Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peter23p 24. 8. 2015 12:39

Na pobočce ČSOB dostanete kartu s logem ČSOB na pobočce ERY a na vybraných poštách dostanete kartu s logem ERA. Jinak jsou karty stejné a mají i stejný portál a název. Při objednávce poštou si můžete vybrat jaké logo chcete, samotný obrázek na kartě je stejný.
doporučení v mBank - 1200Kč více info v SZ
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Win10 24. 8. 2015 14:43

A jakym zpusobem se da vybijet kredit? Pouze platby a vybery z bankomatu?
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamil2268 24. 8. 2015 14:49

Při registraci karty lze převodem.
kamil2268
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Win10 24. 8. 2015 14:54

Takze by se daly tocit kreditky? :mrgreen:
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 8. 2015 14:57

Jenže převody jsou za 30 Kč a výběry z bankomatu ČSOB 6 Kč... Testovat budu už snad dnes (nebude-li problém s plným ověřením :nenapadne ).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamil2268 24. 8. 2015 15:02

By mě zajímalo, zda když jsem klient, tak se karta zobrazí pod mým účtem v aplikaci na androidu. Z webu: "Zůstatek a platby můžete hlídat nejen na www.coolkarta.cz, ale i přes mobilní aplikaci pro Android, iOS či Windows Phone." Jinou aplikaci než klasickou ČSOB aplikaci, kterou používám několik let, jsem nenašel.
kamil2268
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mobilman 24. 8. 2015 15:17

ja zase v sekci otazek (faq, https://www.coolkarta.cz/ck/faq) nasel u dotazu na zustatek nasledujici:
Zůstatek na kartě si můžete ověřit po přihlášení na portálu http://www.coolkarta.cz nebo na kterémkoliv bankomatu, který tuto službu umožňuje. Navíc po každé platbě u obchodníka vám pošleme informační SMS, která kromě informace o autorizaci platby obsahuje také informaci o aktuálním zůstatku.

O zadne apliaci neni zminka... a navic pokud posilaji SMS tak to vlastne skoro i staci, na ostatni lze vyuzit ten web (ktery je dostupny i z mobilu, dalsi apka primo jen na zustatek mi prijde skoro i zbytecnost).
Naposledy upravil mobilman dne 24. 8. 2015 15:38, celkově upraveno 2
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamil2268 24. 8. 2015 15:28

kamil2268
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mobilman 24. 8. 2015 15:33

tak ze aplikace na strankach coolkarta.cz ve FAQ neni a na csob.cz je uz vime ;-)
skoda jen ze chybi odkaz na konretni apku do prislusneho marketu (apple, win, play)
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 8. 2015 16:32

Získání Cool karty je neskutečná anabáze, minimálně na Era finančním centru, na poštách bych to už vůbec nezkoušel, paradoxně klienti Ery mají smůlu na pobočkách modré ČSOB, leč dle stránek by neměl být problém objednat si kartu i v dizajnu ČSOB...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 24. 8. 2015 16:51

A v čem je vlastně ta karta výhodná?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 24. 8. 2015 16:57

výhodná je v porovnání s ostatními předplacenými kartami a je to asi první opravdu použitelná předplacenka např. pro dítě na kapasné bez enormních poplatků

na pobočce ERY a ČSOB by neměl být problém získat kartu i pro neklienta. Takže nevím proč by nemohl klient Ery žádat u ČSOB když ne jako stávající klient tak jako nový klient.
doporučení v mBank - 1200Kč více info v SZ
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 8. 2015 17:14

Spíš byl problém v tom, že pracovníci neví vůbec nic, kartu na pobočce modré ČSOB jsem každopádně nezískal, i když jsem to taky nedokázal moc pochopit (na druhé straně nevím jak bych jako neklient mohl za kartu zaplatit na nepokladní pobočce, na které jsem byl), ale uspět byl i oříšek v Era finančním centru, kde se mi obsluha přiznala, že jsem tam byl první (a to jsem přišel před zavíračkou), nicméně i přes zdržení mi pak ještě volali, že mi zapomněli dát k podpisu jeden dokument, i když jsem podepisoval již i žádost o plnou identifikaci, takže přes týden tam budu muset ještě znovu...

-- 24. 8. 2015 19:00 --

Nemají to ještě moc vychytané, platební brána jako taková nedokáže správně kontrolovat limity, resp. zjevně při registrovaném stavu kontroluje jen hodnotu 27 tisíc Kč denně, nad už jednorázově nepustí, pakliže ale již bylo dobíjena určitá částka, umožní zadat opět částku do 27 tisíc Kč, ale v kroku zpracování dojde k zamítnutí (nejspíš i k blokaci částky na straně vydavatele - btw. tohle chování je dost podobné, jak už popisoval i dalich v recenzi na předplacenku Napka, takže při dobíjení debetními kartami pozor) - ovšem jak už došlo k tomuto zamítnutí, tento součet limitů už zjevně kontroluje už platební brána v prvním kroku a nepovolí provedení další platby... :-(

Každopádně poznatek z toho je ten, že plná registrace není nic "online", nevím jak dlouho ovšem trvá (obsluha na Era FS zjevně taky netušila, kde přesně je třeba zaslat žádost o plné ověření).

-- 24. 8. 2015 19:01 --

Za akutálního stavu se tedy vůbec nedivím, že v nějakém textu na webových stránkách uvádí možnost kontroly zůstatku přes neexistující aplikaci pro smartphony, to bych ještě viděl asi jako jeden z menších problémů... :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 24. 8. 2015 20:56

Dobrý je dle https://www.coolkarta.cz/ck/file?fileNa ... 0kartu.pdf dobití přes platební bránu (tzn. i přes kreditku) zdarma a výběry v ČSOB bankomatu jen za 6 Kč. Lze tedy nabít 50000,- v rámci 2 dnů?
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamil2268 24. 8. 2015 21:02

Při plné identifikaci majitele na pobočce, max. 135 000,-/den, https://www.coolkarta.cz/ck/File?fileNa ... 0karty.pdf
kamil2268
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka