Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MiASX 4. 3. 2019 05:25

Stejne na to nalepi nalepku s kodem a pak uz po nem nikdo vahu ani rozmery nekontroluje, hodi to na hromadu a je to.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 3. 2019 05:39

To se nejspíš pleteš, minimálně namátková kontrola bývá.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 4. 3. 2019 07:20

čulibrk píše:Cena je 78,- Kč za dobírku se složenkou TR041. Detaily na viewtopic.php?f=316&t=1131529&st=0&sk=t&sd=a&start=675
Otázka je, zda se stále platby Curve kartou jeví jako internetové transakce nebo-li jak Curve nyní předává MCC ???

Patrikův oblíbený email info@cpost.cz nepomohl:
...dobírkové složenky Poštovní spořitelny jsou pro klienty této banky a je nutné si o tyto poukázky zažádat v tomto peněžním ústavu. Česká pošta tyto dobírkové poukázky k dispozici bohužel nemá...

I tak jsem si zavolal na místní poštu, zda je mají. Potvrdili, že posledních 10 mají. Stavil jsem se, předložil vytištěný vzor a samozřejmě paní u přepážky ji nikdy neviděla...ale trval jsem na ní, že bez ní neodejdu a že mi potvrdili telefonicky, že je mají. Poslali mě k jiné přepážce, ale to jsem čekal (viz video níže), a měl připravenou odpověď "tam jsem byl a poslali mě sem". Pak tam 5 slépek poletovalo, prohrabávalo všechny skříně a šuplíky, škoda, že jsem to nenatočil :lol: Mohla to být hraná verze:
https://www.youtube.com/watch?v=xk2keN8JmeA&t=1m54s

... a našli je :tleskani . Až bud u v důchodu upravím si nějakou složenku vytisknu a půjdu se bavit, že ji chci...Jak říkal Asterix: "Musíte proti nim bojovat jejich vlastními zbraněmi".
Bond2
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2019 07:46

Tak jsem taky na info@cpost.cz napsal a uvidíme, co odpoví.

-- 4. 3. 2019 07:47 --

Tak jsem taky na info@cpost.cz napsal a uvidíme, co odpoví.

-- 4. 3. 2019 07:49 --

Kdyžtak napíšu ještě na ČTÚ :). Podle mne, když pošta poskytuje nějakou službu, musí na to mít formuláře, pokud jsou podmínkou poskytnutí služby
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xtonda 4. 3. 2019 11:29

wit.cz píše:ze státního, jako tobě :) každej rok teče do ČP nejmíň půl miliardy státní podpory za vydržování pošt na venkově a základní poštovní služby

Jo, půl miliardy za služby co je stojí miliardy dvě, to je super kauf.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 5. 3. 2019 17:58

Bond2 píše:Patrikův oblíbený email info@cpost.cz nepomohl:
...dobírkové složenky Poštovní spořitelny jsou pro klienty této banky a je nutné si o tyto poukázky zažádat v tomto peněžním ústavu.

Ale tak to fakt správně má být, psal jsem o tom na předchozí straně ... Objednáváte je u Era ... 8-)

[i]-- 5. 3. 2019 18:01 --

PatrikChrz píše: Podle mne, když pošta poskytuje nějakou službu, musí na to mít formuláře, pokud jsou podmínkou poskytnutí služby

Musím se zastat pošty - poskytne službu když más správnou poukázku - jsi klientem CSOBERA ... jinak si vypíšeš klasickou, dražší ...
těžko říct kde se vzaly ty BIANCO ale jako standart se určo používat nemají ... ovšem v tom bordelu už nikdo neví jestli bylo dřív kuře nebo pánvička ... :-]

-- 5. 3. 2019 18:28 --

PatrikChrz píše:
Za ztracený doporučený dopis se vyplácí paušální náhrada, tuším 8 stovek

Tak prej je to paušálně 880,- plus poštovné zpět, uvidím v dohledné době - což se mi teď vyplatilo ale musím už dávat bacha a neposílat tak nic dražšího 8-)
blackwork
Diskutér

Odeslat příspěvekod fiasky 7. 3. 2019 13:41

Tak ve vlákně Hello bank jsem se dozvěděl, že k 14. 5. 2019 budou zařezávat bonusy na CK. Takže zkusím poštu. Omlouvám se, jestli to už zde padlo, ale jaká je výhoda té Dobírkové složenky ČSOB (TR kód 041) oproti klasické? Díky moc.
fiasky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 3. 2019 13:50

cena. Dopis na dobírku stojí 78 Kč bez ohledu na částku. Čím vyšší částka, tím více se vyplatí
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod elinor 7. 3. 2019 14:34

Mě na naší poště tu TR 041 dali - donesla ji zezadu s tím, že se tam vypisuje č.ú. u ERA/ČSOB. Patriku, posíláš ty peníze i do jiných bank? Bez problémů?
elinor
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 7. 3. 2019 16:09

No a mate otestovano, ze platbu na poste take neoznacuji jako "jina debetni transakce"?
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 3. 2019 17:20

elinor píše:Mě na naší poště tu TR 041 dali - donesla ji zezadu s tím, že se tam vypisuje č.ú. u ERA/ČSOB. Patriku, posíláš ty peníze i do jiných bank? Bez problémů?

Ne, jen ČSOB .

-- 7. 3. 2019 17:22 --

[quote="MiASX"]No a mate otestovano, ze platbu na poste take neoznacuji jako "jina debetni transakce"?[/quote
5. Března ještě OK.

-- 7. 3. 2019 17:39 --

Přílohy
posta.png
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod MiASX 7. 3. 2019 18:09

Dik.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 7. 3. 2019 20:16

Na poště jde ale platit jen kartami ČSOB/PS že ?
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 3. 2019 20:29

Na některých (a je jich čím dál víc) lze platit všemi kartami (tedy MC a Visa). V dohledné době by mělo na všech poštách jít platit všemi kartami.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod redhaven 7. 3. 2019 21:07

Jaké je kouzlo v tom, platit dobírky na ČP v hodnotách jen 76,- , 44,- atd.?
redhaven
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka