Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 10. 2016 07:21

Asi i co nejjednodušeji, ne? Ten telefonát asi taky není zadarmo, a to vůbec nemluvím o ztrátě času (aspoň na naší poštu se prakticky nedá dovolat). Koukám, že jsi byl v Rusku či dokonce v Sovětském svazu, co?
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 23. 10. 2016 07:37

Podle těch duchaplnejch argumentů soudím, že budeš patrně nějakej vlazyho příbuznej, co?? V téhle diskusi pokračovat nehodlám...
.357
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 10. 2016 07:55

Výborně, tak to jsme dva, diskuse s arogantním člověkem pro mne nemá smysl. Přečti si příspěvek, na který jsem reagoval, a posuď nakolik se ho Tvá reakce týká, argumente ... duchaplnej :-). Ano, řekněme, že Tvůj způsob je alternativa, ale, podle mne, poněkud krkolomná. Ale, samozřejmě Ti nebráním ji používat, to už je věc každého. :-) OK, použil jsem špatné slovíčko "musíš", což není tedy pravda, ale pak je to z Tvé strany trapné slovíčkaření.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 23. 10. 2016 08:13

drkarel píše:Výborně, tak to jsme dva...

A k...a, voni tu sou fakt dva!! :-(
.357
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 10. 2016 19:36

revol píše:Můžu se zeptat, co jsem udělal špatně? Poprvé jsem posílal dobírku. Paní na poště mi sdělila, že dopis nelze poslat na poštu, že lze poslat jedině balík. Tak jsem si koupil větší obálku a poslal to jako balík na poštu s dobírkou a vyjela mi cena 171 Kč. Když jsem jí říkal, že to má být kolem 90 kč, tak jen řekla, že bez dobírky by to bylo levnější. Co jsem udělal špatně? Neměl to být balík, ale jen dopis? Ale, jak jsem ji měl přesvědčit, aby byl na poštu? Urputně si stála za svým, že je obálka malá a že to musí být balík. Prosím o radu, zda jsem to zvojtil já nebo ona? Děkuji

Blbé je, že to, co děláme, je do značné míry minimálně ne běžné a pracovnice za poště tyto zvláštní případy ne úplně znají.

Pokud je daná pošta i tvoje doručovací, není co řešit. Prostě pošleš doporučený dopis na svoji adresu, kde si ho nepřevezmeš (pokud se ho vůbec pokusí doručit) a vyzvedneš si ho na poště.

Pokud nejde o tvoji doručovací poštu, napíšeš adresu jako jméno + příjmení (funguje i iniciála), Poste restante a směrovací číslo (město být nemusí).

Minimalistický formát adresy by tak vypadal asi takto:
J. Novák
Poste restante
14000

Na poste restante lze zaslat jakoukoliv zásilku, jde o mezinárodní službu a funguje to i v zahraničí.

Pro "naše" účely stačí opravu doporučený dopis, nemusí to být ani balík a nemusí být pojištěný.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod revol 24. 10. 2016 11:27

Děkuji Patriku za reakci, věřil jsem, že právě od Tebe dostanu nejlepší odpověď. Přesně s tímto jsem na poštu šel. Doporučený dopis, poste restante na poštu. Bohužel mi tvrdila, že poste restante jde poslat jen balík a ještě se zeptala kolegyně a ta jí to potvrdila. Bohužel jsem se pod tlakem 2 lidí a nezkušenosti nechal přesvědčit. Následně mi řekla, že je obálka malá, aby byla balíkem a musel jsem si koupit větší obálku, což jí potvrdil další člověk, co si tam akorát vyzvedával balíky. Nakonec se mě zeptala, zda zkouším poštu a nebo jestli jsem kontrola:-D

Potřebuji tedy mít jistotu, že vše dělám dobře, abych se s ní mohl hádat. Potvrdíš mi prosím mé otázky?
Bohužel moje pošta nebere karty, takže musím použít jinou poštu. Je teoreticky řešením posílat to na mé jméno doporučeně například na ulici vedle té pošty, kde berou karty s nějakým neexistujícím č.p.? Adresu nenajdou, tak to nechají na poště a já si to za 2 dny vyzvednu? Nebo pokud jí neukecám, tak holt větší pošta, kde už jsou trochu „zvyklý“?

1) nemusí to tedy být balík, stačí doporučený dopis s dobírkou?
2) nezáleží na velikosti obálky? 1/3 A4 nebo musí být A4? Lepí na to složenku, tak je asi lepší A4?
3) odesílatele píšu celou adresu a adresáta napíšu jméno, poste restante a poštu, na kterou to mají dát?
revol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 24. 10. 2016 11:37

Chlape, ty se mi jen zdas. Mas tu bezmala 60 stran o tom, ze to vsem funguje a snazis se vymyslet nevymyslitelne.

Ano, odeslat na dobirku se bezne da i klasicka postovni obalka (do ktere vlozis A4 prelozenou na tretiny).

Pokud tva posta nebere karty, tak to logicky posli na postu, ktera karty bere a OPETOVNE jako "Poste restante".
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Prologer 24. 10. 2016 11:41

Jen bych upřesnil - lepší je obálka typu A5 (či B5/C5 nebo jak tomu na poště říkají). Stojí to stejně a na poště se jim na to mnohem lépe lepí složenka. Když mám menší, tak nadávají, že se jim to tam blbě lepí, ale s touhle bez řečí. A v shopu na poště stojí taky jen 1Kč, stejně jako ta malá.
Je mi jasné, že nám to může být jedno, že oni nadávají, ale na druhou stranu proč jim to zbytečně komplikovat a štvát je, když nás to stojí stejně :)
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 10. 2016 11:45

revol píše: ... Je teoreticky řešením posílat to na mé jméno doporučeně například na ulici vedle té pošty, kde berou karty s nějakým neexistujícím č.p.? Adresu nenajdou, tak to nechají na poště a já si to za 2 dny vyzvednu? Nebo pokud jí neukecám, tak holt větší pošta, kde už jsou trochu „zvyklý“?

1) nemusí to tedy být balík, stačí doporučený dopis s dobírkou?
2) nezáleží na velikosti obálky? 1/3 A4 nebo musí být A4? Lepí na to složenku, tak je asi lepší A4?
3) odesílatele píšu celou adresu a adresáta napíšu jméno, poste restante a poštu, na kterou to mají dát?

Tak, jak navrhuješ nejvýše to udělat nejde, pošta nic neuloží a zásilku vrátí odesílateli (Tobě). Jinak se nenech tentokrát odradit, mně se vždy osvědčilo se v případě vzdoru zeptat, zda si na tom opravdu trvají i když to bude z mé strany znamenat stížnost, a ještě nikdy se mi nestalo, že by nakonec nezměnili názor - vždy si mohou zavolat o radu někam výše.

1) Stačí i obálka C6 (S tou je trochu problém, že se jim tam nevejde nalepit igelitová kapsa na složenku, z tohoto pohledu je minimum DL, ale není to nutné, to je jejich starost. Já posílal DL, protože je mám k dispozici.)
2) viz výše
3) přesně - chlape, máš tam tu adresu napsanou vzorově celou, co už chceš víc? Takže buď jak píše Patrik, nebo jak píšu já - doplnit ještě název pošty (to jsem převzal přímo ze vzorů na webu pošty).

-- 24. 10. 2016 11:49 --

V zásadě, jak píše Prologer. :-) K těm písmenkům - Ax je velikost papíru, C/Bx jsou velikosti obálek, o trochu/větší trochu větší než daný papír, aby se tam vešel. DL je pro cca 1/3 A4 a já s ní neměl v podstatě žádný problém, igelit se tam akorát vejde. Ale je fakt, že C5 (pro 1/2 A4) je asi ještě lepší.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 10. 2016 12:48

Napiš mail s popisem situace na info@cpost.cz (a žádostí na vrácení nadměrné částky poštovného), já si takto musel "vycvičit" několik pošt v okolí mého bývalého zaměstnání, abych je naučil, jaké jsou požadavky na zabalení cenného balíku :).

Už jsem posílal na dobírku ledaccos, včetně pohledu nebo kusu podobného rozměru vystřiženého z kartonové krabice. Jestli se jim na to igelit se složenkou vejde, je jejich problém. Jde to, jen se musí přeložit ten kontrolní útržek. Běžně používám obálky DL.

-- 24. 10. 2016 12:48 --

Napiš mail s popisem situace na info@cpost.cz (a žádostí na vrácení nadměrné částky poštovného), já si takto musel "vycvičit" několik pošt v okolí mého bývalého zaměstnání, abych je naučil, jaké jsou požadavky na zabalení cenného balíku :).

Už jsem posílal na dobírku ledaccos, včetně pohledu nebo kusu podobného rozměru vystřiženého z kartonové krabice. Jestli se jim na to igelit se složenkou vejde, je jejich problém. Jde to, jen se musí přeložit ten kontrolní útržek. Běžně používám obálky DL.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod revol 24. 10. 2016 13:04

Děkuji, holt se budu hádat

S474N píše:Chlape, ty se mi jen zdas. Mas tu bezmala 60 stran o tom, ze to vsem funguje a snazis se vymyslet nevymyslitelne.

Ano, odeslat na dobirku se bezne da i klasicka postovni obalka (do ktere vlozis A4 prelozenou na tretiny).

Pokud tva posta nebere karty, tak to logicky posli na postu, ktera karty bere a OPETOVNE jako "Poste restante".

Poučuješ o tom, že si mám přečíst 60 stran a přitom jsi nečetl můj příspěvek, na který reaguješ? Nevymýšlím nevymyslitelné - psal jsem si o radu, že mi na poště nevzali to, co je tu popsané a překecali mě použít něco jiného. Má pošta nebere karty a proto to posílám na poštu, která karty bere a jako Poste restante - ale to jsem již psal v předchozích příspěvcích. Tak doufám, že už se Ti už zdát nebudu...

Ostatním děkuji. Potřeboval jsem ujistit, že mám pravdu já a že tedy na poště mi tvrdili něco, co není pravda. Pokud se s někým mám úspěšně hádat, musím mít jistotu, že mám pravdu
revol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zedna1 24. 10. 2016 13:16

@Prologer
Driv jsem take posilal vetsi obalky, ale uctovali si priplatek k dobirce za "nestandardni rozmer obalky", tak jsem pak presel na mensi (DL), sice nekdy namitaji, ze je to problem, ale vzdy tam tu slozenku nejak nalepi.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 10. 2016 13:25

Jo, to má Zedna pravdu. Finančně nejvýhodnější přijde "Doporučené psaní – standard", kde jsou max. rozměry 23,1 × 16,4 × 0,5 cm, tj. C5 (1/2 A4) a hmotnost do 50 g (což je cca 9 papírů a obálka). Minimální rozměry jsou obecně 14 × 9 cm a min. hmotnost 2,5 g (což může nesplnit prázdná obálka C6 - 1/4 A4).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod olaf3788 11. 1. 2017 09:08

Kolik dni ma č.pošta na to poslat me penize z dobirky? Vzdy to mam 2dny po vyzvednuti na uctu a ted uz je to 4.den a stale nic.
olaf3788
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jujec 11. 1. 2017 09:57

Mně to jednou trvalo týden, ale opravdu jen jednou. Jinak to bylo vždy třetí pracovní den.
jujec
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka