Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 10. 2014 08:16

Ano, platí to jen v Centru Chodov, alespoň podle toho, co mi říkali na informacích (pak mi přijde, jestli na tom poutači není to logo MasterCard v rozporu s pravidly asociace), ale je vidět, že to jde i zdarma.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 17. 10. 2014 08:29

neptal ses, zda je možný tu dárkovou kartu zaplatit kartou? :D

to by byla sleva 50 kč jen za zakoupení té jejich karty a ještě bonus na kreditce za těch zaplacených 950 Kč ... teď na vánoce by se to tam utrácelo rychle
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 10. 2014 08:42

Ty předplacené karty pro Chodov vydává stejný vydavatel i pro OC Černý most (PayLife Bank GmbH) a v některém z nich byla možnost koupit si ty předplacené karty platební kartou - ale vzhledem k tomu, že maximální částka, za níž lze kartu koupit je 3500 Kč a "vybít" (požádat o vrácení přednabité částky) je zdarma jen po uplynutí lhůty platnosti (dříve za poplatek 100 Kč), tak to moc smysl asi nemá, resp. bude lepší zaplatit přímo tou kartou s vratkou...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 10. 2014 08:43

Bacha na to, že některé banky za "quasi cash" nevyplácí bonus, nebo mohou dokonce částku ihned úročit u kreditek (třeba Citi)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 17. 10. 2014 09:15

Ty dárkové karty podle obrázku na stránkách nemají čip. Takže jestli s nimi jde platit i jinde tak jedině přes magnetický proužek oproti podpisu ale v tom případě asi platba projde jen když bude online.
Naposledy upravil peter23p dne 17. 10. 2014 09:48, celkově upraveno 1
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 17. 10. 2014 09:44

fremantle píše:Ty předplacené karty pro Chodov vydává stejný vydavatel i pro OC Černý most (PayLife Bank GmbH) a v některém z nich byla možnost koupit si ty předplacené karty platební kartou - ale vzhledem k tomu, že maximální částka, za níž lze kartu koupit je 3500 Kč a "vybít" (požádat o vrácení přednabité částky) je zdarma jen po uplynutí lhůty platnosti (dříve za poplatek 100 Kč), tak to moc smysl asi nemá, resp. bude lepší zaplatit přímo tou kartou s vratkou...


tak ono to udělá rozdíl malý, oproti tomu, když utratím 1 000 kč svojí GE kreditkou (1% - takže 990) a koupil bych kartou tu jejich předplacenou (950-9,5 = 940,5 Kč) takže rozdíl je fakt jen těch 50 kč, ale když vím, že tam ty peníze stejně utratím, tak bych to tak udělal, nechci to na úmyslné vysávání vratek na kreditce, jen teda dohledat, zda to GE nebude hned úročit
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peter23p 17. 10. 2014 15:57

teď mě tak napadlo a doufám že tady nedám nikomu návod ale ta karta by se dala zneužívat k podvodům. Jen namátkou mě napadá uvádět číslo účtu pro dobíjení spolu s variabilním symbolem na nějaké podvodné faktury a tak podobně. Už nebudou potřeba bankovní účty vedené na bílé koně ale postačí karta ze stánku. :hm
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod gekkon 17. 10. 2014 18:47

Exekutor se na ty prachy taky nedostane... pro někoho dost výhoda.
gekkon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter23p 17. 10. 2014 19:32

ano to už bylo napsáno v článku na měsci
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 10. 2014 20:22

Praxe ukáže, ale mám za to že na ty registrované se dostane exekutor normálně a tipl bych že i na ty neregistrované pokud na ně přijde a doloží souvislost s osobou (účet ze kterého se dobíjela, telefonní číslo atd). Na druhou stranu při rychlosti reakcí exekutorů kdy info o zaměstnavateli mají více než 14 měsíců staré se možná není čeho bát...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 18. 10. 2014 21:29

no registrace by neměla být problém, údaje se neověřují takže buď si něco vymyslím a nebo jí prostě neregistruji za cenu menšího limitu. Telefonní číslo se dá řešit anonymní SIM pro tyto účely. A co se týče nabíjení tak můžu dobít anonymně na terminálu, případně poprosím někoho aby mi jí dobil ze svého účtu. A ani dobití z vlastního účtu by neměl být problém, exekutor sice uvidí že někam odešli peníze a i kdyby zjistil kam tak mi nedokáže že ta karta je v mém vlastnictví.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 19. 10. 2014 10:15

Exekutorů bych se opravdu v tomto případě nebál, jak píše mikicz, reakční rychlost exekutorů není nijak závratná. Na novou informaci reagují s několika měsíčním zpožděním, a nebo vůbec, když vycítí komplikace nebo v případě novinek jako předplacené karty, které jsou pole neorané, tomu prostě nerozumí a neví, co a jak mají dělat. (Většina exekutorů jsou zkrachovalí advokáti.)

Výjimkou můžou být snad jen největší úřady, které mají dostatek personálu, ale nelze si to představovat tak, že exekutor vidí, odkud peníze přišly, telefonní číslo apod., a je schopen peníze spolehlivě spojit s konkrétní osobou. Když exekutor nemá 100% jistotu, tak do toho nepůjde. Navzdory hysterickým mediálním "kauzám", kdy údajně exekutoři zabavují cizí majetek, řeší drtivá většina exekutorů exekuce od stolu a troufne si tak maximálně na zablokování nemovitosti, bankovního účtu a srážek ze mzdy. Jen málokterý exekutor je schopen svou práci inovovat a hledat i jiný majetek. Neumí to.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod peter23p 19. 10. 2014 16:15

Přesně tak, tím že není karta ověřena že jí vlastní konkrétní osoba není zaručeno že by peníze zabavil konkrétní osobě. Kartu můžu darovat nebo prodat takže exekutor nemůže vědět v jakých rukou je momentálně v držení. A ob-stavovat cizí účty potažmo účty u kterých není 100% znám majitel nemůže.

Jinak už si jí tady někdo pořídil, že by se podělil o zkušenosti s jejím používáním a používáním toho jejich bankovnictví? Přemýšlím že bych si jí tak ze srandy v týdnu někde koupil na pokusy :mrgreen: tak jestli to má cenu.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 20. 10. 2014 19:17

Tak dneska jsem se ptal ve dvou trafikách, koukaly na mne zajímavě ale absolutně netušily co po nic chci. Že prej peněženky neprodávají že musím někam do textilu. :mrgreen: :mrgreen:
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 20. 10. 2014 19:37

Opet to dokazuje nepripravenost produktu..neco podobneho jsem zazil, kdyz jsem chtel tyden od uvedeni vyberu ze sazky z uctu airbank vybrat penize..obstarozni dama me posilala k sipkum, tak jsem z ni musel udelat mensi kravu, at si pocte nove pokyny, ktere k terminalum dostaly a penezu se nakonec dockal..Ale vrazdila pohledem :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků