Nejvyhodnejsi prevod meny

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod blackwork 4. 2. 2015 12:14

Patriku jak to vidíš s dolarem? Bude mi ještě pár měsíců chodit kolem 10000. Mám to směnit rovnou nebo počkat a všechno pak najednou?
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 2. 2015 14:24

Tohle si naprosto netroufnu odhadnout.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod killershot 17. 2. 2015 20:57

Rád bych se zeptal na zkušenost se směnárnou easychange. Potřebuji koupit několik set dolarů a jejich kurz se mi nejvíce zamlouvá. Z toho důvodu mne zajímá, zda tam lze jít bez předchozí telefonické domluvy nebo ne.

Děkuji za rady a zkušenosti
killershot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 2. 2015 21:29

Pokud chceš směňovat hotovost, tak rozhodně najdeš lepší alternativy než EasyChange - v hotovostní směnárně totiž mají rozšířen spread na cca. trojnásobek (tuším 44 haléřů) vůči své devizovce (14 haléřů). Konkrétní tipy uváděl třeba Patrik ve vedlejším vlákně: viewtopic.php?f=316&t=1229232&p=10553933#p10553933

PatrikChrz píše:v Praze můžu dát i pár tipů (prahaexchange.cz, alfaprague.cz, czech-exchange.cz, eurochange.cz).


U pár set USD to ale stejně nějaký zásadní rozdíl neudělá, tak bych zašel jednoduše do nejdostupnější...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod killershot 17. 2. 2015 21:34

Předně děkuji za rady. Na tyto tipy jsem koukal, ale pořád mi připadal kurz u easychange, který se dnes pohyboval okolo 24,3 nejvýhodnější.

EDIT: Beru zpět, ještě jednou jsem si přečetl předchozí příspěvek a už chápu. Ještě jednou děkuji a kouknu na ubedené tipy.
killershot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 2. 2015 07:36

Tak vždycky se dá smlouvat, i když u pár set dolarů bude ochota ke smlouvání minimální :)

Když už jsme u těch dolarů - pozor, že v některých zemích jsou různé kurzy dle nominální hodnoty bankovky (setkal jsem se s tím v Thajsku, kdy za stodolarovku jsi dostal víc bahtů, než za deset desetidolarovek, stejně to prý funguje např. v Izraeli), jinde jsou zase drobné k nezaplacení (např. v Kambodži, kde se dolary přímo platí). Já jsem hodně "ujetej" na jednodolarovky a v tomto mi obvykle nejvíce vyjdou vstříc v Alfaprague, klidně mají i několik set jednodolarovek.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferda Kriz 18. 2. 2015 15:15

To, co říká fremantle s kurzy easychange v hotovostní směně, je pravda? Na webu uvádějí:"Společnost EasyChange jako jediná uveřejňuje a garantuje nejnižší spread, a to jak v devizové (bezhotovostní), tak valutové (hotovostní) směně. U valutového spreadu uvádějí 12 - 14 halířů. To je teda podvod?
Ferda Kriz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 2. 2015 15:27

Oni kdysi opravdu měli ten spread i u hotovostní směně, ale pak ho zvýšili, viz kurzovní lístek pro směnárnu: http://easychange.cz/Smenarna-jungmannova.aspx

Na stránkách to nejspíš nikdy neaktualizovali, ostatně i poté, co rozšířili spread mimo pracovní dobu tam neměli o tom informaci, až poté, co si to vyžádal Patrik...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod neosobně 18. 2. 2015 21:09

Dobrý večer,
poradí někdo jak by šlo zlevnit "zahraniční platbu" mezi tuzemskými bankami v USD?? Jedná se o převod z Creditas do ERB. Creditas neumožnuje pokud vím výběr hotvosti valutový na pobočce a jako zprostředkovatele zahraničních plateb používá Citi Praha. Odchozí ZP má tuším v rozmezí 1000 -1500Kč !! + naúčtované poplatky zprostředkovatelské banky Citi Praha... ERB si za příjem deviz na jejich TV neúčtuje nic...
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 2. 2015 21:48

Obávám se, že tohle nevyřešíš nijak - leda v případě, že bys našel někoho s účtem v Creditas, kdo by měl zájem o tvé USD a on by ti předal třeba hotovost. Dle sazebníku je poplatek za odchozí CM transakci s instrukcí SHA 0,5 % (min. 150 Kč / max. 1000 Kč) + případný příplatek za OUR platbu 400 Kč, takže pokud budeš posílat více než 8200 USD, tak ti moc na výběr nezbyde, než se smířit s 1000 Kč poplatkem, případně rovnou zaplatit 1400 Kč s tím, že výlohy korespondenčním bankám již hradit nebudeš.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Ferda Kriz 18. 2. 2015 21:56

fremantle píše:Oni kdysi opravdu měli ten spread i u hotovostní směně, ale pak ho zvýšili, viz kurzovní lístek pro směnárnu: http://easychange.cz/Smenarna-jungmannova.aspx


Tak to je slušnej o...r. Tady se teda sakra tváří, že ho nezvýšili - vrcholně neseriózní: http://easychange.cz/Kurzy.aspx. Neaktualizovat stránky, který mají dohromady 10 slov a v nichž jsou jediná relevantní informace kurzy, zavání spíš než lajdáctvím záměrem. Kažopádně díky fremantle za info.
Ferda Kriz
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků