Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xixao31 11. 3. 2019 14:16

Zdravím Vás,
nechci zakládat nové vlákno,tak se zeptám tady. Nemáte zkušenosti s předplacenou polskou kartou ? Potřeboval bych totiž někde uložit PLN a přijde mě, že předplacenka je na to nejlepší. Další možnost je založit v Polsku účet, což u některých bank, problém není.To už jsem si zjistil. Účty ani poplatky, špatné nemají. Dále bych tam chtěl měsíčně posílat +-300 PLN. Předplacenka od ING je bez poplatků,což by mě vyhovovalo. Nebo mě prosím poraďte účet v Čechách, který by fungoval v PLN a měl platební kartu. Bezhotovostní účet v PLN je mě totiž k ničemu.
Díky,
xixao31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 3. 2019 15:01

Asi bych zvolil variantu účtu v Polsku a kartu k němu. "Plnit" buď přes nějakou devizovku (platby v PLN zdarma umí třeba Fortissimo - devizy.cz, u malých částek má ale kurzy na úrovni bank, sám ji ale pro platby do Polska používám, výhodou je, že to posílá jako platbu v rámci Polska, takže nehrozí ani poplatky protistraně) nebo přes nějakou jinou službu - Transferweise, Revolut,...
Pokud tedy nemáš přímo příjmy v PLN, ty, samozřejmě, směrovat přímo na tento účet
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 11. 3. 2019 15:45

6.3. odeslany pozadovane dokumenty, dnes vsechny karty odblokovany
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xixao31 11. 3. 2019 16:12

PatrikChrz píše:Asi bych zvolil variantu účtu v Polsku a kartu k němu. "Plnit" buď přes nějakou devizovku (platby v PLN zdarma umí třeba Fortissimo - devizy.cz, u malých částek má ale kurzy na úrovni bank, sám ji ale pro platby do Polska používám, výhodou je, že to posílá jako platbu v rámci Polska, takže nehrozí ani poplatky protistraně) nebo přes nějakou jinou službu - Transferweise, Revolut,...
Pokud tedy nemáš přímo příjmy v PLN, ty, samozřejmě, směrovat přímo na tento účet


Fortissimo - devizy.cz - tuto službu neznám.Rozumím, ale že zkušenost je dobrá... Když jsem se díval na stránky chápu to tak, že bych to vlastně nedělal z vlastní banky, ale přes tuto službu ? Jednalo by se o +- 300 PLN měsíčně, tak aby se to vyplatilo a poplatek za převod u Fortissimo nebyl velký.... výhodou je, že to posílá jako platbu v rámci Polska
- to by byla pecka,to bych tedy ani nemusel řešit jakou banku bych si vybral, protože některé si ze zahraničí příchozí platbu účtují,některé ne,a u poplatků to zase tak malé peníze nejsou.
xixao31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 11. 3. 2019 16:25

28.2. odeslano neco (E.ONka skončila, bonusy nemohly být zneužity), dnes obe karty odblokovany
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 3. 2019 16:58

Jeden obrázek je lepší, než 1000 slov, můj poslední obchod:
fort.png


-- 11. 3. 2019 17:07 --

Variant jak s Fortissimem pracovat je víc, mně nejvíce vyhovuje - uzavřu obchod, chci do Polska poslat 200 PLN. Oni mi napsali - pošlete nám na účet u Komerční banky 1227 CZK. V momentě, kdy jim peníze přijdou, pošlou oni platbu ze svého účtu v Polsku. Ono je to totiž česko-polská společnost, na polském trhu působí na doméně walutyonline.pl.
Mimochodem majitel je otec Evy Farne :), pan Tadeusz Farny.

Jak jsem psal výše, kurzy nejsou úplně nejlepší na trhu, odvíjejí se od výše platby, zde u těch 200 PLN byly zhruba shodné s kurzy Komerční banky v ten den (no, asi o haléř na 1 PLN horší, než měla KB).

Když jsem se před mnoha lety registroval já, bylo to zdarma, dnes to, tuším, stojí 4 eura (jednorázový poplatek, za jednotlivé obchody se už nic neplatí).

Jsou i jiné varianty, můžeš u nich mít peníze uložené a pak rovnou platit.

Možná, když napíšeš účel, k jakému účet potřebuješ, tak najdeme jiné řešení (např. účet v ĆR s dobrými kurzy a výběry v zahraničí zdarma, atd.)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xixao31 11. 3. 2019 17:07

děkuji za informace,pochopil jsem to je to bez poplatku ,což je fajn...... jen prosím poslední dotaz....
to posíláš přes tu službu EPAY24 ? ... to mě totiž příjde asi nejkomfortnější.....
díky určitě to vyzkouším, už jen otevřít ten účet v v Polsku ..... :-) :-)
jinak to mám jako záložku možná menší spoření,do Polska jezdím často, a do budoucna se tam plánuji odstěhovat ..... Jinak zatím pro platby a výběry teď používám Unicredit,což pro mě špatné není, jak platebku tak kreditku.....
xixao31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 3. 2019 17:11

Ano, přesně tak, přihlašuji se do EPAY24

-- 11. 3. 2019 17:13 --

Možná se platí něco za tu registraci

-- 11. 3. 2019 17:13 --

Jestli se tam hodláš odstěhovat, tak to se ti to Fortissimo asi hodí mít, kdybys potřeboval naopak, něco z Polska zaplatit do ČR
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 11. 3. 2019 20:12

To se holky v ČSOB probudily ze 14 denního zimního spánku. No, mně moje CK neodblokovaly a chtějí zaslat "způsob využívání a používání" CK. .... vždyť to vidí. Ale jak říká kolega "Nejhorší je vždy, když řekneš pravdu". :-)
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 13. 3. 2019 15:45

Tak už mě taky odblokovali, zvolil jsem metodu nasypání si popela na hlavu. :) Podotýkám, že jsem vždy pouze nabil a vybral.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 13. 3. 2019 15:54

Stejne uz je brzo nebudeme potrebovat, nebo ktere kreditky krom HB! davaji jeste bonus za CK?
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 3. 2019 15:55

ČS
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 13. 3. 2019 15:57

mojmax: vidis a ja jim napsal ze to je samozrejme videt dle zaznamu, poslal printscreen kde bylo videt hold kam platba sla tj do ck, pridal 1x vypis z jednej karty tehdy eon kde bylo videt tez dobiti... ale pozor zadnej cerpanej bonus a hned vypoved 1 mesic, nestandardni chovani s kartama :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MiASX 13. 3. 2019 16:39

PatrikChrz píše:ČS

Jsem myslel, ze jeste ta Business kreditka Monety?
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 3. 2019 17:32

Asi jo, tu nemám, nejsem podnikatel.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků