5M na spořící účty?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod komenský 29. 4. 2015 16:13

Milan405: poslal jsem Vám soukromou zprávu s nadídkou.
komenský
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guru jára 29. 4. 2015 16:20

Tak nestyd se a nabidku zverejni. :mrgreen:
guru jára
Diskutér

Odeslat příspěvekod komenský 29. 4. 2015 16:34

Milan405: poslal jsem Vám soukromou zprávu s nabýdkou.(pardon) Nabýzím mu dlohodobé zkušenosti a zúrocení 2,3% v termínovaném vkladu. Chce to ale probrat telefonicky.
komenský
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 4. 2015 16:38

Tak na tyto neveřejné nabýdky bacha, využil bych spíše nabídky veřejné. :-)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod komenský 29. 4. 2015 17:03

No může to zkusit, jedná se o běžné využití termínovaných vkladů, jenom jsem nechtěl zveřejňovat svůj telefon. Dotyčný nemá evidentně žádné zkušenosti a proto chci poradit. A to chce opravdu dát bacha.
komenský
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 4. 2015 17:32

Kde lze mít 2.3% TV?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 29. 4. 2015 19:38

Jak tak čtu, tak Milan má teď prachy a komenský zkušenosti a za půl roku to bude naopak. To bych si radši být Milanem narazil kozatou bloncku - za půl roku to bude stejné, ale teď by to bylo super.
Komensky: já jsem sice češtinářský ignorant, ale to mne fakt tahá za oči. *****íš ten jazyk z neznalosti, nebo to má hlubší podtext?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 29. 4. 2015 20:12

Jo, největšího bacha na poradce. Ti s holým zadkem jsou vždycky nejchytřejší.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod luboal1 29. 4. 2015 20:38

slavo963 píše:Kde lze mít 2.3% TV?

Akcenta. :lol:
luboal1
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 29. 4. 2015 20:50

Teď to stojí za houby, ještě cca před 5 lety se 3-5letý termínovaný vklad pochyboval cca pro 1miliónou částku okolo 5,5 %. Dneska by to bylo řešení snů!
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod finex5 30. 4. 2015 06:26

Milan405: Rozhodnutí jak investovat musíte udělat sám a jen vy sám za to nepochybně nesete investiční riziko. Ale spořicí účet jako prostředek pro zhodnocování peněz asi fakt ne.

Investice obecně se v česku zbytečně démonizují, přitom racionálně se chovající investor (např. pravidelné investice do podílového fondu) vydělává násobně víc než na spořicím účtu. Nemusíte investovat všechno, třeba jen malou část, ale rozhodně by nebylo od věci si to alespoň vyzkoušet. Třeba vám to překvapivě bude vyhovovat. Jen je třeba se vyhnout různým rádoby poradcům a vybrat si sám.
finex5
Diskutér

Odeslat příspěvekod guru jára 30. 4. 2015 07:14

A nebo take prodelava nasobne vic. Na podilovych fondech vydelavaji akorat jejich spravci.
guru jára
Diskutér

Odeslat příspěvekod finex5 30. 4. 2015 07:41

To jsou s prominutím kecy. Pokud požadujete 100% návratnost peněz, pak máte 100% pravděpodobnost, že prakticky nic nevyděláte. Základní otázka zní, zda chcete peníze někam bezpečně odložit a nebo zda je chcete nějak zhodnocovat. Pokud platí to druhé, je spořící účet nejpitomější řešení hned po slamníku nebo trezoru či běžném účtu.
finex5
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 30. 4. 2015 07:46

finex5 píše:Milan405: ... Jen je třeba se vyhnout různým rádoby poradcům a vybrat si sám...

A to by mě zajímalo - jak si úplný laik vybírá podílový fond?
Tipnu si: porovná u fondů minulé výsledky a vybere si ten nejúspěšnější(?)

-- 30. 4. 2015 08:48 --

guru jára píše:A nebo take prodelava nasobne vic. Na podilovych fondech vydelavaji akorat jejich spravci.

To by tedy výsledky fondů musely být konstantně 0 nebo méně... A to nejsou
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 4. 2015 07:51

Jak píší ostatní. Rozdělit na různé spořicí účty dle kombinace maximální hranice pojištění a úroků (samozřejmně raději trochu "pod"), možná bych se nebránil ani tomu část uložit v nějakých cizích měnách (CHF, možná i USD), ale v tomto případě výhradně v zemích, kde je tato měna, měnou národní, tedy v USA a Švýcarsku. Zřízení USD účtu v USA není moc triviální, takže připadá do úvahy jen to Švýcarsko.

Hlavně pozor na poradce, životní pojištění, investiční plány a další pasti. Hlavně se vyhni hyper-super výhodným akcím a nákupem nějakých "věcí zaručeně trvalé hodnoty". Známej takto nakoupil diamanty a pak se jich nemohl zbavit, objížděl obchodníky po celé Evropě a nikde je nechtěli, nebo nabízeli nesmyslné ceny. Nakonec to prodal snad někde v Holandsku za 2/3 burzovní ceny.

Člověku, který tomu nerozumí, bych doporučil právě spíše ty spořáky a termíňáky. Zisk tam bude nevalný, ale s touto částkou, když o ni nepřijde, si může pěkně "přilepšovat" až do smrti.

Takže kombinace Sberbank (do 300 000 ), Air Bank (do 250 000), Wüstenrotu s fixací, J&T bank. Možná bys mohl jít i do záložen, i když tam se od července budou změnit podmínky, nicméně po přechodnou dobu budou platit ty staré. Akcenta má nyní zajímavou akci, kdy po skončení přechodného období umožní finance bez sankce vybrat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka