Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 9. 10. 2015 15:06

Dneska jsem zkoušel zaplatit, ale nefungovaly jim terminály :-) Zaseklo se jim to, a asi 10 minut jsem musel čekat, než to odblokují a raději jsem pak zaplatil hotově. Asi si dokážete představit reakci lidí stojících za mnou... Porodní bolesti.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 10. 2015 15:07

Praha 7 potěšila. :-)

fc70: Můžeš dát odkaz na konkrétní ustanovení, ať to můžeme prodiskutovat. Něco jsem tam sice našel, ale to zjevně není ono, a podmínky jsou dlouhé. :-)

Myslíš 3.3.1 b)?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 10. 2015 15:29

IMHO nešlo už takhle dávno tahat ta 2% vratky dobírkami poslanými přes PPL? Tam se nechá dobírka platit kartou u řidiče tuším už dobré 2 roky.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 9. 10. 2015 15:33

Bohužel velká část vozů PPL platební karty nepřijímá. Mají nasmlouvané různé živnostníky s bílou dodávkou a ty na to kašlou, asi by terminál museli platit ze svýho.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 10. 2015 15:34

Tam platí odesílatel zásilky nějaké procento z doběrečné částky, pravděpodobně ve výši, kolik má nasmlouváno přepravní společnost s acquirerskou bankou... Odesílatel teda může platbu kartou zakázat a je nutno pak při doručení zaplatit hotově.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Fantucci 9. 10. 2015 15:47

fc70 píše:Nevím jak RB, ale Citi má obchodní podmínky pro karty napsané tak, že kdykoli může začít dobírky úročit jako výběr hotovosti, bez ohledu na to, jak to hlásí terminály pošty.


Dnes mi na infolince RB řekli, že by vratka měla fungovat. Nicméně operátorka o možnosti platit na poště slyšela ode mě poprvé(pokud to bude přes terminál, tak to jde přes vratku). V obchodních podmínkách tato možnost není zmíněná ať už jako povolený či nepovolený způsob získání vratky.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 9. 10. 2015 15:55

drkarel píše:fc70: Můžeš dát odkaz na konkrétní ustanovení, ať to můžeme prodiskutovat. Něco jsem tam sice našel, ale to zjevně není ono, a podmínky jsou dlouhé. :-)

Myslíš 3.3.1 b)?


Ano. definice „nebo Kartovým transakcím, při kterých Klient získává jiné hodnoty směnitelné na finanční hotovost“ je velice flexibilní.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 10. 2015 16:02

No, pak by takto šel označit jakýkoliv nákup, protože vše je nakonec směnitelné na finanční hotovost. Zaplacením dobírky dostanu zásilku a její obsah, peníze směřují odesílateli. O tom, kdo je odesílatel (a příjemce částky) by se neměli dovědět, tam už bych viděl nějaké tajemství.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 10. 2015 16:20

A co teprve kauflandí poukázky, těch se dá taky koupit 100 kusů à 500 Kč každý měsíc a každý den pak několik "utratit" za párkorunové nákupy s tím, že zbytek vrátí v hotovosti...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 10. 2015 17:16

No, rozpouštěl jsem takhle cca 50 ks poukázek a trvalo to pár měsíců. :-) Pravda, do Kaufáče chodím jen 1x týdně na velkej nákup (což jsou tak 2-4 poukázky), pro rohlík ne.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod myšpulín 10. 10. 2015 06:21

Tak stačilo ten nákup rozdělit na několik menších. jakože nakupuješ pro různé známé, "teta chce na ten jar účtenku zvlášť... "
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 10. 2015 06:28

Jako že bych zaměstnal jednu pokladnu na celé dopoledne? :-) Ano, toto občas praktikuju, ale v přiměřené míře.

BTW, něco pro (momentálně) Sášu:

§ 209
Podvod
(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
...
(6) Příprava je trestná.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Sáša jede 10. 10. 2015 08:28

Jsem snad někoho podvedl? Že o tom nic nevím? A jak jsi před 2 hodinami věděl, jaký nový NICK budu mít? :hm
Sáša jede
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 10. 2015 14:26

To jsem netvrdil, spíš, že se tu stavíš za odborníka v této oblasti.
Njn, od přirození s přehledem splňuji podmínku pro příjem SZ u TM. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 11. 10. 2015 18:37

Kolik penez by musel pachatel pres dobirku a KK protocit, aby nekomu (komu vlastne ???) zpusobil skodu nikoli nepatrnou = 5000 Kc?
sunshine reggae
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků