Jaký účet na spoření v eurech / spoříte v eurech?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 15. 1. 2015 09:55

Těch je:
http://www.kurzy.cz/kurzy-men/grafy/CZK-EUR/

Sice se tu objevily další predikce měnových intervenci a oslabení koruny až za hranicí 29 Kč/€, ale podle mne si ČNB na druhou intervenci netroufne. Za rok vyhlásí, že intervence z listopadu 2013 zachránila ČR od krachu ekonomiky, hranici 27,50 Kč/€ uvolní a koruna se postupně vrátí na původní hodnoty.

A nebo taky ne... :-)
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 15. 1. 2015 10:05

PatrikChrz píše:Blbý je minimální zůstatek na tom spořáku ČSOB, tuším 1000 euro :(
:pozor není tam žádná podmínka minimálního zůstatku.
Právě že to je ideální produkt na uschování EUR (zdarma vložím a pak vyberu).
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 15. 1. 2015 10:27

Je to tak, na webu ČSOB
http://www.csob.cz/cz/Csob/Sazebniky/St ... -investice
je zdarma pro "Spořicí účty a termínované vklady" jak
"Vklad hotovosti na termínovaný nebo spořicí účet u přepážky ČSOB",
tak "Výběr hotovosti ze spořicího účtu a termínovaného vkladu v měně účtu".

Na http://www.csob.cz/cz/Csob/Urokove-sazb ... bcane.aspx je ovšem, že je minimální vklad 1000 EUR a úročení maximálně 0,15% p.a. při 12měsíční výpovědní lhůtě ..... to si svých pár EUR nechám v šuplíku.
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 15. 1. 2015 10:57

maondra píše:Můžete sem prosím někdo hodit odkaz na dobré stránky, kde se denně přehledně zobrazuje vývoj koruny k euru? Vážně začínám uvažovat že do budoucna bude asi rozumné část rezervy spořit v eurech, uvidíme jaký bude další vývoj.

Jedna nejprehlednejsich

XE Currency Charts
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 1. 2015 12:08

DoubleSix píše:
PatrikChrz píše:Blbý je minimální zůstatek na tom spořáku ČSOB, tuším 1000 euro :(
:pozor není tam žádná podmínka minimálního zůstatku.
Právě že to je ideální produkt na uschování EUR (zdarma vložím a pak vyberu).

V prosinci jsem si ho chtěl založit (kvůli nějakým testům), byl jsem na pobočce na Koh-I-Nooru a tam mi řekli právě toto. Že dříve minimální zůstatek nebyl, nyní už je. Možná "starým" klientům nechali staré podmínky.
Teda taky je možné, že pracovnice neznala pořádně podmínky, ale celkem se snažila (hledala v manuálech, volala).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod maondra 15. 1. 2015 12:47

Díky za tipy slavo963 a filip893
maondra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 15. 1. 2015 13:12

Kdo mate moznost, obehnete si smenarny, mozna nekde najdete svycarsky frank za 25, zitra prodate za 30...ja jsem jednu vybelil 8-)
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 15. 1. 2015 14:33

"Min. vklad pro zřízení účtu v měně účtu" není totéž, jako podmínka minimálního zústatku.
Zřejmě ČSOB jenom prudí při zřizování, dále ji pak zůstatek na účtu nezajímá.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 31. 1. 2015 09:27

Kupujete nekdo € pristi tyden, nebo baknstri v CNB kurz nezdevalvuji k hranici 29/30kc?
Ja uvazuji ze koupim aspon 10-15000€

A pote ulozit do Equa na 1,5%, tam je to bez limitu.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod velkyjarda 31. 1. 2015 09:55

Vzhledem k tomu, co se deje v Recku, tak bych se euru vyhnul. USD je jedina jistota.
velkyjarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 31. 1. 2015 10:02

Dolar na 1,5% neulozis. A tu jde o kacku, ktera je navazana na €. Nech si € proti USD dela co chce, zisk bude stejny.
Nebo si myslis, ze CNB vyhlasi, ze € je slabe a vice se nan nespolehaji a koruna posilni o 30% jak svycarsky frank?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod velkyjarda 31. 1. 2015 10:33

Pokud Recko bankrotuje, tak CNB kurz koruny vuci euru neudrzi i kdyby se na hlavu stavela. Vzdyt v Recku se plati eurem.
velkyjarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod franko_cz 31. 1. 2015 11:15

Dolar sice na 1,5% neuložíš, ale nejde přeci jen o úroky, ne? Tady souhlasím s velkymjardou, raději bych šel do dolaru jako do jistoty, případně do investičního fondu v USD. A když už nakupovat ve velkém EURa tak pak s nima raději klidně na neúročený běžný účet v Německu, než je mít v Equa. V případě katastrofických scénářů by z nich mohly být jednou zas marky :)
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 31. 1. 2015 12:13

Ted jit do dolaru je imho pozde, drahe a bublina muze prasknout...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod outlier 31. 1. 2015 12:51

Jestli se eskaluje Řecko, tak dolar asi může jít k euru až k 1:1, možná i pod tuhle hranici. Ale těžko říct. Jakmile to záleží na politických rozhodnutích, těžko se to predikuje. Říká se, že člověk by měl mít úspory v té měně, ve které je chce utratit, ale v současné době je asi nejlepší nějaká diverzifikace.

Změny v kurzech jsou v poslední době tak velké, že proti tomu je úrok nějakých 1.5% zanedbatelný - na to bych se vůbec neohlížel. Myslím, že koruna se pod 27Kč/EUR už ale nikdy nepodívá a jestli, tak jen o pár haléřů. Cíl ČNB je ten, aby dohánění Západu probíhalo raději růstem platů provazeným inflací, než posilováním kurzu, jak to bylo do teď. To totiž bude provázet rozpouštění dluhů v inflaci. Až vzrostou platy, nebude k posilování koruny už důvod. Takže jestli koruna posílí, tak maximaálně o nějakých 60 haléřů, kdežto prostor k poklesu je podle mě daleko větší.

Jako nejlepší mi přijde se teď v korunách zadlužit, do něčeho rozumného investovat. Teď je daleko lepší mít dluhy než úspory.
outlier
Diskutér

Předchozí stránka