Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 10. 2022 10:10

Jsem si myslel(kdyz se vsechno zadava online), ale nechtelo se mi dohadovat...baba to proste chtela a za mnou fronta.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 10. 2022 20:24

a měl jsi vytištěný štítek? Hlavně že je na něm napsáno "bezdokladová dobírka" :)

Faktem je, že snazší podání zásilky jsem zatím nezažil. A není potřeba ani mít tiskárnu, štítek jsem si vytisknul (zdarma) na "objednávacím" terminálu. Prostě kromě pořadového čísla mi vyjel i adresní štítek
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 10. 2022 20:39

nemel, ale na balik staci napsat jmeno a kod

a jak jsi ten stitek nalepil na balik?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 10. 2022 21:25

je to samolepka
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eetg 8. 10. 2022 06:11

Milos píše:Dá, ale takový balík se musí předem zaplatit kartou online.

To se provádí jak? Protože příjemci předpokládám přijde pouze SMS, chtělo to po mně jen jméno, příjmení a tel.č. příjemce.

-- 8. 10. 2022 07:15 --

PatrikChrz píše:a měl jsi vytištěný štítek? Hlavně že je na něm napsáno "bezdokladová dobírka" :)

Faktem je, že snazší podání zásilky jsem zatím nezažil. A není potřeba ani mít tiskárnu, štítek jsem si vytisknul (zdarma) na "objednávacím" terminálu. Prostě kromě pořadového čísla mi vyjel i adresní štítek

To mají ale pouze na větších poštách tyhle terminály, když to budu podávat v balíkovně mimo poštu, tak už to tam předpokládám musím mít nalepeno.

Ještě by mě zajímalo, jaké jsou nejnižší rozměry zásilky? Dá se přes to poslat např. jen standardní dopis? Vyšlo by to v téhle akci levněji než dopisní známka. :-)
eetg
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 10. 2022 07:40

Prijde ti link na online platbu.

Neni nutno tisknout stitek, staci napsat jmeno a kod na balik, na poste pracovnice stitek nalepi.

Nejmensi rozmer je 15 x 10,5 cm,(Balík musí mít tvar krychle, kvádru nebo válce a být zabalen v pevném obalu. Je to např. karton, pevná obálka, pevný plastový sáček určený pro přepravu.), ale je urcita benevolence, normalne dostavam zbozi v bubliknovych obalkach, ale nevim jak by se poslavila, kdybych ji donesl dopis.

https://www.ceskaposta.cz/sluzby/baliky/cr/balikovna
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod jjrr 8. 10. 2022 07:53

Ten link na online platbu přijde příjemci do SMS nebo odesílateli do emailu?
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 10. 2022 09:40

tak logicky odesilateli asi ne , kdyz dobirku musi zaplatit prijemce
Ale tak zde na foru je to asi jedno, kdyz odesilatel=prijemce :lol:
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod jjrr 8. 10. 2022 12:41

A co když má příjemce jen tlačítkový mobil nebo pevnou linku? Je diskvalifikován? Balíkovna to nedomyslela, např. zásilkovna vyžaduje po odesílateli zadat i email příjemce.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 10. 2022 12:47

Reknu ti jindy, pristi dobirku necham poslat do boxu nebo nejakeho obchodu(v partnerskych balikovnach nelze platit kartou, jenom online predem pred vyzvednutim), jestli prijde i sms s platebnim odkazem(email na 100% urcite) - samozrejme se pri objednani sluzby zadava tel a email prijemce.

A nejsem si jisty, jestli nelze take zaplatit na poste a pote zajit do balikovny/boxu. Kdo nema mobil na prijem sms, asi je out i kdyz nektere pevne linky umi prijmat sms take.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 10. 2022 14:02

eetg: škoda, že to bude platit jen měsíc, mohli jsme využít různé způsoby a zažít spoustu legrace :).
Já to podával na poště 14000 (Na Strži), na vyvolávacím terminálu jsem zadal ta abc123de45 čísla (posílal jsem dvě zásilky), potvrdilo mi to, že jsou "ok" a když jsem zmáčkl tlačítko vyvolat, nebo jak se to jmenuje, tak vyskočila hláška "chcete vytisknout štítky" a vyjely dva štítky velikosti A6 (přiblížně).

Posílal jsem dvě krabice od bot :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 10. 2022 14:56

tal akci za 10Kc vc dobirky vyuziji i v listopadu, staci sluzbu objednat do 31.10. a pote plyne 7 dnu na podani ;-)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod jjrr 8. 10. 2022 16:07

Pravda, ono se to platí hned při objednání. Jaká je vůbec standardní cena? Těch 84 Kč? I to je snesitelná cena.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jjrr 10. 10. 2022 09:35

Samolepku mi objednávací terminal nenabídl, a na přepážce mi řekl, že zásilku nepŕijme, neboť je o službu nyní velký zájem a samolepky došly, ať to zkusím podat na jiné pobočce. Takže bez předem nalepeného štítku už to fakt zkoušet nebudu.
>:-(
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod netlik 10. 10. 2022 15:17

Stitek neni zapotrebi, staci na balik napsat jmeno prijemce a kod, kterym se registruje na prihlasovacim terminale ten balik. Ani mne samolepku terminal nevytiskl, tak jsem udaje na balik napsal rucne a balik i tak byl prijat k vyprave. Ostatne maji to takto napsano i v pokynech, ze samolepka ci stitek neni zapotrebi, pokud se udaje na balik napisi rucne (jmeno prijemce + kod).
netlik
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků