Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 5. 2019 10:01

Tak tohle už je těžko uvěřitelné... Vyrazím na poštu vyzvednout si tu zásilku, místo které mně nechali jen oznámení, a tam mně s vážnou tváří tvrdí, že zásilka byla doručena současně s tím oznámením... No zdvořilou otázku, proč se tam tedy asi táhnu, se mně dostalo odpovědi, že to teda prověří...

EDIT: Tak před chvíli přišel pošťák s tím balíčkem údajně doručeným 14.5. ... U České pošty je asi možné úplně všechno :hm .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod nikko 24. 5. 2019 14:35

Poštovní dobírková složenka (tr. kód 041) bude platit jen do konce května 2019. Místo ní je možné použít dobírkovou poukázku A, ale poplatek je vyšší.
nikko
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 5. 2019 16:58

Máš nějaký zdroj nebo je to JPP? Poštovka mění podmínky (i složenek) k 1.7.2019 a u dobírkových složenek ne. Neměla by náhodou takovou změnu (zrušení služby) oznamovat předem?
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod nikko 24. 5. 2019 20:31

drkarel píše:Máš nějaký zdroj nebo je to JPP? Poštovka mění podmínky (i složenek) k 1.7.2019 a u dobírkových složenek ne...

Dozvěděl jsem se to dnes na pobočce České pošty, nezávisle na sobě od dvou pracovnic u přepážky. Ale mohou se mýlit.
nikko
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 5. 2019 21:05

Každopádně díky za info, ale mám o jeho pravdivosti pochybnosti, uvážím-li, co všechno jsou schopné si pracovnice pošty zvláště ohledně dobírkových složenek ČSOB vymyslet. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod honza_krizek 24. 5. 2019 21:12

Já jednou slyšel ze 041 neexistujou a nebo mi dokonce jednou pracovnice tvrdila, že doporučený balíček byl zrušen a nejde tak zásilku poslat. Tak snad to není pravda s těma 041
honza_krizek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nikko 25. 5. 2019 08:42

drkarel píše:Každopádně díky za info, ale mám o jeho pravdivosti pochybnosti, uvážím-li, co všechno jsou schopné si pracovnice pošty zvláště ohledně dobírkových složenek ČSOB vymyslet. :)

Dnes jsem telefonoval na oficiální informační linku České pošty. Bohužel potvrdili, že dobírková složenka Poštovní spořitelny bude platit jen do konce května.
nikko
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 5. 2019 10:00

Díky, ušetřil jsi mi práci. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 5. 2019 12:42

Tak se mi podařilo v IB PS dohledat dokument se změnami k 1. 7. 2019 (kde men ovšem změnu od 1. 6. 2019 nenapadlo hledat) a je tam mj. "Rušíme Obchodní podmínky pro dobírkové složenky. Dobírkové složenky přestáváme k 1. 6. 2019 poskytovat."
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 31. 5. 2019 09:40

Takže dnes poslední možnost po vyřazení CK u HB? Taky jsem si mohl vzpomenout dřív a dopisy už mohly čekat...
Jinak vidím dobře, že doporučený dopis na dobírku 50k pak vyjde se ZK na rovnou stovku? Existuje nějaká lepší alternativa?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 5. 2019 11:17

Poukázka typ 041, bez ohledu na částku 78 Kč (76 se ZK)

-- 31. 5. 2019 11:21 --

Cílový účet by měl být /0300 (takže ČSOB nebo PS). Dle info od jiných uživatelů zde chodí i na jiné účty, ale trvá to déle (není to do druhého dne) a někdy je potřeba "pošťouchnout" reklamací, takže se to nedoporučuje.

Pak je tu ještě možnost použít standardní dobírkovou poukázku a nechat si 40 (?) Kč vrátit zasláním na účet u Equa (s variabilním symbolem 111), ale to má brzy skončit, jak uvedou vlastní bankomaty.

-- 31. 5. 2019 11:22 --

Ta dobírková složenka typ 041 se dost blbě shání. Nejlepší je nechat si ji vydat k účtu u PS, stojí to sice 1 Kč, ale bude předtištěné číslo účtu
Přílohy
pouk.jpg
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod e-osobne 31. 5. 2019 11:36

Takze nove slozenky typ 041 uz neposkytnou, ale ty ktere mate z minulosti, pouzit i tak pujdou dal?
e-osobne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 5. 2019 11:37

použil jsem je tento měsíc, hodlám je použít i zítra
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod drkarel 31. 5. 2019 12:14

Pak dej, prosím, vědět, zda Ti to prošlo.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod XRPD 31. 5. 2019 14:45

..a nevychází ta poukázka A na Equa bank lépe:
44 (poukázka A) + 44 (doporučené psaní) + 14 (Dobírka) - 44 (Equa) = 58 Kč

https://www.ceskaposta.cz/sluzby/psani/ ... cene-psani
https://www.equabank.cz/download/1311-p ... sti-44.pdf
XRPD
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka