Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dyletant 9. 9. 2015 15:57

Vsechno maji nekde evidovane. Jak by jinak vedeli, komu zaslat pri aktivaci karty autorizacni SMS?
dyletant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peter23p 9. 9. 2015 16:56

to ale zasílají na telefon který uvedete při aktivaci karty, ten nemusí mít s kupujícím nic společného
doporučení v mBank - 1200Kč více info v SZ
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 9. 9. 2015 17:01

peter23p píše:A jak vypadá balení zaslané karty? Protože karta z pobočky je zalepena v tvrdé obálce a číslo karty si při vyzvednutí nikdo nikam nepíše.

To by znamenalo že čísla karet objednané poštou jsou evidované na toho kdo je objednal a karty koupené na pobočce pokud nejsou ověřené tak ne.

Viz :arrow: viewtopic.php?f=316&t=1221884&p=10809519&sid=5bb4e8da00df66bf8ca8c6ac6160c3ad#p10809519
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 9. 9. 2015 19:12

Takže to potvrzuje to co říkám, zaslaná karta a karta předaná na pobočce je každá v jiném balení. Ta na pobočce je zabalená a její číslo až do rozbalení nikdo neví, kdežto ta zaslaná poštou bude zřejmě evidovaná na objednavatele.

Z toho teda plyne že pro větší anonymitu musíte pro kartu na pobočku kde neví jaké číslo karty vám v balení daly.

Ještě mne napadla možnost jak to vyzkoušet, až karta příjde tak reklamovat že nepřišla a až příjde druhá tak zkusit aktivovat i tu původní.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 9. 9. 2015 19:46

"Zajímavý" přístup. O co ti jde? Ušetřit stovku? :roll:
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod dyletant 9. 9. 2015 19:50

Na pobocce zadna anonymita rozhodne neni. Priradi k ni tve udaje totoznosti, ani ji nemusi rozbalovat. Jakmile jsem ji aktivoval, tak uz tam byly vedeny me udaje totoznosti a to jeste neprobehla ani plna identifikace.
dyletant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peter23p 9. 9. 2015 21:19

Havers: ne jen taková úvaha jak to mají zařízený stou anonymitou, jestli je někde evidované jaké číslo karty kam posílají a nebo jen nahází náhodné karty do obálek.

dyletant: to je zajímavé zjištění, to na pobočce kvůli tomu kartu před tebou rozbalili aby zaznamenali jaké ti dávají číslo, protože pokud vím tak na obale číslo karty uvedeno není.
A to si aktivoval přes stránky? Tam je přece teprve formulář k vyplnění a záleží na tobě co do něj napíšeš, takže pokud si ho vyplnil tak je pochopitelné že tam ty údaje potom mají.
Naposledy upravil peter23p dne 9. 9. 2015 21:33, celkově upraveno 3
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod smartfor2 9. 9. 2015 21:27

Teď budu kartu aktivovat a chtěl jsem se zdejších odborníků zeptat zda jste v žádosti dole zaškrtávali políčko
Souhlas se zpracováním osobních a transakčních údajů
vypadá to že je to jen kvůli otravování s reklamou a není to povinné a nebo že se to dá dodatečně někde zrušit po registraci.
smartfor2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 9. 2015 08:31

Předplacenka biip od ČS (resp. to jde ještě přes Mopet): https://www.biip.cz/cenik - dobití bankovním převodem a výběry z bankomatů spořky jsou zdarma, neaktivní karta je zpoplatněna po 6 měsících, zatím pro zamýšlené použití na kapesné asi nejférovejší nabídka...

Akorát pozor na zahraniční transakce, spread je horentních více než 6 %...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 24. 9. 2015 11:57

Včera jsem zkoušel koupit COOL kartu na pobočce ČSOB:

1) Slečna říkala, že jsem druhý, kdo má o kartu zájem. A první, kdo si pro ni přišel na pobočku.

2) Slečna nevěděla, jestli mi může kartu jako neklientovi ČSOB vydat, nebo jestli na kartu nemám nárok. Po několika telefonátech a hledání v produktových listech konstatovala, že na kartu jako neklient nárok nemám.

Takže asi za 20 minut čekání na pobočce jsem zjistil, že kartu nedostanu a že slečna neví, jestli ta karta pro neklienty někdy vůbec bude. Hm, podle reklamy bych řekl, že COOl kartu vydá ČSOB komukoli.

-- 24. 9. 2015 13:13 --

freemantle: Biip od ČS vypadá fakt dobře.
Paul Atreides
Diskutér

Odeslat příspěvekod migrant 24. 9. 2015 15:34

No nic moc, vzdyt porizeni karty stoji 200 Kc a nejde dobijet jinou kartou, ale aspon bude najaka konkurence.
migrant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smajlik2 25. 9. 2015 06:04

Tak kterou kartu pořídit na to kapesné, které by se dobijelo pravidelně z účtu trvalým příkazem zadarmo a kartou se jenom platilo?
Biip to má zadarmo, ještě nějaká další?
U biip se mi líbí i výběr z čs bankomatu zadarmo, super by ještě bylo, kdyby šlo zablokovat (nepovolit) výběr z ostatních bankomatů, který už je drahý. Platnost biip je tři roky? To by stálo jenom 7,5 Kč / měsíc :-)
Zatím používám Blesk peněženku a tam se mi nelíbí těch 25 Kč za dobití, jinak funguje bez problémů.
smajlik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 9. 2015 06:33

Tak bankomaty spořky jsou zas všude, pokud bych si měl něco vybrat, tak pravděpodobně ten biip. Na blokování výběrů z ostatních bankomatů důvod moc nevidím - pokud dítě vybere z jiného bankomatu, tak ho to holt bude stát těch 30 Kč, o to jich bude mít míň, víc nedostane - musí se naučit... :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 25. 9. 2015 10:11

podle mě lépe vychází COOL karta. Stojí polovinu, dá se dobít okamžitě kartou zdarma, dobití z BÚ taky zdarma. Akorát ten výběr z bankomatu je u ČSOB za 6Kč. Takže otázka je jestli je poblíž ČSOB bankomat a jak často se bude vybírat.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 9. 2015 10:25

IMHO je dost vysoká pravděpodobnost, že předplacenkou bude provedeno za 3 roky během doby platnosti karty více, než cca. 16 výběrů kartou (myslím, že dítě bude mít tendenci vybírat častěji, než jednou za 2 měsíce), aby Cool karta vykompenzovala svoji nižší cenu.

-- 25. 9. 2015 11:30 --

Pak se může srovnávat i jiné funkce, třeba mobilní aplikace - nezkoušel jsem ani jednu, abych mohl posoudit, ta biip by měla být přáteská pro rodiče, jsou tam nějaké přehledy, notifikace při poklesu zůstatku, pak má biip ještě funkci kasičky/prasátka. Použitelné jsou ale určitě obě předplacenky...
fremantle
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka