Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pepisis 10. 7. 2019 22:26

Super, díky. Teď tedy ještě řeším, že jsem ve stejný den poslal dvě dobírky na stejnou částku, žádný variabilní nebo jiný symbol. Od jedné peníze přišly, od druhé ne. Nevím, jakou mám reklamovat (přinejhorším tedy obě). Jde to nějak poznat?
pepisis
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 7. 2019 05:58

Pokud byly ty dobírky identické (i plátce), tak asi ne.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 7. 2019 16:01

Už jsem toto jednou řešil, reklamoval jsem osobně a prostě jsem uvedl - poslány dvě, platba jen jedna a poraďte si.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod netlik 13. 7. 2019 10:06

Stala se mi zajímavá věc. Při odesílání doporučené zásilky si zadávám čárový kód do aplikace, abych mohl sledovat její průběh. Při té poslední, když jsem zadal čárový kód, mi mobilní aplikace ihned zobrazila průběh celého doručení, včetně převzetí příjemcem, avšak s půl rok starým datem (možná více, rok z toho poznat není). Pochopitelně, výchozí pošta byla zcela odlišná od té, kde jsem zásilku podával já. Zřejmě duplicitní čárový kód. A to jsem si říkal, kolik těch kombinací musí nastat, aby se čárový kód zopakoval... Teď však nemohu sledovat průběh své zásilky, protože stejný čárový kód, který již byl použit v minulosti, nebyl dosud vynulován.
netlik
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 17. 7. 2019 16:00

Slozenky ne, bylo by to prodelecne.
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/slozenky-na-poste-kartou-nezaplatite-40290158
Proc tedy nezvysi poplatek za platbu slozenky?
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 17. 7. 2019 16:36

Já jsem platil někdy v dubnu za kolky 5x1000 všechno kartami. A dokonce z přepážky na přepážku mi to poslali.jeden terminál nebral ty jejich coolkarty.neco jsem platil i hellobank kk.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfabetagama 21. 7. 2019 23:20

Je mozne, ze na Slovensku uz slozenky kartou platit od února jde?

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clan ... obchodoch/
alfabetagama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepisis 22. 7. 2019 07:21

Tak reklamace na poště byla úspěšná. Důvodem prý bylo nečitelné číslo účtu. Trochu zvláštní, protože si na tom dávám opravdu záležet a zatím se mi to nestalo, ale co už. Postup byl v podstatě totožný, jak popsal alfabetagama. Díky za pomoc.
pepisis
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 22. 7. 2019 16:26

Posledně jste se mi tu smáli, že nevím jaký je rozdíl mezi zásilkou a balíkem, takže dnes mi po obligátní výzvě “...zásilka, u které nebyl výjimečně vykonán pokus o doručení”, pošťák za přepážkou suše oznámil, že balík do dvou kil ze zahraničí pošta považuje za dopis a takové se ani nesnaží doručit.
Odesláno jako Small Packet Deutsche Post "Luftpost Par Avion Prioritaire".
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 7. 2019 17:34

Na tento rozšířený nešvar je nutné poslat stížnost (v případě, že zásilku potřebujete a vyzvednete) nebo reklamaci, jejiž obsah bude dost podobný stížnosti. Rovněž doporučuji využít institut poštovního ombudsmana, příp. ČTÚ.
Uvedené dokumenty se pak shodí do budoucna, protože jakmile se na doručující poště obmění vedení a doručovatelé, je nutné proces opakovat. Výsledek je ale zařazení na "delivery list" i u zásilek ze zahraničí.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 22. 7. 2019 17:52

podána opět reklamace na info cpost
největší bizár na tom je, že to oznámení přivezl odpoledne pošták dodávkou, to už to mohl rovnou doručit
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 8. 8. 2019 16:03

Přeložil jsem si to, že 8 z 10-ti balíků do ruky skončí na poště. Pošta tvrdí, že se to děje ve výjimečných případech.
Standard je 9 z 10-ti 8-D 8-D 8-D
E-shopy si stěžují na Českou poštu. Balíky do ruky mnohdy končí na pobočce
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... e-40292570
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 8. 8. 2019 17:44

A jediným výsledkem reklamace je případné vrácení rozdílu mezi BdR a BnP, přičemž cena hovoru na jejich barevnou linku tuto částku převýší.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod zivan 8. 8. 2019 21:51

To jsou náklady na reklamaci a ty můžeš taky chtít, ne?
zivan
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 8. 8. 2019 22:25

Nevím, reklamovat jde také na pobočce bezplatně, jen to stojí další čas a výsledek nula.
wit.cz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka