Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peter23p 7. 7. 2015 15:24

Nevím zda někteří z vás zaregistrovaly ale trh předplacených karet se začíná zvětšovat. Již delší dobu je k dispozici COOP Dobrá karta http://dobrakartacoop.cz/predplacenakarta/ a od začátku měsíce je k dispozici Napka https://www.napka.cz/ která má k sobě i aplikaci na správu a posílání peněz přátelům kteří ji také vlastní.

Momentálně běží zvýhodněná akce kdy dvě karty Napka stojí 200Kč a na každou kartu vám po registraci připíší 50Kč, takže reálně budou dvě karty stát 100Kč.
doporučení v mBank - 1200Kč více info v SZ
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod ViR 2. 8. 2015 18:11

Zatím ovšem jsou u těch předplacených platebních karet drobné chybky :-).

COOP kartu dostanete dosud jen v prodejnách některých západočeských spotřebních družstev, takže i jen vyzkoušet si ji zatím může poměrně omezené množství lidí. Nebylo by od věci, zprovoznit možnost online nákupu a zaslání poštou.

Kartu Napku sice poštou distributor zašle (naopak není, kam si pro ni dojít), ale zase je problém s aplikací Napka, která je nezbytně nutná k její aktivaci.

Jak se totiž ukázalo, Napka nepracuje se všemi telefony či tablety s Androidem 4+, jak její vývojáři původně tvrdili. Nejde rozběhnout například na Sony Xperia E (Android 4.1.1), či na Lenovo A-3500-FL (4.4.1). Problém je zatím zkoumán :-D. Jablíčkáři zase budou marně hledat aplikaci Napku pro iPad, neb ji její tvůrci "pro jistotu" označili jako určenou výhradně pro iPhone... (ač na iPadu bez problémů běží).

Jinak, ani COOP karta ani Napka neumožňují CashBack (COOP karta snad v Jednotě), ani výběr na poště (ač jde o karty ČSOB, které to obvykle umí). To může být problém při potřebě hotovosti v obcích pod cca 5 tis. obyvatel (v nichž žije cca 37 % občanů ČR, ale např. na Vysočině cca 46 %), kde jsou bankomaty vzácností.

Čili například poslání kapesného potomkovi dlícímu na táboře do Napky, kam opravdu peníze dorazí obratem, ještě neznamená, že ty peníze budou také pro potomka reálně použitelné :-)
ViR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 8. 2015 08:33

Recenze předplacené karty Napka: http://www.mesec.cz/clanky/napka-sikovn ... re-mobily/

Napka od pondělí 24. 8. 2015 získá konkurenta v podobně další předplacené karty s názvem ČSOB COOL karta
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamil2268 21. 8. 2015 12:05

Zkoušel si už někdo koupit ČSOB COOL kartu mimo Ostravu? Zajímalo by mě, jestli na menších pobočkách už mají informace a je možné si ji zakoupit.
kamil2268
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 8. 2015 12:17

Nezkoušel, ale předpokládám, že pokud má být v prodeji od pondělí, tak už budou mít karty rozdistribuované na všech pobočkách.

Já asi počkám, až zveřejní oficiální informace, pokud ČSOB Cool karta podobně jako Napka nabídne v nějaké omezené lhůtě možnost nabití z jiné karty zdarma, tak ji klidně "vyzkouším", když půjde rovnou provést na pobočce plná identifikace a půjde tak nastavit nějaké smysluplné limity...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamil2268 21. 8. 2015 17:47

Všiml jsem si nové karty http://www.mobile2card.eu/ pod ČSOB.
kamil2268
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iguka 21. 8. 2015 19:57

iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamil2268 21. 8. 2015 20:26

Mít to jako záložní kartu zabilo: "Měsíční poplatek za neaktivní Kartu dle bodu 7.15 Podmínek (účtován po 2 měsících bez transakce na Kartě)" za 30Kč.
Uvidíme tedy s čím přijde v pondělí ČSOB Cool karta.
kamil2268
Návštěvník

Odeslat příspěvekod speedy 24. 8. 2015 10:04

Předplacená COOL karta od ČSOB vypadá dobře:
    Nabíjení ZDARMA
    Výběr z ČSOB bankomatu 6Kč
    Udržovací poplatek až po roce nepoužívání - zatím ZDARMA

Nevýhoda je, že karta není pro všechny. Jen pro klienty ČSOB - Poštovní spořitelny.
speedy
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamil2268 24. 8. 2015 10:51

Jsem klientem ČSOB, ale pak mi to nepřijde moc anonymní :-)) Když musím zaplatit převodem ze svého účtu. Ale nabídka zatím nejlepší co tu byla, co se týče poplatků.
kamil2268
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 8. 2015 11:15

Nebo jednoduše... https://www.coolkarta.cz/ck :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 24. 8. 2015 11:19

Vypadá zatím asi nejlépe z toho co je na trhu až teda na tu anonymitu, buď musíte být klientem ČSOB/ERY a nebo si pro ní musíte zajít na pobočku a vyplnit nějaké papíry. Otázka je jestli se do těch papírů dá napsat cokoliv a nebo jestli při objednání klientem ČSOB pak můžete kartu registrovat na jiné jméno.
doporučení v mBank - 1200Kč více info v SZ
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 8. 2015 11:22

Jinak mám dojem, že dalich v recenzi na předplacenku Napka psal, že mu Cool kartu dali na pobočce Ery, ale podle toho textu na stránkách ČSOB to vypadá tak, že ji lze jen objednat a bude doručena poštou. By mě zajímalo, jestli ji opravdu nemají na pobočkách, kde bych stejně dřív nebo později musel kvůli plnému ověření, tak bych to nejraději sfouknul hned tím, že bych si tam koupil kartu a hned provedl i ověření...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 24. 8. 2015 11:28

zkoušel jsem ji teď objednat i když nemám kartu ČSOB a neprošla závěrečná platba jinou kartou, takže holt nezbude než zajít na pobočku.
iguka
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka