Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod socerjack 18. 2. 2019 13:33

Zdravím , přišel mi mail o doložení prokázání původu peněz . Je potřeba na to nějak reagovat ? Když to nechám být dojde pouze k výpovědi ? Nebo budou požadovat doložení pořad ?
socerjack
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 2. 2019 14:48

Jéje, mně už to přišlo asi 5 krát, na CK i na účty od ČSOB. Vždy jsem doložil a nebyl problém. Oni tě taky klidně můžou naprášit na finančák a budeš to pak vysvětlovat tam. Furt je to lepší vysvětlit bance.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod socerjack 18. 2. 2019 16:13

A začernit ostatní platby nebo poslat cele výpisy bankovního účtu včetně výpisu kreditky ?
socerjack
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vasek06 18. 2. 2019 17:06

Taky mi přišel dnes e-mail ...
Curve karta promo kód na £5: LMGTQ
Vasek06
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 18. 2. 2019 17:28

Me tedy minule karty zablokovali, dokud jsem informace neposkytl.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 2. 2019 17:39

MiASX: presne tak, a az tam budes mit treba vetsi castku penez tak te to prejde, jelikoz to klidne muzou drzet tejden a nebo vic
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 18. 2. 2019 19:10

To snad vidí odkud proběhla platba ne? Při dobití kartou, u většiny z nás kreditní, je jasná odpověď. Jo kdyby zajímalo Hello bank z čeho jim to zase splácím, to by byla jiná.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 18. 2. 2019 20:13

Klidně týden...haha, kámoš tam měl 2 měsíce blokly 1/4 mega
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 19. 2. 2019 09:36

tak už mi taky přišel mail s žádostí o doložení. Máte někdo praktickou zkušenost, čím je stačí co nejjednoduššeji uspokojit? Díky
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 19. 2. 2019 09:44

Podle všeho polohou mléka a vody.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 19. 2. 2019 09:46

K těm aktuálním mailům ohledně původu peněz - ptá se ČSOB nebo HB? HB se mě tehdy ptala i na to, co pak dělám s předplacenkama.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 2. 2019 10:04

Ptá se ČSOB, resp. Poštovní spořitelna.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 19. 2. 2019 10:33

avathar píše:Klidně týden...haha, kámoš tam měl 2 měsíce blokly 1/4 mega

Proto pouzivam hotovost a setrim i doma do suplika, verit karte a nebo bance fakt ne :-l
Tam staci v ramci prani spinavych penez a nedostanes to z tech karet pak a dokazuj to po xy uradech.
Ja to proto hned projedu a vybiram do pul hodky.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 19. 2. 2019 11:50

se s tim dokladanim nejak roztrhl pytel, nejzajimavejsi je ta část “výpisy z účtů KK se zobrazením čerpání bonusových programů, aj.”:

u předplacené karty bychom Vás chtěli požádat v souladu s Obchodními podmínkami pro předplacenou kartu o doložení níže uvedených dokladů do 30 kalendářních dní od doručení této výzvy.

- doklady vysvětlující původ/zdroj všech finančních prostředků připsaných na Váš účet předplacených platebních karet za 01/2019 (např. výpisy z účtu dokládající vklady/výběry, příkazy k úhradě, ověřené úvěrové smlouvy, výpisy z účtů KK se zobrazením čerpání bonusových programů, aj.)

- doklad o Vašem zaměstnání, případně obchodní podnikatelské činnosti

Vše můžete doložit čitelnou kopií originálních dokumentů jednotlivých výpisů, faktur a smluv, případně jinými relevantními dokumenty zaslanými zpět jako odpověď na tento e-mail
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 2. 2019 11:55

Já si myslím, že všeobecně zneužívají předpisy k zamezení praní špinavých peněz pro získávání jiných informací. Usoudil jsem, že na "zobrazení čerpání bonusových programů" nemají právní nárok (podmínky jsem tedy dopodrobna ještě nečetl).
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka