Trestní oznámení

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod velkejjarda 19. 2. 2015 03:41

soban píše:No pokud je zapsaná v techničáku a auto měl půjčené a teď ho prodal tak to podle mě nějaký podvod bude.

Ovšem tady to nevyřešíme prostě to chce pořádného právníka a dodat veškeré doklady.

Prostě podvod už byl jak s ní vymámil techničák nevím že pro opravy se potřebuje techničák (na výměnu okna), ten se potřebuje jak se mění karoserie, motor kdy se musí zapsat nové čísla či na technickou.

Neni to zadny podvod, o tom jestli ho prodal, ona nic nevi, navic maji mezi sebou dohodu, ze auto je jeho a on ho ma splacet, ackoli je ona uvedena na uverove smlouve, takze on to auto prodat klidne muze. To ze neplni dohodu a nesplaci, protoze se dostal do dluhu, neni podvod. Kvalifikovat neschopnost platit splatky jako podvod znemoznuje Listina zakladnich prav a svobod, coz je ustavni zakon, ktery je nadrazen vsem zakonum, tedy i trestnimu zakoniku. Za jakykoliv trestny cin i za podvod hrozi trest odneti svobody a to je v pripade pouhe neschopnosti platit sve zavazky neprijatelne.

čl. 8/2 věta druhá LZPS
Nikdo nesmí být zbaven svobody pouze pro neschopnost dostát smluvnímu závazku.
velkejjarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod soban 19. 2. 2015 07:22

Tomáš Marný píše:Aha... A tu kopii uděláš asi tak z čeho, když má techničák leasingovka/věřitel?


Stačilo kdyby mu poslala kopii, prostě když se rozvádíme a budu tam napsaný já tak originál nedám z ruky.

PS. Taky mám na auto půjčené a originál je v úschově a já mám ofocenou barevnou kopii z které klidně udělám kopie a přiložím k pojistné události.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 2. 2015 07:26

Nj, jenže někdo holt není tak předvídavý, aby si dělal předem kopii.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 19. 2. 2015 07:44

velkejjarda píše:Neni to zadny podvod, o tom jestli ho prodal, ona nic nevi, navic maji mezi sebou dohodu, ze auto je jeho a on ho ma splacet, ackoli je ona uvedena na uverove smlouve, takze on to auto prodat klidne muze.



Vše je o tom jak je ta smlouva napsaná zda má to auto půjčené do doby než bude splacené a nebo už je jeho a platit ho musí ten co si vzal úvěr.

Samozřejmě pokud někdo se dostal do bankrotu tak to není žádný trestný čin.

Prostě tady je už zádrhel v tom jak se vyrovnával majetek při rozvodu a všechny tyto problémy jsou dané z tohoto blbého rozhodnutí pochybuji že takovéto rozdělení majetku bylo posvěcené advokátem.

Přece pokud po rozvodu beru na sebe nějaké splátky tak si nechám i to co se na ten úvěr pořídilo obzvláště jak to není zboží za pár korun a ještě nepatří do společného majetku.

Vše je o tom kdo v současné době (po rozvodu) je skutečně majitelem toho auta, pokud bývalý manžel tak se prodejem ničeho nedopustil a pouze neplatí splátky.

Pokud měl věc zapůjčenou a teď ji nechce vydat, tak samozřejmě majitel může žádat věc vrátit.

Další věc je jak může půjčit věc která je v zástavě za úvěr? Já ve své smlouvě mám že ji nesmím nikomu půjčovat bez souhlasu věřitele (kromě vlastní rodiny což bývalý manžel už není).

Prostě tady jde o to že neznáme všechny podrobnosti a doklady které se k tomu vztahují - tady to může řešit pouze kvalitní právník a nějaké hurá akce že budeš podávat žaloby a oznámení nemá cenu.

-- 19 úno 2015 07:47 --

Tomáš Marný píše:Nj, jenže někdo holt není tak předvídavý, aby si dělal předem kopii.


Já jsem si ji nedělal přímo jsem ji dostal od prodejce místo originálu který se poslal do úschovy.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SocPredator 19. 2. 2015 08:40

Je to zašmodrchaný příběh, neváhal bych a prodal to jako námět na Soukromé pasti. I když kde se stala chyba asi všichni víme, pokud se nevyrovnáte při rozvodu, je jasné, že pak se bez právníka neobejdete
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 2. 2015 08:48

Se obávám, že tady se šetřilo na právníkovi už při rozvodu, viz zaslání nějaké smlouvy na soud. Buď se na vypořádání SJM domluvili, a pak s tím soud neměl co do činění, nebo se nedomluvili a pak by to řešil soud na návrh jednoho z nich, ovšem až po rozvodu.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 19. 2. 2015 10:07

Ono to ještě nemusí být poslední překvapení. Jestli se nepodaří tu dohodu o vypořádání doložit, tak do toho osobního bankrotu toho může z majetku spadnout mnohem víc, nejen auta.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod macekmacekmacek 19. 2. 2015 10:08

Uffff, dalo mi to se tím prolouskat... Děkuju Vám všem za příspěvky...

Tak předně... Škodovka je mým majetkem až do úplného splacení závazku vůči Casperu... Já jsem na techničáku jako majitel a bývalý manžel jako provozovatel vozidla, což mi nyní Casper napsal, že musím změnit a jeho z techničáku úplně vyškrtnout, bohužel má ale ten techničák (po mojí chybě, když jsem mu jej na opravu předního skla poslala) u sebe... S bývalým máme mezi sebou smlouvu, že za úplatu (tedy za měsíční splátky, které má posílat ne mě, ale přímo na Casper) může auto používat a po úplném splacení auta se já zavazuji ho přepsat na něj. V jeho smlouvě je ještě napsáno, že peníze, které již zaplatil se berou jako "pronájem" auta, tudíž je po mě nemůže chtít zpátky, což u smlouvy na Hondu není...

Honda je v podstatě ten samý případ, kdy jsme si jí ale brali už za manželství, ale úvěr je psaný na bývalého, ale opět je zde smlouva, že za úplatu (tedy placení měsíčních splátek přímo na společnost od které je úvěr) můžu auto využívat a on ho po doplacení úvěru musí přepsat na mě.

Já jsem z důvodu porušení smlouvy na Škodovku poslala bývalému výpověď této dohody o užívání automobilu se žádostí o navrácení technického průkazu a hlavně auta. Na čež on vůbec nereagoval a proto si myslím, že pokud má u sebe techničáky, moje auto, ke kterému je již smlouva o jeho užívání ukončená (respektive pro neplnění z jeho strany mnou zrušená) a on o tom byl vyrozuměn (dopisem s dodejkou, která se už vrátila jako převzatá), tak už se o nějaký trestný čin jedná a policie by se tím měla zabývat... Ale to je jen můj názor, který plyne z logiky věci... Chápu, že neplacení auta není trestná věc, ale užívání auta, které Vám nepatří a už nemáte ani platnou smlouvu o tom, že jej využívat můžete a platí jej za Vás někdo jiný už podle mě je na pováženou... Nehledě na to, že vzhledem k tomu, že na sebe nyní podal žádost o oddlužení, tak na něj nesmí nikdo podávat žaloby (respektive se jimi nikdo v tuto chvíli nezabývá) a on je pod ochranou soudu... Takže vcelku neřešitelné přes soudy...

Rozváděli jsme se dohodou a proto jsme přikládali k žádosti o rozvod i dohodu o vypořádání společného jmění manželů... Návrh této dohody byl sepsán mým bývalým a můj právník ji pak dostal na posouzení a podepsání schválil... Bohužel to v dané situaci nebylo možné řešit jinak, protože už tehdy měl bývalý spoustu dluhů a nebylo možné na něho přepsat úvěr na Škodovku, proto se to řešilo touto dohodou...

Jinak s právníkem mám schůzku příští týden, tak snad něco vymyslíme... Auto totiž není k nalezení... Je asi někde schované, abych se k němu náhodou nedostala nebo nevím...

Díky Vám za příspěvky... Dneska už vám, že jsem byla naivní a spoustu věcí udělala špatně, bohužel jsem věřila, že smlouvy, které mezi sebou máme mě v případě nějakého sporu ochrání... :-/
macekmacekmacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 19. 2. 2015 10:14

Jenže nejhorší je že to auto do SJM nepatří a to je ten další zádrhel. (bylo pořízené před svatbou)

Prostě šetřilo se na právnících a teď tím pádem prodělá.

Teď musí zvážit zda se oplatí investovat do právníka a tahat se s bývalým manželem zda jí náklady nebudou větší jak ztráta z toho že bude muset doplatit auto a nebude ho mít s největší pravděpodobností.

Protože i když vše vyhraje a bývalý nic nemá tak nic nedostane protože není kde brát a 200kč co z něj vyrazí za ty další poplatky nestojí....

Tak se potom dopustil pouze neoprávněného užívání cizí věci.

Takže podat žalobu na vydání věci kterou neoprávněně používá?

Prostě jste neměly dělat čachry s auty - první auto bylo vaše už před svatbou a i dluh byl váš, nešel převést tak jsi mu to auto neměla dávat. Měl dostat to druhé které jste nabyly společně s tím že polovinu tě musí zaplatit (nebo nemusí zase za to že ty dostaneš jinou hodnotu co by měl dostat on).

A další věc proč jsi si nenechala kopii vyrovnání? Takovéto věci se sepisují ve více exemplářích aby každá zůčastněná strana měla svoji. Že toto advokát neví no nevím.......
Naposledy upravil soban dne 19. 2. 2015 10:27, celkově upraveno 1
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod macekmacekmacek 19. 2. 2015 10:21

Ano, na to jsem před rokem a půl také přišla, že můj právník přehlédl a právě proto se potom dělal dodatek k SJM, kdy jsme spolu udělali s bývalým dohodu o užívání vozidla zn. Škoda, která měla vše, co píšu výše... Je to klasická smlouva připravená právníkem... že za úplatu (tedy za měsíční splátky, které má posílat ne mě, ale přímo na Casper) může auto používat a po úplném splacení auta se já zavazuji ho přepsat na něj. V jeho smlouvě je ještě napsáno, že peníze, které již zaplatil se berou jako "pronájem" auta... A právě tuto dohodu jsem mu vypověděla a žádala auto zpět...

-- 19. 2. 2015 11:45 --

To, že přijdu o peníze, tak s tím už jsem se bohužel smířila... Ale když už teď platím za auto (poslední 4 splátky jsem již platila já), tak bych ho chtěla zpátky a moci s ním alespoň jezdit, kor když došlo ke zrušení dohody o jeho užívání a bývalý si toto zrušení dohody převzal... Auto je ale bůh ví kde, soudy mi (zatím) nepomůžou, protože ve chvíli, kdy na sebe podal insolvenci, tak se veškeré žaloby vůči němu pozastavují, policie je dost laxní a v podstatě mi řekli, že si mám auto najít sama a pak si ho nechat odtáhnout, ale to jde dost špatně, když je auto s největší pravděpodobností někde schované a není k nalezení... :-/

-- 19. 2. 2015 11:51 --

S tou kopií vyrovnání... No, upřímně... byla to blbost... Myslela jsem, že kopie bude uložena v nějakém archivu... Nenapadlo mě, že ji budu někdy potřebovat... Bohužel ze soudu mi napsali, že kopii vrátili bývalému, protože on byl ten, kdo podával návrh na rozvod... Takže on tu kopii má (což je v dopise od soudu jasně patrné), ale jestli ji zatají atd. tak to už je věc druhá... Ale o to majetkové vyrovnání až tolik nejde, protože právě proto, že Škodovka nepatřila do SJM, tak se ještě na Škodovku dělal dodatek... A ten mám s ověřeným podpisem... Problém ale je, jak jsem psala výše, že soudy teď nepomůžou, policie taky ne a auto není... A já tak platím auto, kterým jezdí on a teď ho z něj nemám jak dostat...
macekmacekmacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 19. 2. 2015 18:31

A co zkusit podat trestni oznameni s PODEZRENIM na podvod, respektive kradez vozidla. Treba ho to "hrani" potom omrzi?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod velkejjarda 19. 2. 2015 18:33

macekmacekmacek píše:...
Já jsem z důvodu porušení smlouvy na Škodovku poslala bývalému výpověď této dohody o užívání automobilu se žádostí o navrácení technického průkazu a hlavně auta. Na čež on vůbec nereagoval a proto si myslím, že pokud má u sebe techničáky, moje auto, ke kterému je již smlouva o jeho užívání ukončená (respektive pro neplnění z jeho strany mnou zrušená) a on o tom byl vyrozuměn (dopisem s dodejkou, která se už vrátila jako převzatá), tak už se o nějaký trestný čin jedná ...

Ale blbost. Je to jen obcanskopravni spor, tys vypovedela smlouvu, na to mas pravo, on s vypovezenim smlouvy nesouhlasi, na to ma pravo zas on. O jaky trestny cin by se melo jako jednat? Zadny trestny cin, jehoz skutkovou podstatou by byl "nesouhlas s vypovezenim smlouvy" neexistuje. Budes muset podat zalobu na vydani veci. Auto jsi mu sverila dobrovolne a bez natlaku, takze si to budes muset zaridit sama a prestat s tim otravovat policii.
velkejjarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrasz 19. 2. 2015 21:09

Malejvelkejjaryn no jo, ty abys tady nenapsal něco o přetěžování policie, bych byl fakt v šoku :D
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 2. 2015 21:59

Jj, policajti potřebujou hlavně mít co nejmíň práce. Mně před časem nějaký hovado rozmlátilo zadní sklo na autě, poškodilo plech kolem skla a ukradlo turistický boty z kufru. Podle policajtů byla škoda 4.500 Kč, podle mne 13.000 Kč. Prostě to potřebovali uhrát na přestupek, hlavně aby nemuseli zahajovat nějaký úkony v trestním řízení. Tak jsem jim líbezně sdělil, ať mně dají hlavně papír pro pojišťovnu, že jsem to nahlásil a napíšou si tam, co chtějí... Jo, ta škoda byla nakonec i s proplacením náhradního vozidla 16.500...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davsopl 19. 2. 2015 22:13

Když to čtu, tak si tím částečně vzpomenu na sebe...Pár let zpět jsem se bezhlavě zamiloval do jedné velmi hezké rozvedené paní. Byla trochu ode mě starší, to by nebyl takový problém, ale potom to začalo všechno vyplouvat na povrch (hypotéka na byt, který je xxx km, splátky úvěru, kontokorent, půjčka na soukromou vys. školu). Úplně mě očarovala a ještě jsem jí půjčil peníze (dal) na auto. :shock:
Jo holt chybama se člověk učí. A policie většinou takové připady ani nechce řešit.
davsopl
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků