podvod s převodem ze zahraničí

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod blackcc 11. 11. 2014 21:35

Ahoj, máte zkušenost s tím, že se ozve nějaký člověk ze zahraničí a chce koupit zboží, které nabízíte na bazaru (např. telefon, šaty,..) s tím, že po vás chce zboží odeslat a až pošlete jeho potvrzení o odeslání (podací lístek), tak pošle svojí bance avízo, aby peníze uvolnila a poslala? Moje známa teď nejspíš naletěla a věc v hodnotě přes 10 tis odeslala poštou do USA. Místo částky, která ji měla přijít dostala od "banky" další zprávu, že peníze špatně přepočítali a chtějí doplatit ještě 3000 korun, jinak ji původní částku neodešlou.

Jsem si jistej, že se jedná o podvod, spíš jsem se chtěl zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenost. Díky
blackcc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 11. 2014 22:24

Bych řekl, že tady s tím mít zkušenost nikdo nebude, ale nechá se toho najít na internetu mraky. Platby za laciná auta, za psy (jen za dopravu), o těch telefonech je toho taky dost. Zkus Google, milý Lojzo, milý Lojzo...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackcc 11. 11. 2014 22:29

Tomáš: Díky za odpověď s nulovou hodnotou:)
blackcc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 11. 11. 2014 22:48

bouhzel o tu vec prisla...kdyz posle 3000.-, strata bude 13 000.-...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 11. 2014 23:00

blackcc: Nemáš zač, pro chytré lidi je toho k tématu na netu k nalezení spousta, ostatní se musí zeptat tady na to, co už se všude omlelo milionkrát, dokonce i na Rudém právu :-p.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 11. 2014 23:15

jenom tady na fóru se to řešilo snad 10x. stačí hledat. Ale jasně, zeptat se a čekat je pohodlnější
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 11. 11. 2014 23:15

Ano, psalo se o tom opakovaně, řekl bych že i tady, je to klasický podvod, ozve se někdo, že chce inzerovanou věc pro sebe či pro někoho v nějaké pochybné zemi a že se má odeslat někam do horoucích pekel a že po doložení odeslání pošle peníze, pak následují různé výmluvy a další požadavky nebo naopak dotyčný nekomunikuje.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackcc 11. 11. 2014 23:17

Tomáš: Měl by sis spíš najít definici výrazu diskuzí fórum, když už se tady tím Googlem tak oháníš, možná by Ti prospělo ho taky zapnout:) Miluji tyhle lidi, co čekají na příspěvek, o kterém ví prd, jak pes na kus flákotu, aby mohli napsat oblíbenou formulku "Neotravuj s tím a zkus hledat". Doporučuji se vyjadřovat k tomu, o čem máš trochu šajna a kdy už chceš něco komentovat, tak zkus svůj příspěvek obohatit přidanou informační hodnotou... ;)

-- 11. 11. 2014 23:23 --

mikicz, xtonda: podle pár slov jsem to zkoušel hledat přímo tady na fóru, bohužel mi to nic nevyplivlo, takže jsem zkusil tuhle cestu. Každopádně aspoň díky za tuhle odpověď.

Místo toho OT bych příště doporučil slušně odepsat a přidat třeba link na probírané téma, tak se to většinou dělá, než to tady zaneřádit zbytečnými komentáři s takovým duchem;)
blackcc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 11. 2014 03:02

Vyhledávací algoritmus zde na fóru stoji za starou bačkoru, bohužel.
A ano, jde o rozšířený podvod, objevující se v mnoha různých obměnách. Původně byla cílovou zemí hlavně Nigérie, proto jsem to v mém článku http://www.mesec.cz/clanky/financni-pod ... internetu/ nazval "nigerijské balíčky"
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tim1984 12. 11. 2014 20:06

stará známá klasika, napiš do googlu "nigerian scams" a uvidíš :D

http://en.wikipedia.org/wiki/419_scams
Tim1984
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 11. 2014 21:10

blackcc:

Jo, zemřel mi dědeček v Nigérii na ebolu, zanechal po sobě asi 3,5 mega doláčů, potřebuju to nějak dostat sem a potřebuju na toho někoho se zdejším účtem, pošli mi číslo účtu, nechám ti z toho dědictví 30%.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 11. 2014 21:12

blackcc píše:Místo částky, která ji měla přijít dostala od "banky" další zprávu, že peníze špatně přepočítali a chtějí doplatit ještě 3000 korun, jinak ji původní částku neodešlou.


Tomuhle nerozumím. Proč by banka měla něco počítat a chtít po ní peníze? Jak to zdůvodňují?

-- 12. 11. 2014 21:15 --

Tomáš Marný píše:blackcc:

Jo, zemřel mi dědeček v Nigérii na ebolu, zanechal po sobě asi 3,5 mega doláčů, potřebuju to nějak dostat sem a potřebuju na toho někoho se zdejším účtem, pošli mi číslo účtu, nechám ti z toho dědictví 30%.


Náhodou občas peníze skutečně přijít mohou. Ale ani pak to není žádná výhra :D
http://zlin.idnes.cz/zena-z-uherskohradistska-obvinena-z-prani-spinavych-penez-pav-/zlin-zpravy.aspx?c=A141105_175554_zlin-zpravy_ras

Nechápu, že se pořád najde někdo, kdo se nachytá.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 11. 2014 21:32

PatrikChrz píše:Vyhledávací algoritmus zde na fóru stoji za starou bačkoru, bohužel.

Na první pokus ano, na další pokus stačí dát "rozšířené hledání". Navíc o těchto podvodech psalo Rudé právo, Plesk, hlásala to TV zHovn@a a tisíce dalších zdrojů, takže když na to teď někdo čumí jak vyvoraná myš, tak musel buď ráno spadnout z Marsu nebo ho vyhodili po 20 létech z Bohnic.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 13. 11. 2014 02:17

Jednou jsem si pro zábavu dopisoval s jedním podobným podvodníkem, měl dokonce falešné funkční webové rozhraní internetového bankovnictví. Psal mi jako bankéř ze obdržel peníze abych neváhal s odesláním zboží, když jsem kontaktoval skutečnou banku, potvrdili mi, že jejich IB vypadá jinak, poslal jsem to podvodnikovi, hrozně se urazil :-)
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 11. 2014 07:07

Tomáš Marný píše:
PatrikChrz píše:Vyhledávací algoritmus zde na fóru stoji za starou bačkoru, bohužel.

Na první pokus ano, na další pokus stačí dát "rozšířené hledání". Navíc o těchto podvodech psalo Rudé právo, Plesk, hlásala to TV zHovn@a a tisíce dalších zdrojů, takže když na to teď někdo čumí jak vyvoraná myš, tak musel buď ráno spadnout z Marsu nebo ho vyhodili po 20 létech z Bohnic.

Já jsem to zkoušel různě, nikdy jsem nenašel to, co jsem hledal. Když už, používám Google s omezením site:finexpert.e15.cz
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků