Kolik máte kreditek i těch zpoplatněných

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PULPANM 25. 9. 2014 18:46

Ahoj, nevím je-li to téma k diskuzi nebo ne, ale zkusím se zeptat, kolik máte KK a kolik myslíte, že je optimální vlastnit
Já osobně, KK CITI LIFE (50,-Kš/měs), KK UCB AXA ( Kč 30/měs, při útratě+3000/měs zdarma),
KK DINERS CKUB ( rošní poplatek Kč 990), KK RB DE LUXE k ekontu ( Kč 59/měs, při útratě +10 000 Kč bez poplatku).
Přijde mi to moc a ta si chci nechat jen 2, a to asi .
RB.zdarma neb 10 tis utratím určitě, AXA-přes 3000 také utratím, takže je grátis a připisují se mi peníze na penzijko.
Tak uvidím, co vy na to
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 25. 9. 2014 19:00

Mám jen KK Citi Life a stačí ;)
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 25. 9. 2014 19:02

Já myslím že to hodně individuální kolik kdo má jakých kreditek, záleži na jeho potřebách. Já mám:
- KK Citi Life - primární karta na rodinné nákupy
- KK Citi Shell - tankování
- KK GE MoneyCard+ - záložní karta, nákupy u partnerů Bene+
V minulosti jsem měl celou řadu jiných KK, ale postupně jsem je rušil tak jak se časem ukazovaly výhodnější nebo zajímavější nabídky.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 25. 9. 2014 19:09

Taky myslím, že je to individuální
- KK CIti Life - česko a net
- KK RB Style - zahraničí - kandidát na to, že půjde z domu - pokud se objeví něco se slušnějším kurzem. nebo nezmění podmínky
- KK Diners Club - záloha, prozatím zklamání z akceptační sítě - pokud se to nezlepší, tak asi taky půjde z domu

Pokud se nic nezmění tak zůstane Citi a k ní bych přidal ideálně nějakou VISA se slušnými kurzy
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 25. 9. 2014 19:29

Já tedy s Diners neměl nikde problém, všude, kde s ní platím, DC brali.
Venku jsem ale nezkoušel.
V zahr obvykle platím UCB AXA, ai CIFI LIFE nepoužívám k placení venku, stejně jako asi nebudu venku platit RB, právě kvůli blbým kurzům.
Vychází mi tedy zrušit CITI kde platím 50 a nechat si DC (pojištění) + AXA (zdarma)na placení venku + RB (zdarma) na placení u nás
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 9. 2014 19:33

Raifka Style (akce na 2 roky zdarma s bankovnipoplatky.com)
Citi Life (akce na rok zdarma s bonusem 2000 za zřízení)
GE MoneyCard PLUS (akce na rok zdarma, prvních pět měsíců 5 % bonus z potravin a paliv, max 500 Kč za měsíc)
Citi Classic
mKreditka od mBank
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PULPANM 25. 9. 2014 19:40

Právě, abych mohl mít CITI zdarma a k tomu bonus, musím tuhle nejdříve CITI LIFE zpoplatněnou nejdříve zrušit
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lessani 25. 9. 2014 19:46

Když to tak počítám, tak bych své KK měl taky dost zredukovat :-).
Začnu asi od Citi:
1) KK Citi Life (vedení v rámci C@W zdarma)
2) KK Citi Mall (až vyberu Citi Life prémie zruším či převedu na Classic)
3) KK O2 Citi (nikdy nepoužitá, zatím leží v šuplíku a čeká na zrušení)
4) GE MoneyCard Plus (po uplynutí zvýhodnění +4% zruším)
5) KK Cetelem (na internetové platby vratka 3%, výhoné kurzy karetní asociace)
6) Zuno KK (založeno kvůli bonusu 450 Kč, zatím mám jako bezplatnou rezervu)
7) mKreditka (nevyužívám, leží v šuplíku a čeká na zrušení)

Do budoucna by mě stačila jen Life a Cetelem.
Lessani
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PULPANM 25. 9. 2014 19:54

2 KK by mohlo být optimální řešeni
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrE70 25. 9. 2014 20:04

KK Kooperativa - stala se mou hlavní
KK Citi Life - převedena na Classic kvůli poplatku - čeká na zrušení
KK Style - zůstane jako záloha k účtu RB zdarma
KK De Luxe - čeká na zrušení
2x GE MoneyCars Plus jedna moje + manželky - po ukončení 4% zrušení. Dnes schválena ,první od června.

Takže 2 KK jak píše PULPANM budou stačit.
Naposledy upravil petrE70 dne 25. 9. 2014 20:08, celkově upraveno 1
petrE70
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 25. 9. 2014 20:08

petrE70--proč čeká DELUXE na zrušení?
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrE70 25. 9. 2014 20:10

Neprotočím 10 000/měsíc když budu točit 20 000,- měsíčně na GE. A poplatky za KK nehodlám platit. Uvidím co nabídnou z RB zítra mají volat.
petrE70
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 25. 9. 2014 20:17

petrE70 - můj případ, proto zrušti CITI a necha jen RB DELUXE a točit vše přes ní + min 3000 přes AXA aby byla grátis.Navíc AXA je VISA a to je jediná, co mám, kromě DK RB, jinak dnes se vydává snad jen MC a lépe je mít oba druhy
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 9. 2014 20:44

Aktuálně mám 5 kreditních karet:

• UCB VISA AXA CLUB - zdarma (zařazená do Premium konta) - má první vracecí KK, mám ji třetím rokem a celkem jsem si ji oblíbil, mám na ní jen nízký úvěrový rámec 10.000 Kč, celkem s ní dost platím i v cizích měnách, kde po vratce vyjde cca. 0,4 % nad střed...
  • Citi Life - zdarma, zatím poslední vydaná v letní akci, zatím ní platím, neb ji mám přečerpanou o vstupní bonus - pravděpodobně ji budu nadále používat na běžné platby v korunách, přemýšlel jsem nad KKK, ale nechávám to být
  • Citi Billa - zdarma, protože s ní stačí jednou v měsíci zaplatit - platím z ní pouze SIPO
  • Cetelem - posledního půlroku využívám takřka každý měsíc - mám ji zpoplatněnou 59 Kč, ale prémie mi poplatek vždy pokryjí a ještě vrátí i něco navíc - hlavně má kurzy karetní asociace
  • Diners Club Pure+ Měšec - zdarma (roční poplatek uhrazen ze získaných Club Rewards prémií), dokud bude zdarma, tak si ji nechám, v prvním roce využívám i úvěr...

V posledním měsíci jsem zrušíl Citi O2 a Citi Classic a zažádal si o RB Easy v RSTS, pravděpodobně mi ji neschválí, když jsem deklaroval úvěrové rámce na KK 170.000 Kč, i když jsem si u ní žádal jen o 10.000 Kč - nějak spoléhám na to, že by ji mohli vyhodnotit i na základě chování z historie, když jsem měl vloni KK Style...

-- 25. 9. 2014 21:31 --

PULPANM píše:Vychází mi tedy zrušit CITI kde platím 50 a nechat si DC (pojištění) + AXA (zdarma)na placení venku + RB (zdarma) na placení u nás

Ještě takový postřeh... pravděpodobně tě vyjdou cizí měny výhodněji u RB, spready v kurzovním lístku vycházejí zhruba na 3,9 %, takže po 2 % vratce se dostaneš cca. na rovný střed, nebo i mírně pod, zatímco u UCB AXA Club máš kurz karetní asociace + fixní přirážku 1,25 % a vratku 1 %, takže si efektivně pořád nad středem a když karetní asociace mají spread snad 0,4 - 0,5 %, po odečtení vratky od fixní přirážky to může dělat cca. těch 0,4 % nad střed - RB tedy (bohužel*) může být výhodnější asi o těch 0,4 %...

ALE :!:

Bacha na to, že RB němá u všech měn ty spready stejné, u některých z nějakého důvodu má spread až 6 % (určitě vím o CNY, podrobněji jsem jejich kurzovní lístek nezkoumal), kdy to vyjde zase hůře než UCB AXA Club (asi o 0,6 %)...

* Bohužel proto, že ta banka se chová jak se chová a vytírá si se zákazníky ..., pokud bych viděl tu KK poprvé, možná bych po ni sáhl, ale vím, že byla lepší a to omnoho - měnit takhle za běhu pravidla hry, to teda ne - to je jedna z věcí, které bance nikdy neodpustím a nemíním tolerovat, zrušení kurzů karetní asociace byl podraz - klidně bych se smířil i s nižšími vratkami, třeba cca. 0,8 % jak to vycházelo u původního Exclusive programu, ale fungovat dle nějakého netransparentního kurzovního lístku nemíním, to radši budu platit tou AXA Club, i když vyjde hůře, ale neoj...vá klienty (tolik = i UCB už v minulosti přiškrtila svůj slevový program u kreditek) a pokud chci kurzy asociace, tak sáhnu po Cetelem...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 25. 9. 2014 22:00

Takže mám:

- Kooperativa
- Citi O2
- Citi Classic
- Zuno
- GeMoney

a teď mám zažádáno o Life a Mall
iguka
Diskutér