Kolik máte kreditek i těch zpoplatněných

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 25. 9. 2014 23:46

Já musel předloni kreditky zrušit kvůli hypotékám, ale protože už potřeba pominula a také dnešní článek od Patrika na Měšci mě inspiroval k pořízení těchto:
- Citi Billa (vratka 3 % - nakupuji jen v Bille, jiný supermarket u nás není)
- Cetelem (vratka 3 % - hodně platím na internetu v cizině)

možná:
- Kooperativa (vratka 2 % všude, používal bych ji jako primární)

Letos jsem pořídil Diners kvůli cestovnímu pojištění a protože není členem registrů. Její problém je, že se s ní nedá skoro nikde platit, v mém okolí jen v té Bille.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 26. 9. 2014 04:27

1) Citi Life - na všechno
2) Citi Mall - tu plánuju zrušit
3) Citi Classic - v šuplíku, tak i zůstane
4) Rb Style - v šuplíku, zruším
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 26. 9. 2014 05:18

Když to tady tak čtu, cítím se skoro méněcenný. :-)
Používám jen jednu kreditní kartu a to Citi Life. K tomu nosím jako záložní jen dvě debetky od Fio a mBank.
A koukám, že pozadu jsem nejen v počtu kreditek, ale i v tom, že za svou kreditku platím - 500 ročně.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod elinor 26. 9. 2014 06:21

1. Citi o2 zdarma – nikdy nebyla použita k placení, k 30.9.2014 bude zrušena (při zrušení jsem 500 Kč nedostala)
2. Citi Classic zdarma měla být zrušena, ale dali 500, zruším později nebo nechám
3. Citi Mall zdarma (zruším nebo převedu na classic v blízké době, přemýšlím, zda jde na classic převést s minus premiemi).
4. Lady karta zdarma – nechala jsem se na ní ukecat, nepoužívám, ale je na ní nějaké cestovní pojištění
5. GE Money – ta s 5/6 % vratky zdarma (používám, po akci zruším)
6. RB Easy (zdarma) přes staveb. spořitelnu – zatím jen ve stadiu žádosti, zažádáno již přes týden, zatím bez odezvy – chci pro 500 Kč
7. KK Kooperativa – zažádáno a schváleno včera, bude hlavní, až dorazí
elinor
Diskutér

Odeslat příspěvekod smajlik2 26. 9. 2014 07:10

Já mám Citi Life už s poplatkem (budu rušit) a GE KK s 5% akční vratkou, ta je teď hlavní.

Když máte více kreditek půjčujete je přítelkyni, manželce atd. když jde nakupovat sama?
smajlik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 9. 2014 07:25

Když máte více kreditek půjčujete je přítelkyni, manželce atd. když jde nakupovat sama?

:shock: Ani náhodou :mrgreen:
Krom toho, že to je v rozporu s podmínkami banky, tak je to i v rozporu se zdravým rozumem 8-P
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod iguka 26. 9. 2014 07:31

nepůjčuji, protože má své dodatkové
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 26. 9. 2014 07:33

Letos jsem pořídil Diners kvůli cestovnímu pojištění a protože není členem registrů. Její problém je, že se s ní nedá skoro nikde platit, v mém okolí jen v té Bille.[/quote]

Jak jsem psal už dříve, s DC nemám problém, platím s ní všude tam, když ji z kapsy vytáhnu dříve, jak jinou KK, obzvlášť v supermarketech není problém (Billa, Lidl,Penny)

-- 26. 9. 2014 06:36 --

smajlik2 píše:Já mám Citi Life už s poplatkem (budu rušit) a GE KK s 5% akční vratkou, ta je teď hlavní.

Přesně tak, manželka má mojí KK UCB AXA a platí s ní, přispívá mi tak na penzi a zároveň nemusí platit svojí DK, což se jí líbí.No nedivím se...
Takže defacto mám o jednu KK míň
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 9. 2014 07:39

radecekh píše:Když to tady tak čtu, cítím se skoro méněcenný. :-)
Používám jen jednu kreditní kartu a to Citi Life. K tomu nosím jako záložní jen dvě debetky od Fio a mBank.
A koukám, že pozadu jsem nejen v počtu kreditek, ale i v tom, že za svou kreditku platím - 500 ročně.

Tak to jsme na tom úplně stejně, akorát ta moje druhá debetka je od Equa :lol: .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 26. 9. 2014 08:07

Já mám Citi Life v akci Ona dnes (budu rušit po roce, či po nastolení odměn 500,- a pak požádám o další v jiné akci) a GE KK s 5% akční vratkou, ta je teď hlavní /tedy na jídlo a benzín/.

Manželka má doplňkovou, takže půjčuji :)
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 26. 9. 2014 08:19

U mně teď jede jako hlavní GE KK s 5% akční vratkou (benzín do služebního auta u Agipu + nakupuji hlavně v Globuse), pak CitiLife. Žádám podruhý o KK Citi MALL.CZ. Čekám na KK Citi O2 s 4000,- Kč prémii, kvůli mobilu. :-)

Aby se mé 13-leté děťátko orientovalo už od mala v bankovnictví, tak jsem mu dal svoji bezkontaktní debetní kartu ke svému účtu GE Money Gratis, kam posílám kapesný a mám ostře nastavený limity a SMS servis, protože žádnej jinej vhodnej účet pro dítě jsem nenašel.
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 26. 9. 2014 08:42

1) GE MoneyCard ( obchody s potravinami a bene+; po skončení akce zruším),
2) Cetelem (internetové a zahraniční transakce),
3) Citi Life (vše ostatní),

Odeslat příspěvekod alebac 26. 9. 2014 08:49

1. Citi Life
2. Citi Mall
3. Citi Billa (převedena z O2)
4. GE Monecard (1+4%)
5. RB style (bankovnipoplatky.com)
6. Zuno
7. v procesu výroby ČS Kooperativa
alebac
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 26. 9. 2014 09:02

PULPANM: tebe se někde podařilo zaplatit DC na netu? Nemyslím, kde je logo, ale kde jsi reálně zaplatil.
Dovolená je zabitá (booking.com - chápu jen někdo), letenky nic.
Ale mall.cz, jeden zahraniční eshop - DC sice v platební bráně svítí, ale zaplatit nejde - špatná délka čísla karty.

Ano chápu, že jde zaplatit v hypermarketech - ALE tam je zas hodně nepohodlné projíždět, podepisovat se a musím vynechat samoobslužné pokladny.

Takže pro mne jediné reálné využití jsou benzinky a mýto. Ta akceptovatelnost an netu mi dost chybí
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 26. 9. 2014 09:03

já nula kreditních karet a jen 2 debetní :)
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka