Převod CZK do Británie

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jasno1 5. 2. 2015 22:04

Jak nejlépe dostat koruny z bankovního účtu v ČR na účet do Británie?
jasno1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 2. 2015 22:11

zalezi od mnozstvi...lepsi moznosti, nez pres devizovku nenajdes. Kdyz to neni velka suma, zalezi od prijemce, zda je ochotny akcepotvat hotovost(zamenena v dobre smenarne, nekdy lepsi kurz nez devizovka...) poslana pres cenne psani...kdyz je to par liber, muzu poslouzit...

-- 5. 2. 2015 21:15 --

Nebo skus transferwise, urcite ti nekdo poskytne referral
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod jasno1 5. 2. 2015 22:27

Díky. Ale ty peníze musí přijít z účtu s mým jménem, takže devizovka a podobné nepřipadá v úvahu.
Mám IBAN a SWIFT. Když to pošlu jako europlatbu, tak sice malý (žádný) poplatek ale dvojí konverze. Když jako zahraniční platbu, tak velký poplatek. Nenapadá mě teď žádná banka co to umí levně.

Edit: Tak SEPA vlastně do Britanie ne. Kaju se.
A cílový účet v Británii je také v CZK. Jen pro jistotu. Takže zbývá jen ten zahraniční převod.
jasno1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 2. 2015 23:13

no bude to drahe(OUR priplatek), hlavne kdyz musi prijit presna platba. A to ze je to na CZK ucet je jedno, odesilajici banka nevi v jake mene je ucet vedeny...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 2. 2015 00:26

Tak v podstatě to můžeš poslat i jako tu SEPA platbu (třeba od Fio banky z EUR účtu za 20 Kč), ale nejspíš tě pak oholí na kurzu i britská banka (a to ještě může být ještě přepočítavána deviza-nákup z EUR do GBP a z GBP do CZK deviza-prodej), takže nakonec by mohl být levnější i ten standardní převod...

Pokud by to musela být instrukce OUR, tak asi nejlépe Zuno, kde je aspoň "flat" poplatek 480 Kč, pokud to může být SHA, tak kterákoliv banka, co to pošle za stovku (Air Bank, Fio).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod eLzyx 4. 4. 2019 14:13

netuší někdo jak by tohle bylo teď nejlevnější (na nižších desítkách korun nezáleží, spíše jde o o ty stovky, co všude nacházím)? Příjemce chce dostat na ruku 350GBP za zboží, takže to potřebuji realizovat pomocí OUR. Koukal jsem i na paypal a tam jsem se nebyl schopen dopočítat poplatků.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lubik2 4. 4. 2019 14:53

A nešlo by to pomocí Revolut? Podle mě je ten účet pod Revolutem tvůj a ne revolutí sběrný.
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kandrle 4. 4. 2019 18:45

dělal jsem podobnou transakci , ale už minulý rok
jasně nejlepší byl převod s Roklen , ale bylo to víc peněz
kandrle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod treborit 4. 4. 2019 19:05

Zalozis si ucet u Revolutu, 350 GBP bude cca 10-11 tisic korun, ktere nabijes na ucet kartou a prevedes do GBP, udelas pak dva prevody, jeden z GBP uctu na ucet v Britanii, to bude lokalni platba, protoze v Revolutu mas lokalni ucet a druha platba bude zbytek z ceskeho uctu na tvuj cesky ucet, to ti dorazi take jako lokalni platba za cca 5 dni.
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 4. 2019 09:16

nejschudnejsi je revolut...kdybys chtel, muzu poslat pozvanku a dostanes kartu zdarma...
Kdyz je to potreba udelat urgentne, mam i bankovni ucet v UK, kdyz tak SZ.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod eLzyx 5. 4. 2019 10:38

Revolut založen, ověřen, funkční. A teď jak na to.
Nabití peněz pomocí CZ karty (fio) na CZ účet v Revolutu, následně převod mezi CZK a GBP účtem a po té prodejci na GBP-> GBP účet. Chápu to správně?
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 5. 4. 2019 10:57

ano
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DDD22 5. 4. 2019 14:17

Toto řešení přes Revolut mě taky hned napadlo, při prvním dotazu od jasno1. Pro eLzyx to bude v pořádku, ale ne pro jasno1. Jemu totiž peníze přijdnou z účtu, kde bude majitelem Revolut. A to on nechtěl.
DDD22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrumSession 5. 4. 2019 16:46

Např. Equa nebo PayPal buď sám sobě, trvá to cca 2D, za poplatek 0.
:-) :love: 8-P PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
_________ Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát
(1st smajlící EVER v podpisu !! Co wopičácíí ?)
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod eLzyx 22. 4. 2019 10:31

dodatečně potvrzuji, že převod proběhl v pohodě, bez extra poplatků. Takže díky za radu.
eLzyx
Mírně pokročilý