Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 12. 2. 2019 21:29

zaslat.cz
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 21. 2. 2019 19:14

Zásilkovna vytáhne do boje s Českou poštou, začne doručovat balíky

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/zasilkovna-ceska-posta-balik-dorucovani-distribuce.A190221_101308_ekonomika_mato

že by konečně někdo?

některé věci se už přes poštu nebudou dát poslat za rozumnou cenu ...

upgradoval jsem na Aukru ceníky a něco vychází fakt strašně draze ...
blackwork
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 21. 2. 2019 19:40

Samotna idea platit namisto za vahu za rozmer je podle me dobrá. Koneckoncu jde hlavne o to, kolik baliku se vejde do dodavky, na vaze nesejde. Treba to donuti eshopy neposilat veci typu mobil pomalu v krabici na pc vyplnene zbytecnymi vycpavkami.
Ale nechapu to zdrazeni a jak jim to mohl regulator schvalit. Většina baliku se dala poslat jako doporuceny balicek a ten zbytecne zdrazil. Jeste by to chtelo jednu kategorii mensich baliku.
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod zivan 22. 2. 2019 12:31

Cast veci se do poslat jako doporucena zasilka (max 50x35x5cm, 2kg a 880Kc), limitujici je hlavne ta tloustka do 5cm. Tam se snad nic nemeni.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 22. 2. 2019 17:56

Teď mě přišel od pošty mail: Od března zjednodušujeme balíkové služby!

Fakt neuvěřitelný představení "vylepšení služeb".
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 2. 2019 18:13

Také mi dnes přišel ten e-mail. Zapomněli tam ale napsat "a zároveň zdražujeme".
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod cosmicboy 22. 2. 2019 19:28

Také mi ten mail přišel, ceny zkoumám a nějak nechápu rozdíl mezi Balíkem do ruky a Doporučeným balíčkem. Když se neřeší hmotnost, ale rozměr, tak nevidím důvod cokoliv posílat první možností, když je Doporučený balíček levnější... Nebo mi něco uniklo?
cosmicboy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 2. 2019 19:52

Nic jsem nečetl, ale není rozdíl v tom, že u Balíku do ruky "garantují" (:-)) doručení do 1 dne? Doporučený balíček mi totiž dříve než za dva dny nikdy nedorazil. (Tedy ne, že by doručovali ten balík do ruky.) Pak by ještě mohl být rozdíl v "pojištění" ztráty, v oznámení doručování prostřednictvím SMS ...
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 22. 2. 2019 20:03

Me tedy dnes dorazila popelnice jako balik do ruky a bylo to druhy den po odeslani, protoze vcera jsem zbozi objednal. Takze opravdu rychla sluzba, stala me 127 Kc.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 2. 2019 20:53

Jo, "na vesnici" to tak docela funguje, v Praze se ovšem většinou vůbec neobtěžují balík do ruky doručovat, jen pošlou v rychlé sledu SMS "právě doručujeme" a SMS "adresát nezastižen", i když člověk sedí jako trubka doma. Ve výsledku si může balík vyzvednout až další den na poště.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 2. 2019 02:15

Nejhorší na tom je, že normálně přijímají balíky do ruky adresované do Prahy a vybírají za to peníze i když dobře ví, že tuto službu v Praze neposkytuji. Formálně asi ano, ale reálně ne. Nejsem z Prahy, ale mám s tím zkušenosti když jsem zasílal balík do Prahy. Je to asi vědomé podvádění lidí a vybírání peněz za něco co pak neposkytnou tak jak by měli. Za to by přece někdo měl nést zodpovědnost. Výmluva, že na to nemají v Praze dost lidí nebo, že to nestíhají je nedostatečná. Pokud to nejsou schopní v Praze doručit do ruky tak ať za to neberou od lidí peníze.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod DrumSession 23. 2. 2019 02:27

ZDRAŽUJEMÉÉÉÉÉÉÉ !!
see od 0:40 až po českou hlášku https://www.youtube.com/watch?v=sR0pe_cFWk0
ale hlavní manažer říkal, že máme říkat: Od března zjednodušujeme balíkové služby!
Balík do ruky - si necháme tučně zaplati, ale budeme dodávat jen jak se nám to hodí => skonči na poště!
Dnes podáte, zítra dodám - absolutně bez garance, a to už dlouho!
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 23. 2. 2019 07:35

I na poste davaji baliky do ruky ne? :D

Jinak tedy pry zdrazuje posta i postovni poukazky, to znamena i dobirku? Doufam ze SIPO ne.
https://www.denik.cz/ekonomika/posta-znovu-zvysuje-ceny-podrazi-zasilky-do-zahranici-i-postovni-poukazky-20190222.html
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 2. 2019 09:10

Nee, při předání na poště už prakticky poskytli jen službu "balík na poštu". Mně to spíš štve z principu (který popisuje vlazy), protože poštu jsem v Praze měl jen přes ulici, takže jsem pak raději hned volil "balík na poštu" (který ovšem zřejmě nemá garantovanou dobu doručení do 1 dne), nebo jsem si balík do ruky na poštu přesměrovával. Takže mi to sice nijak žíly netrhá, ale ať nepředstírají, že nějakou službu poskytují, když ji ve skutečnosti neposkytují. A úplně nejlepší (pro nasštvání) je něco na Poště reklamovat - neštítí se lhát jako když tiskne, např. tvrdit, že schránka není řádně označena (když do ní jinak bez problémů doručují přes 20 let). Někdy se nedivím, když někomu rupne v kouli a jde to někam vystřílet.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod zivan 23. 2. 2019 09:51

cosmicboy píše:Také mi ten mail přišel, ceny zkoumám a nějak nechápu rozdíl mezi Balíkem do ruky a Doporučeným balíčkem...

Nebude tam rozdíl v pojištění? Za ztracený doporučený balík dostaneš maximálně 880Kč, za ostatní i víc.
zivan
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka