Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 22. 2. 2019 15:35

Taky mi to přijde "zu viel", jestli mají podezření na zneužívání karty mohou kartu bez udání důvodu vypovědět už teď a většině, co to doložili to stejně zablokovali i tak. Nejvtipnější na tom je, že banka mi posílá i výpis z KK zašifrovaně a já bych ho měl posílat cizímu subjektu, přitom jakou kartou to bylo dobito musí jednoznačně vidět, když i samotná platební brána patří jim. Nevím jestli by nestálo za to neobrátit se s tím minimálně na finančního arbitra.
Naposledy upravil retron dne 22. 2. 2019 15:37, celkově upraveno 1
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 22. 2. 2019 15:36

No počkat, to jako má banka povinost bonzovat každou "podezřelou" transakci v řádu pár tisíců, např. z dobírky? Kde to jsme... :!: Zatím mě tedy žádná banka neudala, ale tak mě to napadlo, že v Matrixu to můžou dohledat i ve spojení s daty ČP...
Naposledy upravil redhaven dne 22. 2. 2019 15:39, celkově upraveno 2
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 22. 2. 2019 15:37

jirmalik píše:Je zajímavé, že i po mě chtěli doložit 4 CK z 5-ti. Doložil jsem ve středu, zatím bez odpovědi. Vypadá to tak, že jde o restrikci karet a 1 CK každému nechávají. Má to někdo jinak, přišel někdo o všechny CK?

Ano.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 22. 2. 2019 16:03

Reaguji na ten financak a zrusene ucty :-)), Bat se nemusite, vsechno vam preda financak, tzn vypisy z uctu v nejake excel sjetine vyfiltrovane treba podle majitele uctu kam jste posilali penize, podle castek od nejvyssi do nejnizsi, proste dostanete jak ve skole papir z otazkami a na ty musite odpovedet v kanclu na financaku, pokud to bude OK, tak aby se nezdrzovali s vama dlouho tak nejake slozitejsi otazky dodelate doma, treba ty drobnejsi platby identifikovat, co kdyby to presahlo vic jak 30 tisic treba ostatni prijmy, tak by jste to museli dodanit.
pivinecek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 22. 2. 2019 18:20

tak prachy vyberes z uctu vsude a fin uradu nedas nic a muze si trhnout, pripadne pokud by ti chtel jooo ublizit zavolas pana Tunu a ten to natoci :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vasek06 22. 2. 2019 18:59

Dalsich 5 karet v ....
Curve karta promo kód na £5: LMGTQ
Vasek06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MiASX 22. 2. 2019 19:12

elinor píše:U mne chtějí doložit u 1 z 5. Zajímavé, že u ní nebylo v únoru nabití, jen včera vybití nákupem kolem 100,- víc jsem tam neměla. Stačila jsem v únoru nabít jen jednu, ale jinou. Ten výběr, u které karty chtějí doložit, je fakt zvláštní.

Po vsech chteji dokladat transakce z ledna a jen po tobe z unora? :D
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod milan1m 22. 2. 2019 19:28

Komu vypovedeli kartu nebo se dotazovali, meli jste v CSOB jestě nejake jine aktivity (ucet,pojisteni,fondy)?
milan1m
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zedna1 22. 2. 2019 19:35

ripper6 píše:U jedne prave Eon to uz nemam jak dolozit, prohledam jsem cele IB, i jeji vypis. Vypis stahnu ale je tam videt jen vratka 253kc a dole zadna historie transakci, proste fuc.
Takze co se stane pokud jim nekdo nedolozi vsechny ty castky? :(

O (PDF) lednovy vypis z ukoncene EONky si lze pozadat emailem nebo primo zpravou z IB, poslou ho celkem rychle ...
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 22. 2. 2019 19:37

Me ho poslali postou, ani jsem to nechtel.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mareka 22. 2. 2019 19:57

milan1m píše:Komu vypovedeli kartu nebo se dotazovali, meli jste v CSOB jestě nejake jine aktivity (ucet,pojisteni,fondy)?

Ano mám u nich běžný účet i povinné ručení.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod elinor 22. 2. 2019 20:06

MiASX píše:
elinor píše:U mne chtějí doložit u 1 z 5. Zajímavé, že u ní nebylo v únoru nabití, jen včera vybití nákupem kolem 100,- víc jsem tam neměla. Stačila jsem v únoru nabít jen jednu, ale jinou. Ten výběr, u které karty chtějí doložit, je fakt zvláštní.

Po vsech chteji dokladat transakce z ledna a jen po tobe z unora? :D

Chtějí doložit lednové transakce, ale u karty, kterou jsem v únoru nedobila. Pochopila jsem to tak, že zatím byli obesláni ti, co nabíjeli v únoru i v lednu. A zajímavé, že chtějí doložit kartu, kde jsem nenabíjela "do plna".
elinor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 22. 2. 2019 20:13

retron píše:Taky mi to přijde "zu viel", jestli mají podezření na zneužívání karty mohou kartu bez udání důvodu vypovědět už teď a většině, co to doložili to stejně zablokovali i tak. Nejvtipnější na tom je, že banka mi posílá i výpis z KK zašifrovaně a já bych ho měl posílat cizímu subjektu, přitom jakou kartou to bylo dobito musí jednoznačně vidět, když i samotná platební brána patří jim. Nevím jestli by nestálo za to neobrátit se s tím minimálně na finančního arbitra.

Také si myslím, že dle čísla karty a dalších údajů na jejich platební bráně šlo zjistit, z které banky karta je a o jaký typ karty se jedná ...

Kdyby nám dala banka 2 měsíční výpověď bez udání důvodu, CK by byly ještě 1 měsíc aktivní. Asi by někteří ještě CK protáčeli a snad všichni by stačili zůstatky na CK do konce 1. měsíce výpovědní doby vynulovat.
Touto akcí zablokovali karty okamžitě, typuji některým i větší částky (není můj případ, skončil jsem s čistýma nulama na všech kartách). Karty byly okamžitě nefunkční, měsíc bude mít banka od těch, co jim něco zablokovali bezúročnou půjčku. Poté vyinkasuje za vybití každé karty s nenulovým zůstatkem 30 Kč a ještě banka podotuje provozovatele čísla (495 800 688), na kterém se má žádat o vybití CK po uplynutí měsíční výpovědní doby.

10.6 V průběhu výpovědní lhůty s:
2měsíční výpovědní lhůtou lze s Kartou disponovat po dobu jednoho měsíce od oznámení výpovědi Smlouvy,
1měsíční výpovědní lhůtou již není možné v průběhu výpovědní lhůty s Kartou disponovat. ČSOB provede pouze doúčtování provedených Transakcí.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 22. 2. 2019 20:29

Kazdopadne ten poplatek za prevod penez ze zablokovane karty je neeticky, minimalne to bych reklamoval.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 22. 2. 2019 20:30

Je tady nekdo, kdo v lednu sice vybiral z kazde karty 25k, ale zaroven nenabijel stejnou castku (napr. dobil 50k jednorazove a 25k vytahl, popr. jenom vytahl)? U me totiz zatim nic.
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka