Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 16. 5. 2019 22:06

BALÍK DO RUKY je nejvíce podvodná služba na zákaznících, nedoručenost je velmi vysoká, ale v klidu si to nechají zaplatit. Beru to ve smyslu, když se nám bude chtít, tak se pokusíme balík doručit, když se nám to bude hodit.
BALÍK NA POŠTU je naopak zcela funkční OK.
DPD, PPL apod. jediná záruka na doručení je, nechat si to poslat na dobírku. Jinak klidně vracejí odesílateli (již zaplacené balíky). Ale když kurýr ráno zavolá, tak si lze domluvit čas, občas i místo předání.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 5. 2019 07:44

Řidič PPL je evidentně motivován zásilku doručit (zřejmě je dle toho placen), takže je ochoten se domluvit.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 17. 5. 2019 10:36

Je to individuální. U nás i řidič pošty mi volal předem a předal mi po domluvě dobírku na parkovišti u Albertu.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod razputyn 17. 5. 2019 10:39

Me ridic posty volal, kdyz nebyl nikdo doma a domluvil se se mnou, ze mi balik hodi pres plot na dvur.
:tleskani
razputyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 17. 5. 2019 11:22

to je jeste v klidu, v anglii Royal Mail odlozi balik klidne do popelnice na travu :-) a do schranky hodi odkaz kde to hledat :lol:
Ale je pravda, ze to nikdo neslohne, to se tady moc neda, to by bylo ukradenych popelnic...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 17. 5. 2019 12:10

Vsuktu královská pošta. To výmýšlel nějaký hráč geocachingu.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 17. 5. 2019 12:20

drkarel píše:Řidič PPL je evidentně motivován zásilku doručit (zřejmě je dle toho placen), takže je ochoten se domluvit.

Ale *****, PPL řidiči sou jediný *****, co natvrdo řekli, že to k nám nepovezou protože k nám vede špatná cesta a to tu byli už snad všechny přepravky co existují.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lexx 17. 5. 2019 13:41

S balíkářema mám v poslední době výborné zkušenosti, když jsem nebyl doma - jednou nechané u souseda, jednou nechané za vraty (ve schránce jsem mu nechal klíč) a dvě zásilky za vraty vyzvednuté bez mé přítomnosti. PPL/GLS
Lexx
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 5. 2019 14:00

Ono s tím doručováním zásilek bez ohledu na to jestli se jedná o ČP nebo jinou doručovatelskou firmu to bude asi podle toho jaké lidí v daném místě zaměstnávají. Jsou lidí kteří tu svojí práci se snaží dělat dobře a poctivě, ale bohužel i takoví kteří to jen odfláknou tak aby se při tom příliš nenadělali a nenachodili.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod razputyn 17. 5. 2019 14:02

paty07 píše:Vsuktu královská pošta. To výmýšlel nějaký hráč geocachingu.

Ten by mu poslal GPS souradnice. :D
razputyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod muf2muf 17. 5. 2019 23:52

muf2muf píše:Ahoj. Rád bych se zeptal nějakého experta na poštovní problematiku. :-)
Každý měsíc mi má přijít balíček z Japonska. První tři přišly bez problémů za 2-4 týdny po odeslání. Další dva ovšem zatím nedorazily, ačkoliv odesílatel mě o jejich odeslání informoval. Bohužel zásilky nemají žádné podací číslo, resp. neznám ho. Klíčí ve mně podezření, že se balíčky hormadí kdesi na české straně. Existuje nějaký způsob, jak se jich dopátrat pouze na základě znalosti příjemce a odesílatele?

Kauza ztracené balíčky:
předávací pošta 120 v Praze - žádné info (resp. bez podacího čísla žádné info)
mail na info@post.cz - "bez podacího čísla nemůžeme nic"
osobní návštěva pošty, kam mi padají nedoručené dopisy a balíčky - "bez podacího čísla..." = pořád dokola
osobní návštěva doručovací pošty - "zkuste to na depu"
osobní návštěva depa - POZOOOR, tady se něco začalo dít!

rozhovor na depu:
já: hledám balíky z února, března, dubna a možná už i května
čp: podívejte se se mnou na monitor, nic nevidím
já: zkuste zabrousit víc do historie, v listopadu, prosinci a lednu jste mi je doručili
čp: jóóó, vidím tu doporučený dopis na adresu XY a balík na adresu YZ
já: to je fajn, ale tohle nehledám. 3x jste mi doručili balík z ciziny
čp: ne, pane, kromě tohodle na monitoru jsme Vám nic jiného nedoručili
já: ale ano, doručili, za chvíli se vrátím

po 20min. znovu na depu:
já: podívejte, tohle jste mi doručili v prosinci (ukazuju balík z posledního úspěšného dodání)
čp: to neni možný, vůbec to nemám v počítači. To vám doručilo PPL
já: to si ze mně děláte srandu, vždyť jsem si ho byl vyzvednout na poště. Navíc tu jsou vaše poznámky psané propiskou, do kdy je balík uložený k vyzvednutí
čp: ....nechápavý výraz.... "zázrak"

Debata pokračovala ještě asi 5min, ale to už jsem chuděru jen mučil v naději, že z ní vyrazím nějakou další indicii. Měla se mnou svatou trpělivost, to té dámě musím připočíst k dobru. Co mě ale zaráží je fakt, že ČP vidí balíky a dop.dopisy, co mi kdy doručovali (a to na různé adresy v rámci regionu), ale o balících z ciziny ani čárka. Rozumím tomu u obyčejného dopisu - ten mi prostě hodí do schránky a žádná velká administrativa není nutná. Ale že nemají záznamy o balících, které pošťák přivezl k uložení zpět na poštu, to mi hlava nebere. Zvlášť když jsem jim pak o několik dní později podepsal převzetí. Chápete to někdo?
muf2muf
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 5. 2019 01:12

Xx let byly nedoručené dopisy ve vejtahu v Břeclavi. Tydle balíky můžou bejt někde na letišti třeba Mošnov nákladový , nedejboze Kbely vojenský , prostě někde zamíchány .
Mě tudle řidič odmítl převést zásilku asi 400 metrů autem že se doslova z toho potento , se bál že mu někdo vykradne auto a on to dokonce živoření na poště bude jen splácet.kdyby mu náhodou tu zásilku někdo ukradl.
Podle mě cizí balíky mám cizí označení a nejsou v systému nijak zahájeny, kdežto český mám záznam a předem stanovený označení a zadávám se při podání do systému.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 18. 5. 2019 07:10

Tohle fakt nechápu. Nechat si něco dobrovolně doručovat ČP.
TNT nebo FedEx bys to tu měl z Japonska za dva, tři dny. Sice za jinou cenu, ale ušetřil bys běhání na pobočku či Depo ČP a stání ve frontách.
Klient ps
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 5. 2019 07:15

Dostávám desítky balíků, balíčků z ciziny, číny, tchajwanu, vietnamu atd. Pokud odesílatel u dražších balíků zaplatí dražší doručení se sledováním (u zásilek nad cca 25USD), je zásilka vysledovatelná až na letiště Praha, kde dostane sledovací číslo a nálepku České pošty. Jinak levnější zásilky nejsou sledovány ani v zahraničí, natož v ČR.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod razputyn 18. 5. 2019 09:01

Ja tedy vetsinou mam sledovaci cislo i u zasilek pod 25 USD.
razputyn
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka