Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod guru jára 17. 5. 2015 13:56

guru jára
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 5. 2015 14:12

Jde o to za jakých podmínek. Kdyby to bylo bez poplatku tak lidi vykoumají jak pomocí platby kartou z toho vytahat bonusy.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod guru jára 17. 5. 2015 14:20

Tak samotne sluzby maji placene, neni treba zvlastni poplatek za pouziti platebni karty. Jaky je poplatek za placeni SIPO na poste? :hm
guru jára
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 5. 2015 14:28

Tak problém je, že většinou platbu zprostředkovávají tak hlavně u vyšších částek to nějaký poplatek v desetikorunách nezachrání.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 17. 5. 2015 14:30

Zdeněček alias guru jára opět trolluje.

Problém České pošty je zřejmý už mnoho let: pošta by musela platit poplatky ze součtu (cena vlastní služby + finanční částka převáděná třetímu subjektu). Pošta nemá absolutně žádný problém platit poplatky z ceny svých služeb. Ale celou dobu se hraje o poplatek z částky převáděné třetímu subjektu. A přes ruzné složenky a sipa mouhou téci poměrně vysoké částky.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 17. 5. 2015 14:47

Přesně tak, pošta přijatou částku musí zase vyplatit, takže i regulovaný poplatek ve výši 0,2 % pro ni bude znatelný, zrovna u pošty se nedá čekat, že by snížení objemu zpracovávané hotovosti znamenalo nějaký úspory.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod guru jára 17. 5. 2015 14:50

Je to statni podnik, ztratu uhradi danovi poplatnici. 8-)
guru jára
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 5. 2015 16:33

Bohužel když státní podnik vydělává tak to taky sežere stát. Moc takových státních podniků není.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rochus 17. 5. 2015 18:23

guru jára píše:Tak samotne sluzby maji placene, neni treba zvlastni poplatek za pouziti platebni karty. Jaky je poplatek za placeni SIPO na poste? :hm


18 CZK za sipový lístek pane
Rochus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod guru jára 17. 5. 2015 19:32

To je nějaké drahé, když jsem ještě platil SIPO jednorázovým příkazem, tak to stálo myslím max. 5 Kč.
Tak už jsem to našel, máš pravdu, na přepážce 18 Kč. :shock: Ale já mám jejich zákaznickou kartu, tak bych to měl jen za 14 Kč. :hm

https://www.ceskaposta.cz/sluzby/platebni-a-financni-sluzby-cr/sipo#placeni
guru jára
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 17. 5. 2015 23:55

I pri tom poplatku 18Kc za placeni SIPO na prepazce se to musi vyplatit, pokud by se to zaplatilo vraceci kreditkou s napriklad 1% nebo 2% bonusem.
Vzdyt 2% napriklad z 5000 Kc, coz muze byt celkem bezna castka pro SIPO, dela 100 Kc, takze cisty zisk je 100-18=82Kc kazdy mesic! :-)

EDIT:
Jenze je otazka, zda na podzim po zastropovani poplatku za platby kartou budou jeste existovat bonusove kreditky s podobnymi parametry/bonusy jako nyni ...
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 18. 5. 2015 00:15

Jsem si téměř jistý, že Česká pošta ten poplatek stejně přeúčtuje klientovi v plné výši.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 18. 5. 2015 01:50

Jsem si téměř jistý, že Česká pošta ten poplatek stejně přeúčtuje klientovi v plné výši.


To by v mem predchozim vypoctu (2% vratka) pro SIPO 5000Kc delalo 0.3% z 5000 = 15Kc (0.3% je ten zastropovany poplatek za platbu kreditni kartou)
Vzdyt 2% napriklad z 5000 Kc, coz muze byt celkem bezna castka pro SIPO, dela 100 Kc, takze cisty zisk je 100-18=82Kc kazdy mesic!

Takze cisty zisk by byl 100-18-15=67Kc kazdy mesic, coz je stale velmi slusne.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guru jára 18. 5. 2015 06:38

Na kreditce s 2% vratkou mám úvěrový rámec 50000 Kč, výši SIPO si mohu libovolně změnit, počítám se SIPEM ve výši 50000 Kč. Takže čistý zisk 670 Kč měsíčně? Pravděpodobně víc, protože mimo 2% vratky tam je ještě bonus program iBOD.
guru jára
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 18. 5. 2015 06:54

To jsem zvědav, jestli a případně jak dlouho tohle bude fungovat. Kdyby šla kartou platit složenka, tak bych do Equa bank poslal takto pár peněz. :D
myšpulín
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků