Devizový převod v rámci čr

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bufalobil 24. 1. 2015 13:43

Jak vlastně probíhá převod deviz v rámci čr?
1.mám devizový účet v USD v Equabank a peníze chci převést na USD účet v FIO?
Bude rozdíl jestli účet ve fio bude můj nebo cizí? Jaké poplatky zaplatím? Dojde ke konverzi?
Chápu správně ze v Equa zaplatím poplatek zahraniční platba za 299 kč a ve Fio příchozí zahraniční platba?

2. to samé ale v EURO?
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 1. 2015 14:59

U cizoměnové platby je v zásadě jedno, jestli jde v rámci ČR nebo přes hranice. ČNB neumí zpracovat jiné platby, než v korunách, tak to musí jít přes nějakou banku v zahraničí, jak to je u plateb v eurech jsem vysvětloval zde:
http://www.mesec.cz/clanky/jake-jsou-ro ... a-target2/

Takže ano, v jedné bance zaplatíš poplatek za odchozí platbu, v druhé za příchozí. Pokud bude platba v €, půjde to zpravidla přes většinou cenově výhodnější SEPA platbu, u ostatních měn hledej v ceníku "ostatní zahraniční platby".
U FIO jsou SEPA platby za dvacku (odchozí i příchozí), ostatní měny tuším za stovku.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil 24. 1. 2015 16:10

Díky za reakci. Ke konverzi tedy nedochází? U eura je mi to už jasné-viz odkaz. Ale co dolar? Nedojde na straně Equa k převodu dolaru v kurzu deviza prodej a na straně Fio deviza nákup? Plus poplatky za zahraniční platby?
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 1. 2015 16:15

Pokud je cílový účet v dolarech, tak ke konverzi nedojde.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil 24. 1. 2015 16:27

Super. a poslední dotaz? :)
Jak nejlépe nasypat hotovosti dolary na nějak účet?
Můj plán je zajít na FIO a dle poplatku (0,5% z objemu max 250 Kč) peníze digitalizovat? Jedná se mi o větší částku 15tUSD.Nějaký lepší nápad?
Nemám k dispozici žádnou větší banku.(jen ty malé bezpoplatkové).
Netušíš kde všude má devizovka easychange účty?
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod franko_cz 24. 1. 2015 16:35

Pokud ty dolary nechceš na tom účtu nechat ležet ale chceš je někam posílat dál případně je přijímat, fio není špatná volba. Ještě ti tu určitě někdo poradí variantu citibank, ale jestli nemáš po ruce její pobočku tak to je o ničem.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 24. 1. 2015 16:39

Jsem pražák není problém. Ale od citi mám jen kreditku a ne účet. Chtěl bych ty prachy poslat na nějaký úrok. Napadá mě ER bank 1 rok 2%. Koruně jsem nevěřil a nevěřím. tak jsem něco koupil.
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 22. 4. 2021 10:17

nechci zakladat nove tema:

Prosim jakou sluzbu pouzivat pro rychlej devizovej prevod (predstavuju si ze to bude trvat max 5min) z CZK na EUR ?
Je to do 100 Euro max ty prevody. Diks
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 4. 2021 11:26

Takhle malá částka a ještě ihned? Nic mě nenapadá. Ihned to je jen v rámci banky.

Devizovky obecně o takto malé převody nestojí a hlavně ani v rámci banky nevypořádávají ihned, ale v dávkách
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 22. 4. 2021 11:32

jsem myslel ze to nejak maji nastaveny jako roboticke procesy bez lidske akce.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 4. 2021 12:48

Jestli ano, tak ne on-line, ale v dávkách (třeba na konci obchodního dne). Je to logické, proč by devizovka na burze prodávala a kupovala veškerý objem směny, když jí stačí zobchodovat jen rozdíl mezi nákupem a prodejem. Připravovala by se o značnou část svého zisku. Navíc když zadá převod, do cílové banky to nejdojde dříve, než následující den (někdy i později)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 22. 4. 2021 15:24

revolut
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 4. 2021 15:45

Revolut ti peníze taky nepřevede okamžitě (tedy zase kromě v rámci Revolutu)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 22. 4. 2021 17:51

Easychange už to má zautomatizovany, ale pet minut to není pořád jsou to dávky, ze zkušenosti tak 20-60 minut.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod evelista 22. 4. 2021 20:22

to uz neplati, limit 50 k czk per mesic
Kód: Vybrat vše
tak pokud jede easychange okamzite platby (na tom firemnim bu) tak by se mi to libilo, to by slo.


Z jake banky posilaji EUR divizy na vas EUR ucet ?

takze to vyhraje europlatba.cz, neda se nic delat, musim si to sam vyzkouset jak rychle to bude
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků