Valutomat

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 1. 2015 01:43

Mezi Akcentou a Easychange je zásadní rozdíl. Zatímco Easychange má svůj veřejný kurz (který je možné ještě někdy trochu usmlouvat), Akcenta kurz veřejný nemá a tak záleží jen na tom, jak moc umí klient s obchodníkem vyjednávat (i když to jde přes OLB aplikaci, stále na druhém konci sedí živý člověk a nabízí kurzy dle částky, ale i dle toho, jak moc se klient na ostatních obchodech nechal "odrbat"), takže vhodnou volbou odmítání a přijímání nabídek se dá dosáhnout lepších kurzů. Výsledkem je, že Honza Vopička dostane na stejnou částku ve stejnou chvíli úplně jiný kurz, než Franta Vomáčka, protože každý z nich má jinou historii transakcí a jiné vyjednávací schopnosti.

U Valutomatu jde zase o to, jaká je rovnováha mezi aktuální nabídkou a poptávkou, zejména v období různých turbulencí lze získat zajímavý kurz.

Ideální variantou je kombinovat vše. Zkrátka zajímat se, vybírat nejlepší nabídky. Nikdy nebude platit, že "tohle je vždy nejlepší", je to úplně stejné jako říct "tohle je nejlepší banka", "tohle je nejlepší pojišťovna"
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod petrE70 31. 1. 2015 22:06

Dnes kolem 10 hodiny ráno jsem posílal platbu z RB na valutomat taky na účet RB což by mělo být okamžitě a doteď 22hodin nemám v peněžence na valutomatu ani korunu. Zajímavé, když píšou 24hodin 7dní v týdnu.
petrE70
Diskutér

Odeslat příspěvekod luboal1 1. 2. 2015 07:43

Akcenta ma ale na webu sve kurzy.A ty nejsou prave dobre.
luboal1
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 2. 2015 10:31

luboal1: U těch kurzů, které má Akcenta na hlavní stránce je nějaké zpoždění/nejsou úplně "oficiální", a proto vycházejí hůře než třeba EasyChange, proto porovnávat tyto dvě hodnoty je nesmysl. Když se přihlásíč do OLB, tak kurzy jsou víceméně shodné s EC - zobrazuje se mi asi o 1-2 haléře vyšší spread než EC, ale jak jsem už psal při uzavření hodnotu jedna nebo druhá devizovka může "poskočit" a hodnota se srovnat, resp. je to na úrovni ekvivalentu toho, kdybych volal nejprve do jedné nebo do druhé devizovky.

Ale platí zhruba to co psal Patrik, Akcenta je dost individuální, ale při sménách ve výši pár tisíc euro zrovna není nějaká vyjednávací pozice ani u jedné ani u druhé devizovky, takže bereš co dávají... Samozřejmě pokud nemáš u Akcenty indivduální sazebník, kde jsou i podlimitní směny bez poplatku, tak je na ty drobné platby do pár desítek eur lepší použít EC.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 1. 2. 2015 12:37

Koukám, že místy jsou ty informace zmatené, proto se radši zeptám tady: je možné vyměnit např. EUR přímo na USD?

Jinak požadavek na použití českého účtu hlavně pro nabití považuju za buzeraci. Přece když mám EUR účet v Německu nebo na Slovensku, tak je blbost to prohánět uměle přes nějakou českou banku.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 2. 2015 12:51

Jdou směnovat všechny měnové páry mezi CZK, EUR, USD, GBP a PLN, všechno záleží na nabídce a poptávce: https://valutomat.cz/kurzy-men/?p=EUR_USD

S tou absencí zahraničního styku je to bohužel tak, rozhodně by mělo větší smysl poslat SEPA platbu rovnou z účtu v eurozóně...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ferda Kriz 1. 2. 2015 13:10

A zkoušel někdo použít zahraniční účet, co se vůbec stane? Protože zahraniční účet formou IBAN tam vložit jde a jde vytvořit i předpis vkladu. Totéž asi při výběru.
Ferda Kriz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 2. 2015 13:20

Měli to tuším napsané v podmínkách, že takovou platbu odmítnou, takže by ji pravděpodobně poslali zpět odesílateli (?)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 2. 2015 06:21

Ferda Kriz píše:A zkoušel někdo použít zahraniční účet, co se vůbec stane? Protože zahraniční účet formou IBAN tam vložit jde a jde vytvořit i předpis vkladu. Totéž asi při výběru.

Zkoušel - platba nejde zadat. Účet jde sice zaregistrovat (zkouseno pro německý), ale pokus o zadání převodu nahlásí chybu.

Nicméně se pracuje na nápravě, snad to nebude dlouho trvat.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod gekkon 6. 2. 2015 08:51

Nemate nekdo zkusenost jak dlouho trva prevod EUR z valutomatu napr. do Equa bank? Vcera po poledni zadan prikaz k prevodu a stale visi v blokacich...

EDIT: dnes kolem 16h to dorazilo, takže vyrizeno
Naposledy upravil gekkon dne 6. 2. 2015 16:58, celkově upraveno 1
gekkon
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 6. 2. 2015 08:52

dnes by ti to melo prijit
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 2. 2015 09:25

Pokud to visí v blokacích, tak to ještě pravděpodobně ani neodeslali ze svých účtů - třeba jim i eura do UCB v rámci banky trvalo poslat jeden den, takže do Equa ještě alespoň pak den navíc...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 6. 2. 2015 09:25

Jsou ty peníze v peněžence Valutomatu nějak pojištěny nebo je to prostě riziko služby?
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ferda Kriz 6. 2. 2015 09:37

Ty blokace jsou nic neříkající. Já to měl v blokacích ještě 2 dny po tom, co mi to přišlo na účet. K pojištění nevím, peníze klientů mají na zvláštních účtech, se kterým můžou operovat jenom velice omezeně dle dohledu ČNB. Obecně bych se bezpečnosti nebál.
Ferda Kriz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 6. 2. 2015 12:37

Potvrzuju nic neříkající blokace.
Eura jsem měl již dva dny na účtu v Equa a na Valutomatu byly stále v blokacích..
nnnokiaE52
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka