mBank - NEVER MORE

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Smells 4. 2. 2015 19:52

Byl jsem dlouholetým klientem banky mBank.Internetové bankovnictví sice trošku graficky zastaralé,ale zcela přehledné a funkční.Výběry i vedení účtu zdarma,bez jakýchkoliv podmínek.Byl jsem spokojený,až donedávna....To,že banka zavedla poplatek za výběr z bankomatu,pokud kartou nezaplatíte alespoň 2000(nově je to myslím míň),bych ještě přežil,kvuli 29 korunám za měsíc se nezblázním,ale co už nepřežiji je nové IB ,jeho (ne)funkčnost a přístup banky ke klientům.
Nové IB je jedním slovem nepřehledná nefunkční spatlanina.Limity bezhotovostních převodů se pro mě zcela nelogicky nastavují v záložce "karty",v "nastavení" nelze nic nastavit,jedná se spíš o jakýsi info panel.Hlavně,že je na hlavním panelu pí*ovina zvaná mHra.Ta je vhodná možná pro děti do tří let a retardované jedince a nechápu jak může solidní banka vůbec něco takového vypustit.To se snad manažeři v Polsku snad víc napili,když toto vymýšleli.
Ale zpět k funkčnosti.Zadal jsem u svého mobilního operátora platbu inkasem,a v IB jsem řádně nastavil povolení k inkasu.Když jsem to po měsíci zkontroloval,inkaso nebylo ztrženo a na stránkách operátora jsem se dočetl,že inkaso bylo v bance zamítnuto z důvodu limitu.Inkaso bylo asi 200,- a limit v IB byl nastaven na 500,-.Nastavil jsem tedy inkaso znovu,ale problém se opakoval.Říkal jsem si,že je možná problém u mobilního operátora a inkaso nastavil,i k jiným službám.I tato byla zamítnuta.Inkaso prostě u mBank v novém IB nefunguje.Ve starém IB se mi toto nikdy nestalo a inkaso fungovalo naprosto bez problémů.Dobrá,říkal jsem si,budu tedy platit asi 5 služeb převodem,místo pohodlného inkasa.Ale už ve hlodal červíček odejít jinam.Ale přeci jen lenost zvítězila a já zůstal.
Účet jsme používali já a manželka,tak jsem chtěl,aby i ona měla svou kartu.Zašli jsme tedy na regulérní pobočku,ne mKiosek,s tím,že vypíšu nějaký papír,a karta bude na její jméno do týdne doma.Tam nám bylo sděleno,že pokud chceme ještě jednu kartu k účtu,že oni to vyřídit nemohou (na POBOČCE !!!!!) a že mám zavolat na mLinku.To už ve mě trošku vařila krev,ale inu dobrá zavolám tam.Zavolal jsem na mLinku,s tím,že chci kartu pro manželku.Pán na lince my sdělil,že je to možné,ale pokud chci druhou kartu zdarma,musí být manželka spolumajitel.Žádost nám zašlou poštou a s vyplněnými žádostmi máme zajít na POBOČKU k potvrzení totožnosti.To už si ze mě děláte p*del.To je takový problém mít ty žádosti na pobočce,kde by se vyplnili a zároveň ověřila totožnost.Jelikož jsem člověk klidný,dobře papíry my pošlete,zajdu na pobočku.Žádosti o spolumajitele a kartu jsme tedy vyplnili a vypadali se na pobočku.Tam nám na žádosti potvrdili totožnost a pán za přepážkou nám suše zdělil,že máme žádosti doporučeně odeslat do sídla mBank.To už jsem nevydržel.Slušně jsem pánovi sdělil,jestli by je nemohli žádosti poslat z pobočky a on odvětil,že není problém,že je odešle v nejbližší korespondenci.To celé se událo asi před půl rokem.Do dnešního dne jsem jediný vlastník účtu a karta pochopitelně nedorazila.
mBank NEVER MORE !!!
Dnes jsem podepsal smouvu s Equa.Výběry i vedení zdarma,IB naprosto v pohodě.
PS: Omlouvám se za mega dlouhej příspěvek,ale potřeboval jsem to někde vyzvracet.
Naposledy upravil Smells dne 4. 2. 2015 20:06, celkově upraveno 1
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak.
Smells
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod velkyjarda 4. 2. 2015 19:58

Kvuli tomu jsi nemusel zakladat novy thread, vlakno o mBank tu uz je. :pozor
velkyjarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 4. 2. 2015 20:00

No a kdybys misto emoci byl vice pragmaticky, mohli jste vydela spolu s manzelkou 1000.- za doporuceni noveho klienta.

Taky se mi nelibi nove IB a nejake ty mouchy, ale dokud budou mit urok na msporeni 1,6%, dovtedy tam budu mit penize...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 2. 2015 20:08

Co v tom příspěvku píše? Nechce to někdo shrnout v jedné rozvité větě?

Délka by ani nevadila, ale jakákoliv absence formátování mě od čtení spolehlivě odradí... ;-]
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Smells 4. 2. 2015 20:09

slavo- ale já nechtěl zakládat nový účet.Navíc mě ta tisícovka nestojí za to mít nefunkční IB a naprostý ignorantský přístup. btw. Equa má na spoření 1.5% do 200.000 na rozdíl od mAmatéru 100.000,a jsou tam i rozumný podmínky,stačí mít příjem na bězný účet 10.000 nebo tři platby u obchodníka.
fremantle - dobře shrnu - IB je nefunkční bastl,a z klientů si mBank dělá dobrý den.
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak.
Smells
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 4. 2. 2015 20:24

Ja si vazim kazdou korunu, proto se ve financich neridim dle emoci...

Proto misto rozculeni, jsi mohl doporucit svoji manzelku na zalozeni uctu a vydelat do rod. rozpoctu tisicku. Zda ucet potrebujes nebo ne, je irelevantni. Klidne ucet nechat lezet ladem.

Ja bohuzel(nebo nastesti :-)) ) musim brat vse na trhu, co nabizi sporeni nad 1,5%...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod ripper6 5. 2. 2015 12:50

Smells: tvoje rozcileni lze chapat, to co pises me prijde padle na hlavu. Jen hold u tehlech "skoro zadarmo" bank musis toto cekat. To jsou vic banky pro socky. To proto ze co znam kamose tak ma plat 35 000czk mesicne jako IT. Ma kolegy v praci a vsichni jsou u velkych bank a do bank typu mBank a spol nespechaj. Me rikal ze tyhle lidi VS si to umej spocitat.
Myslis zes vyzral s Equa Bank? To mas ted ale je votazkou, jak dlouho to tam bude fungovat. Zmenej do roka zas podminky, neco nekde nauctujou a pod.
Tudiz to by musel clovek kazdej rok menit banky a nedelat nic jinyho. Nehlede na to ze to je zavazek, podepisujes tam smlouvu.

-- 5. 2. 2015 12:52 --

slavo963: ucet klidne ladem lezet nechat nemuzes. Musis to hlidat, kontrolovat.
Mas tam proste zavazek, pokud ne muze ti za rok prijit poradne tucny penale.
Alespon co me kamos rikal, jeho segra zalozila jen blbej ucet v Rajfce. Pak to zrusila, vse mela vyrovnany. Ucet se sam otevrel a platila.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod SocPredator 5. 2. 2015 13:21

Víc takových vtipných příspěvků (tím nemyslím ten první, spíš poslední) :-D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod intarzista 5. 2. 2015 13:39

ripper6 píše:Tudiz to by musel clovek kazdej rok menit banky a nedelat nic jinyho. Nehlede na to ze to je zavazek, podepisujes tam smlouvu.

Jaký závazek? To přeci není TV.
intarzista
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod z.pepa 5. 2. 2015 14:16

Závazek to přímo není,a le může se stát (a u mBank je to velmi pravděpodobné), že zpoplatní nějakou službu (byť 1,-/ měsíc) za rok je tam -12,- Kč + penále a už to jede. Čili nechat jen tak účet bez dozoru je hazard.
z.pepa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jliber 5. 2. 2015 14:32

Možná by se neměla vytratit původní myšlenka z prvního příspěvku. MBank bohužel ztrácí na nové banky Air, Equa, kromě komplikovaného internet bankovnictví, především právě obsluhou klientů. Na pobočkách pracují snad nějací externisté bez jakékoliv pravomoci. Vše je potřeba řešit přes mlinku a v podstatě není dovolání pokud se něco bance nedaří, např. termínově. Pobočka odkáže na mlinku, zde pracovník něco slíbí a čeká se, jak vše dopadne. Při dalším volání již to zvedne někdo jiný, nic neví a kolotoč pokračuje.
jliber
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Smells 5. 2. 2015 19:55

Ano ve své době to byla jediná banka,která měla účet zcela bez poplatku bez jakýchkoliv podmínek a to včetně výběrů z bankomatu s míň líbyvým IB,ale funkčním.Dnes naplatí ani jedno.Navíc zákaznický "sevris" v podstatě nefunguje.Není důvod zůstávat.
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak.
Smells
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 5. 2. 2015 20:49

Tak jestli si Iťáci rádi připlatí, proč ne, ale protože Iťák by měl být racionálně uvažující člověk, proč by si měl třeba sponzorovat spořku? Nevím, používám Mbank v ČR i v zahraničí a místo abych platil, tak mi to něco málo přináší. Ano, asi jsou víc sexy IB (mám i účet u AB), ale prostě kartou platím, obzvlášť tou bezkontaktní a bankomaty jsou pro mě už téměř přežitkem, které navštívím, když jedu někam do divočiny, nic víc.

Tím ale nechci obhajovat přístup M-bank, pravidla splňuji a nemám s tím problém, ale taky se mi to nelíbí. Poplatky za kartu? Proč? Nějaká pozitivní motivace by byla asi lepší, každopádně v Polsku se platí i za karty daleko větších hráčů, takže tyto móresy přenášejí zpět i k nám.

Na druhou stranu slýchám dnes a denně spoustu nářků na BNP nebo Pekao, alias unicredit a s Mbank jsem na tom pořád daleko lépe... Resp. nic neplatím a něco málo platí banka mě, dá to tak jeden hovězí steak měsíčně...:-)
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod intarzista 5. 2. 2015 22:09

z.pepa píše:Závazek to přímo není,a le může se stát (a u mBank je to velmi pravděpodobné), že zpoplatní nějakou službu (byť 1,-/ měsíc) za rok je tam -12,- Kč + penále a už to jede. Čili nechat jen tak účet bez dozoru je hazard.

Pokud sleduješ finexperta, měšec a třeba i další forum nebo portál, bez dozoru účet nenecháváš :-D to je pak člověk bezpečně v obraze.
intarzista
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 5. 2. 2015 23:36

Co byste chtěli zadarmo? Já jsem s mBankou spokojen.
Terminator3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků