnost vedení EUR i CZK účtu + karty je super a asi je to nejmíň komplikované.
krystof_robin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lucisis 19. 7. 2015 13:42

Ahoj, jedu na Erasmus do Glasgow. Musím mít založený účet v euro měně a následně pak musím převádět eura na libry. Co by pro mne bylo nejvýhodnější? Zvažovala jsem založení euro účtu bez poplatků a pak pomocí služby valutomat převod na libry.
Lucisis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 7. 2015 14:38

Z těch bank, u nich má účty Valutomat má smysl uvažovat jen nad RB a UCB:

RB eKonto Student (lze mít EUR i GBP účet, měsiční paušál 49 Kč měsíčně) nebo UCB U konto (do 26 let zdarma bez podmínek, jinak při kreditním obratu aspoň 12000 Kč/měsíc, tady lze ale mít pouze jeden cizoměnový účet, takže pravděpodobně EUR - transakce platební kartou MC při navázaní na EUR účet pak probíhají kurzem karetní asociace). U Valutomatu byl trochu problém s tím, že tam libry moc "nefrčí" (a to i na měnovém páru GBP/CZK), ale pokud na směnu nespěcháš, tak by mělo jít zobchodovat za nějaký rozumný kurz i přímo EUR/GBP...

Přijetí SEPA platby je akorát zpoplatněno 200 Kč u obou (u RB lze sice mít jednu měsíčně zdarma, ale jen v tarifu Komplet a u UCB lze obejít převodem ze slovenské pobočky)... předpokládám, že u té příchozí platby v EUR má jít o stipendium, takže ještě by šlo zjistit si, odkud to škola posílá a pokud je to partnerská banka Valutomatu (mnohdy to je KB), otevřít si účet tam na přijetí platby, odtud odeslat do Valutomatu, směnit třeba na GBP a poslat na GBP účet v RB nebo UCB...
fremantle
Inventář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků