Proplacení šeku cca 95 euro

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 1. 2. 2015 11:11

Prosím o radu ohledně proplacení šeku, jako kompenzaci za zrušený let mi aerolinka posílá šek na cca 95 euro.

Jediný účet v eurech mám sberbank, ale tam jsem možnost proplacení šeku na webu nedohledal, dále mám účty GE, mBank, Zuno, ING a KB, ale klidně založím něco dalšího, jde mi o to, kde nejlépe si to nechat proplatit, aby mi z toho co nejvíce zbylo, dohledal jsem, že poplatky mají banky dost rozdílné a z části to taky může ovlivnit rozdílný kurz

děkuji za rady
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod velkyjarda 1. 2. 2015 12:26

No ja myslim, ze vetsina bank seky vubec odmita proplacet, takovou sluzbu nemaji, snad jen CS seky proplaci.
velkyjarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 2. 2015 12:29

uz se to zde resilo, myslism, ze nejlepsi je sporitelna, nebo KB

Pocitej s nekolikatydenim cekanim kuli validaci seku.
A chces vyplatit € nebo czk? Pocitej se stratou kolem 5-10%
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 1. 2. 2015 12:50

raději bych snad asi dostal přímo eura, ale bude to záležet na výši poplatku a zda to vůbec půjde vyplatit v eurech v hotovosti nebo zda to bude nutné vyplatit na účet, což by znamenalo konverzi na koruny
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 2. 2015 13:29

Šeky proplácejí jen velké banky, navíc za to chtějí docela velký paušální poplatek.
Nejlepší bude KB, ta chce za proplacení šeku 1 % minimálně 100 Kč, nic levnějšího neseženeš. Stejné podmínky má ještě ČS. Ostatní chtějí buď více (např. GE má tuším minimálně 300 Kč), nebo neproplácejí šeky vůbec.

Počítej, že na proplacení budeš čekat asi 40 dní.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ragmo 1. 2. 2015 13:57

Pokud se u ČS za poslední dobu nic nezměnilo, tak by to mělo být za 100 Kč, s možností vyplacení EUR v hotovosti (bez dalšího příplatku). Jen bych u této varianty počítal s lhůtou tak 6 týdnů.
Ragmo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 1. 2. 2015 14:12

Přímo ve městě mám ČS i KB, tak se zkusím poptat v obou a pak sem případně dám aktuální informace, KB by měla mít poplatek 3% při výplatě v cizí měně, ale taky minimální poplatek 100 Kč
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 2. 2015 14:17

Pozor ovšem, že ČS (i KB) proplácí šeky jen klientům, takže si budeš nejspíš muset v případě potřeby sjednat nějaký bezpoplatkový produkt (třeba Spoření ČS nebo stačí i vkladní knížka - Patrik sem někdy dávněji postoval do nějakého vlákna vyjádření z klientského centra, že s VK získáváš status klienta, takže v případě potřeby vytiskount a přinést s sebou na pobočku, pokud by byl nějaký problém).

-- 1. 2. 2015 14:18 --

Jinak lepší to nebude nikde, co jsem viděl tuhle položku v sazebnících jiných bank, když to vůbec uměli, tak poplatek byl taky povětšinou 1 %, ovšem s min. 300 Kč (třeba Citibank)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 1. 2. 2015 14:24

to bych měl splňovat u KB, kde mám to studentské konto G2, takže výběr se mi opravdu zúžil na jednu banku, pokud nebude problém s vyplacením v hotovosti a poplatek bude vážně jen těch 100 kč, tak ani nemá cenu chodit jinam

díky za pomoc
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 2. 2015 22:04

fremantle - pokud vím Citi má šeky za paušál - 650 Kč. Dobré v případě větších částek, ale u 95 eurového šeku je to zabiják.

Pro malé částky KB nebo ČS, nic jiného fakt nevymyslíš. A ano, oficiálně to obě dělají jen klientům, u KB je to na libovůli pobočky (někde udělají i neklientovi, mě na Václaváku poslali po hodině vyjednávání a čekání do háje), ČS jde obejít tou vkladní knížkou - ale chce si to vytisknout vyjádření infolinky, na pobočce to většinou neví.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod filas81 1. 2. 2015 22:14

já to řešil u KB, účet u nich nemám, problém nebyl, poplatek byl kolem stovky, jen to trvalo přes měsíc, jak je zmíněno i výše...
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 2. 2015 22:54

ciste teoreticky, jak je to s proplacenim € seku na slovensku? Melo by to byt rychlejsi a levnejsi...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 2. 2015 22:58

PatrikChrz píše:fremantle - pokud vím Citi má šeky za paušál - 650 Kč. Dobré v případě větších částek, ale u 95 eurového šeku je to zabiják.

Ano, máš pravdu. S něčím jsem si to nejspíš spletl... O:-)
fremantle
Diskutér