Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz01 20. 2. 2019 22:54

Nemyslím si, že správná volba je jim neodpovídat, to přinese případně více otázek. Manželce přišla ze 3 karet email pro 2 z nich. Smlouvu o zaměstnání jim posílat nechci, takže nejspíše výpis z kk, které jsou na mě... Lepší by bylo něco jiného, ale těžko něco vymyslet a okecat.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 20. 2. 2019 23:09

Hmm, mám dvě CK a u mě zatím nic. Většinou to řeším až na poslední chvíli, ale teď jsem výjimečně dobíjel už začátkem měsíce. Jiné transakce tam nevedu. No uvidíme, s posláním pracovní smlouvy nemám celkem problém, nevím, čemu by to mohlo vadit.
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 21. 2. 2019 06:43

V případě výpovědi dle článku 7.17 Obchodních podmínek CK, nikoliv z důvodu praní špinavých peněz, bance není nic po mé pracovní smlouvě:
"7. 17 Držitel karty je povinen používat kartu výhradně za účelem provádění transakcí spojených s nákupem produktu a služeb či výběru z Bankomatů. Naopak nesmí kartu používat např. k účelovým vkladům a výběrům hotovosti za účelem zneužívání bonusových programů jakýchkoliv subjektů. V případě zjištění takového jednání je ČSOB oprávněna ukončit Smlouvu dle bodu 10.3.".

Abyste nemuseli hledat článek 10.3:
"10.3 ČSOB je oprávněna vypovědět tuto Smlouvu před uplynutím doby platnosti uvedené na Kartě s:
• 2měsíční výpovědní lhůtou bez uvedení důvodu,
• 1měsíční výpovědní lhůtou v případě porušení, neplnění nebo nedodržení těchto Podmínek ze strany držitele Karty.
O výpovědi vyrozumí ČSOB držitele Karty písemně, poštou, e-mailem, textovou zprávou, telefonicky nebo jinými vhodnými prostředky."
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 2. 2019 06:47

Jednoměsíční výpověď dle článku 10.3. z důvodu porušení podmínek s sebou nese ten praktický důsledek, že zaslání případného zůstatku na kartě bude za poplatek 30,-. O zaslání lze zažádat pouze telefonicky a zřejmě po skončení výpovědní lhůty.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 21. 2. 2019 07:19

Ne zrejmě, ale jistě.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bond2 21. 2. 2019 07:30

DDD22 píše:@jujec
Ahoj, můj typický měsíc vypadá následně:
První týden v měsíci nabiju CK 40K z 50K úvěrového rámce. V měsíci se pak snažím CK platit maximum co jde - řádově to jsou tisíce. Zhruba v polovině měsíce z CK vyberu 25K v bankomatu ČSOB. Zbytkem na CK dobíjím ke konci měsíce Revolut (přes jeho kartu provádím drobné zahraniční platby na netu), abych měsic uzavřel se zůstatkem CK v řádu nízkých stovek.
Zatím toto nezvbudilo podezření ani na straně CK ani na straně Revolutu. Ale jak je vidět, tak se časy mění a bude jenom hůř.

Myslel jsem, že se jim nelíbí vyšší částky na CK, když to má být pro děti...
Já jich mám 5, večer nabiju jednu 25,1 k, druhý den vyberu 25,0 k a za těch 100 Kč občas něco koupím.
Zatím nic nepřišlo, ale vypadá to špatně...takže tento měsíc ještě protočit "na doraz", co to jde...

Co se mi stalo loni: výběr 28.11., zaúčtován až 1.12., ale přesto jsem 27.12. mohl opět vybrat 25 k. Dál už jsem to netestoval...
Bond2
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 2. 2019 07:42

Jo, to je normální, nebere se to podle zaúčtování, ale podle uskutečnění.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 21. 2. 2019 08:58

Tak již někdo mimo mě dostal padáka?

V pondělí jsem poslal slovní "zdůvodnění", v úterý screenshot transakcí na KK HB s transakcemi CK s několika dalšími od obchodníků bez pracovní smlouvy a ve středu jsem měl e-mailem 1 měsíčního padáka na všechny CK.

Tedy, to co zde píšu i v dřívějších příspěvcích v tomto vlákně nejsou dohady a doměnky, ale praktická zkušenost.

PS: Byl jsem s doložením požadovaných informací bance zbytečně rychlý a nadbytečná iniciativa byla opět po zásluze potrestána. Předpokládám, že jsem byl se zasláním informací bance první nebo mezi prvními, proto asi ta rychlost padáka, neboť uvedené dámy na výpovědi asi neměly zatím do čeho píchnout. :-)
Naposledy upravil MirekM. dne 21. 2. 2019 09:02, celkově upraveno 1
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 2. 2019 09:00

No já nevím, ale jak to tady čtu, tak bych řekl, že těch "padáků" tady bylo už požehnaně za poslední dny...
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 21. 2. 2019 09:04

Na zaslání požadovaných informací je 30 dnů, tedy kdo ještě nic neposlal, nemohl dostat padáka.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod octaviampi 21. 2. 2019 09:49

Nedostal jsem zatím e-mail k doložení. Od ledna mám nově ne dvě, ale čtyři karty. První dvě jsou používány k placení obden, resp. občas. Mezi dobitím a výběrem vždy nějaká doba. Dobíjím střídavě na dvou za měsíc 50k a z každé vybírám 25k. Zatím to tedy vypadá, že kdo chce moc (výběry všeho obratem, žádná nebo jedna platební transakce), nemá nic. Uvidíme.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 2. 2019 09:50

Přesně tak. To, co popisuje Mirek, jsem očekával, a proto vyčkávám v naději, že ještě využiji zbývající 2 CK.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 21. 2. 2019 09:59

octaviampi píše:Nedostal jsem zatím e-mail k doložení. Od ledna mám nově ne dvě, ale čtyři karty. První dvě jsou používány k placení obden, resp. občas. Mezi dobitím a výběrem vždy nějaká doba. Dobíjím střídavě na dvou za měsíc 50k a z každé vybírám 25k. Zatím to tedy vypadá, že kdo chce moc (výběry všeho obratem, žádná nebo jedna platební transakce), nemá nic. Uvidíme.

Mám to podobné, zůstatek na kartě neklesne většinou pod 20 tisíc, ale po dobití (35k) následuje hned výběr (25k), zbývajících 10 většinou během měsíce utratím. Tak jsem zvědavý, jak budu v březnu vyhodnocen, až 1. dobiju kartu. Ale nečekám, že jsem pro banku ztrátový klient.
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 21. 2. 2019 11:54

No mně dneska napsali, když jsem jim poslal výpis z Equa: děkujeme Vám za doloženou dokumentaci. Prosíme Vás ještě o vyjádření účelu využívání převodu finančních prostředků z účtu Equa bank a.s. na tyto předplacené karty."
Co jste jim psali ohledně využití? Běžná spotřeba? Díky
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 21. 2. 2019 12:48

filas81: CK skutečně nabíjels z Equa banky? :-)
MirekM.
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka