Kreditní karta Kooperativa

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hannys85 3. 10. 2014 09:12

Tomáš Marný píše:Nemohl byste mně někdo napsat, co nám chemická rota uvaří zítra v závodce k obědu? Je to stejně inteligentní dotaz, jako toho pitomce přede mnou. Díky za ujištění.

V pohodě, já se s tím, že jsem "pitomec" smířím. Vzhledem k tomu, že si nepotřebuju nad někým "honit" tričko a spamovat zde nejen toto vlákno, tak více v SZ. Nejen v tomto vkláknu je několik otázek, které se dají jednoduše zistit a i přesto zde uživatelé napíši a zeptají se. Většnou dostanou slušnou odpověď. Četl jsem si podrobné podmínky ke KK a tam nebylo, to na co jsem se dotazoval specifikováno. Pravda mohl jsem si zavolat na infolinku, ale právě vzhledem k tomu, že se tady uživatelé ptají na různé dotazy, jsem toto neviděl na závadu a mohlo by to pomoci dalším "pitomcům". Pořád být radši "pitomec" než platit kvůli blbým dvou set korunám (připsaný bonus) zbytečně úrok, za to, že jsem nevyrovnal celkovou utracenou částku. V ČS je totiž vše možné. Tímto se omlouvám všem inteligentním diskutujícím za můj pitomý dotaz.
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 10. 2014 10:25

Už teda úplně OT, ale taková kreditní karta je poměrně sofistikovaný produkt a v podmínkách se nemusí být vůbec snadné zorientovat i pro inteligentní lidi - ono jsou i poměrně zdatní jedinci, kteří však o financích nevědí nic, ale jsou třeba špičkami ve svém oboru.

Na trhu je tolik kreditek, u kterých se navíc i bezúroční období pohybuje různě od 0 až třeba do 60 dnů, stejně tak zůčtovací období bývá nastaveno různě než fixně na kalendářní měsíc - ono tohle může chvíli trvat než se v tom člověk zorientuje.

Mě třeba před léty u mé první kreditky nebylo taky vůbec jasné, jestli můžu čerpat v dalším zůčtovacím období další peníze, abych nemusel platit úrok, i když jsem do data splatnosti ještě neuhradil splátku za předešlé zůčtovací období... I když jsem v tom měl zmatek, naštěstí jsem úrok nikdy neplatil (a zkušenost mě naučila věnovat zvýšenou pozornost obchodním a produktovým podmínkám).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 3. 10. 2014 11:58

Pokud chcete někdo 100 iBODů, tak zadat kód "DAREKODSPORKY".
malejarda
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 10. 2014 13:13

osobne: Asi tvůj první komentář, který byl k něčemu užitečný :-))
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 10. 2014 14:10

No, to sice jo, ale vzhledem k tomu, jaké ke všemu požaduje podrobné informace, je těch informací poměrně málo. Naštěstí jsem to i já zvládl. :-)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod alebac 10. 10. 2014 13:37

Je u karty někde smluvně podchyceno vyplácení 2% vratky? V papírech ani na webu jsem nikde nenašel žádné podmínky či ujednání, kterými by se vyplácení vratky řídilo, pouze obecné prohlášení v popisu produktu " 2% zpět z každého nákupu v obchodech i na internetu včetně plateb pojištění Kooperativa. Připíšeme Vám je na Váš kartový účet, penzijní zabezpečení České spořitelny nebo stavební spoření od Buřinky. Za měsíc můžete získat až 2 000 Kč." ale ve smluvní dokumentaci nic...
alebac
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 11. 10. 2014 04:36

Je to asi uvedeno jen na informačních letáčcích, ale funguje to tak.

Co mě ovšem naštvalo, ČS přišla s dalším opruzem - povinná aktivace 3D secure, ostatní banky to umožňují jen volitelně, ale ČS to bude od 1.1.2015 vyžadovat povinně. :grr:
https://www.csas.cz/banka/appmanager/portal/jpk?_nfpb=true&_pageLabel=jpk_doc&docid=internet/cs/sc_13341.xml
Používání 3D Secure bude od 1. ledna 2015 povinné pro všechny držitele karet. Pokud nebudete mít službu aktivovanou, nebude platba na zabezpečené platební bráně dokončena.
malejarda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 11. 10. 2014 06:34

Mně to přijde jako užitečná funkce, nevidím v tom žádný problém. Citi to má povinně taky dost dlouho, určitě přes rok.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 11. 10. 2014 06:53

mně to taky napřijde jako opruz - naopak
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 11. 10. 2014 10:44

Jelikož platím kartou online celkem často, tak je to pro mě je to vopruz. Každopádně u CITI to ještě větší opruz, když ten formulář se pořád promazává.
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 11. 10. 2014 11:04

u citi to musis stihnout do 5 sek., pote se to nepromaze
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod alebac 11. 10. 2014 12:16

Nebo naopak počkat 5sec se zadáváním.
alebac
Diskutér

Odeslat příspěvekod karlos-2009 11. 10. 2014 19:22

Jinak o 3D secure si spousta lidi mysli, ze je to ochrana kupujiciho a ziji tak v omylu, jak si zapezpecili platebni kartu. 3D secure je primarne o ochrane o obchodnika pred neautorizovanou transkaci.
karlos-2009
Diskutér

Odeslat příspěvekod jannk 11. 10. 2014 20:43

taky nechapu, proc kod z autorizacni sms neni pri zadavani videt - vzdyt je to prece jen jednorazova zalezitost ...
jannk
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 13. 10. 2014 08:18

alebac píše:Nebo naopak počkat 5sec se zadáváním.

Ano tak to dělám já. Ale než jsem na to přišel :-)
franko_cz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka