Elektronická karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod michalvasicek 3. 10. 2014 19:32

Ahoj :)
Hledám službu, která by:
1) nevyžadovala podpis žádných smluv a dala by se zřídít přes net, bez osobního kontaktu se zřizovatelem
2) poskytovala elektronickou platební kartu (klidně jen údaje, bez plastu, stejně na tom plastu nebývá čip) s možností převodu peněz na jinou měnu při platbě (takže platím v iTunes store, karta je v CZK, ale převede se to na €, aby to iTunes přijmulo, prostě klasika)
3) možnost dobíjení převodem
4) vydání údajů ke kartě bez jejího dobití a bezplatné dobíjení

a pokdu bude i to, že bude karta česká, tak to bude ještě lepší :)
michalvasicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Smurfik 3. 10. 2014 20:16

Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod michalvasicek 3. 10. 2014 20:36

Něco takového, ovšem bez toho, aby si to žádalo polské PSČ...
michalvasicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 10. 2014 22:39

Nějak nechápu smysl - na trhu máš x nízkonákladových bank, u nichž si můžeš zřídit účet s platební kartou bez jakýchkoliv nákladů (naopak za založení účtu můžeš ještě vydělat - Zuno 300 Kč, mBank 500 Kč, Equa 150 Kč, atd.), které ti udělají tu samou službu, naopak si můžeš tu kartu ještě zpravidla aktivně sám řídit (nastavovat limity, zamykat/odemykat platby na internetu a pod.) a nebudeš ji mít zatíženou nějakými nesmyslnými poplatky (jakožto u těch předplacenek, které jsou na našem trhu velmi vyjímečné platíš za každé nabití, platbu a pod. - holt ty společnosti nemají jiné příjmy, ale pro koncového zákazníka je to úplný nesmysl)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod michalvasicek 3. 10. 2014 23:37

Například zrovna u mBank mám problém s platbou na iTunes.
KB mi pro jistotu nechce povolit jinou měnu vůbec a platit můžu jen v CZK. Což je pro mě, jakožto pro člověka používajícího PayPal, eBay (neboli PayPal :D) a jablečné obchody dost nepraktické.
michalvasicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 10. 2014 00:47

michalvasicek píše:KB mi pro jistotu nechce povolit jinou měnu vůbec a platit můžu jen v CZK.

Tohle ti zase kdo navykládal? Jak víš, že to nejde?
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter2black 4. 10. 2014 09:03

U ty mbank si zkontroluj limity , dají se nastavit velice detailně... Můžeš mít špatně nastavenou četnost - stadardne to mají myslím na málo plateb po netu. Žene takhle "blbnul" paypal :)
peter2black
Diskutér

Odeslat příspěvekod Burina 5. 10. 2014 20:27

michalvasicek píše:Například zrovna u mBank mám problém s platbou na iTunes.

Všechny platby na iTunes klasickou kartou k mKontu ( modrá s delfínem ) od mBanky zcela bez problémů. Nikdy žádný problém.
Burina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 10. 2014 07:26

jak píše fremantle, když je k dispozici tolik bank, které umí účet + kartu k nim zdarma, nedává předplacenka extra vysoký smysl.
Snad jen pokud trváš na zachování jakés-takés anonymity, i když úplně 100 % to tedy není.
O jedné z předplacenek se hovoří zde viewtopic.php?f=316&t=1220679&all=1 , ale jak asi sám uznáš, není to zrovna hitparáda a pokud neplánuješ nějaké opravdu specifické použití, nějak není důvod do toho jít.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor