Valutomat

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod gekkon 22. 1. 2015 12:25

Dotaz na ty, co uz zkouseli :-) Jde pri prevodu EUR napr. do CSOB zadat i variabilni symbol? Diky.
gekkon
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 1. 2015 12:36

Nabíjet a vybíjet lze jen na vlastní účty - VS se nepoužívá vůbec, při nabití je nutno správně vyplnit zprávu pro příjemce, která obsahuje tvůj identifikátor u Valutomatu a při vybíjení nelze zvolit žádné dodatečné informace o platbě kromě částky...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 22. 1. 2015 12:38

Jak zjistuji, ze ucet prijemce je uctem odesilatele?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 1. 2015 12:50

Myslím, že nezjišťují nijak - pravděpodobně by šlo platbu vybít i na jiný účet (a možná i nabít z účtu jiného majitele, pokud by byla správně uvedena zpráva pro příjemce)... Spíše ten mechanizmus není navrhnutý pro posílání plateb jiným příjemcům...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 22. 1. 2015 13:03

Víc bank znamená víc peněz ležícících na účtech - má-li fungovat okamžitý a levný převod, musí na svých účtech udržovat dostatečné zůstatky.

Můj pokus byl 500 EUR z ČS, z toho 250 EUR na Kč do Fia a 250 EUR přímo do Fia bez konverze. Koruny přišly hned, Eura visí v peněžence jako blokované. Nevím, jestli je prostě ve Fiu nemají, nebo mě vyšetřují pro pokus o trik:-)

A nevidím tam nikde jak požádat o prověření nad 1.000 EUR (jak požadují v obchodních podmínkách). Při transakcích nad 15.000 EUR se asi ozvou přímo (kvůli AML) - ale tady těžko říct, na jaký kurz se člověk dostane.
vit.spinka
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 22. 1. 2015 14:20

Hm, tak ta EURa do Fia už přišla. Jako SEPA platba z České Spořitelny(!). Takže poplatek 0.72 EUR za příchozí platbu (Fio) a poplatek 0.07 za platbu (Valutomat? přišlo 249.93 EUR).

Ve Valutomatu pořád visí 250 EUR blokovaných v peněžence... ale možná to je ta druhá transakce, to nepoznám.

Přijde mi to takové "polské", nikde není nic vysvětleno a člověk aby zkoušel, co se jak chová. Takže teď jako mám ke kurzu ještě počítat, odkud mi to asi Valutomat pošle a kolik dám poplatek bance :hm
vit.spinka
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ferda Kriz 22. 1. 2015 14:25

Jde vidět, že je to zatím ultra Beta, informace jsou tragické. Myslím, že ani nepočítají s tím, že to už lidi budou používat. I když proč pak dělat PR kampaň, se člověk ptá. Poplatky za transfer jinam než do těch pěti bank tam nejsou nikde, takže tohle je první konkrétní info. Máte-li EURO FIO, je třeba připočíst 0,79 euro za výběr.
Ferda Kriz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod franko_cz 22. 1. 2015 15:12

Vybití CZK z peněženky do Air Bank stojí korunu.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2015 15:35

Ještě doplnění k bonusům za registraci - budou rozesílány 1 krát za měsíc (asi začátkem nového měsíce).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 1. 2015 01:02

Tak jsem je hodně přecenil s tou rychlostí, požadavek na převod z odpoledne do ČSOB doteď "visí" jako nezpracovaný... :-( Tohle je opravdu ještě teprve hodně brzká betaverze.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ferda Kriz 23. 1. 2015 12:14

vit.spinka píše:A nevidím tam nikde jak požádat o prověření nad 1.000 EUR (jak požadují v obchodních podmínkách). Při transakcích nad 15.000 EUR se asi ozvou přímo (kvůli AML) - ale tady těžko říct, na jaký kurz se člověk dostane.

Volal jsem tam kvůli tomuhle a stačí jim pouze scan obou stran občanky. Oni pošlou smlouvu a chtějí ji zaslat podepsanou oskenovanou zpět. Občanku mají od včera. Smlouvu neposlali. Tak uvidíme, jestli těch 35tis ještě někdy uvidím, protože poslat tam peníze samozřejmě jde, ale vybrat je bez smlouvy nelze :-)

UPDATE
Smlouvu sice neposlali, ale už mi to odblokovali, takže jsem zadal příkaz v výběru.
Naposledy upravil Ferda Kriz dne 23. 1. 2015 13:34, celkově upraveno 1
Ferda Kriz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 23. 1. 2015 13:21

Ten bonus je pro každou registraci? (dnes jsem se zaregistroval)

Jinak super služba.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 1. 2015 13:23

Ten bonus je jen pro toho, co mi PŘED REGISTRACÍ pošle e-mailovou adresu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 23. 1. 2015 13:33

:-\
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 1. 2015 13:38

Ferda Kriz píše:Volal jsem tam kvůli tomuhle a stačí jim pouze scan obou stran občanky. Oni pošlou smlouvu a chtějí ji zaslat podepsanou oskenovanou zpět. Občanku mají od včera. Smlouvu neposlali. Tak uvidíme, jestli těch 35tis ještě někdy uvidím, protože poslat tam peníze samozřejmě jde, ale vybrat je bez smlouvy nelze :-)

Tak tohle moc povedené není, na to, že měli dost času testovat to, tak je to šité hodně horkou jehlou - ty stupně ověření mohli raději pořádně zakomponovat do klientského rozhraní i s informacemi, jaký limit plateb zbývá, možnost vytištění smlouvy nebo uploadu dokladů.

Měl jsem v plánu přes ně koupit pár tisíc euro, ale jak na základě tohoto a svých dosavadních zkušeností (výběr z peněženky zpět na účet pořád neproveden - už jsem se připomínal, prý to prověří) mi to za ty nervy nestojí. Pokud za tyhle služby budou účtován ještě poplatek 0,3 % (a další poplatečky za převody z/na účty), to nezachrání vůči devizovce ani těch pár haléřů na kurzu...
fremantle
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka