Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod guru jára 18. 5. 2015 07:03

Tak proč by to nešlo, když tam budou mít terminál? Akorát že to bude pro ně jednodušší odhalit, porotože to bude používat víc lidí, půjde to do jakékoliv banky, nejen do Equa Bank, SIPO je ale přece jen specifické a každý si na něm nemá možnost libovolně zvýšit výši platby. :-)
guru jára
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient ps 18. 5. 2015 07:11

Chlapci, radujete se předčasně. Před rokem jsem se pokusil zaplatit era kreditkou nějakých 150 kaček za dopisy. A co se na poště v Hábova, Praha 13 následně dělo, bylo neuvěřitelné. Pracovnice nebyla schopna platbu přijmout, musela ji následně radit vedoucí a ve finále se zjistilo že nefunguje terminál. Byl jsem tam dobrých 15 minut, po každém neplatném pokusu na terminálu mi muaela všechny dopisy skenovat znovu, a za mnou stojícími jsem byl málem zlynčovaný.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod SocPredator 18. 5. 2015 07:59

Složenka A kartou uhradit nepůjde zcela určitě, protože její podstata je v tom, že skládáte hotovost na přepážce. U SIPA bych to viděl podobně.

Spíš bych řekl, že na poště půjde platit kartou jen za její služby - takže v případě složenky ten poplatek 40 Kč např. No ale můžete doufat, že sem nikdo z ČP nezabloudí a sazebník nezmění - haha
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 5. 2015 08:49

A proč by nešla platit žádná z těch služeb? To pak nemuseli ty platební karty vůbec řešit (několik let)... A co dobírka, tam je taky svěřená hodnota (a taky si ji můžeš poslat fiktivní na několik desítek tisíc korun) - myslíš, že tam by ti taky řekli, aby sis šel vybrat do bankomatu?

Jinak stávající terminály slouží na přímé inkaso z účtů ČSOB prostřednictvím karet (příslušná částka je okamžitě debetována), nejde to vůbec přes karetní asociaci, jak by mělo jít nyní, takže prostor na případné problémy při placení je tam mnohem menší...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod SocPredator 18. 5. 2015 09:33

Složenka A a C nepůjde platit kartou, protože jde o složení hotovosti. Mají to napsané v podmínkách, karta tam tedy nemůže jako bezhotovostní prvek vstupovat. SIPO má také kategorie (bezhotovostně/hotovost) a pokud ho má někdo nastavené jako hotovost, když pošta bude trvat na hotovosti, tak s kartou nic neuděláte

Dobírka je dobrá připomínka, ale asi jen pro poštu. Já používám dobírku u PPL a přestože tam mohu platit kartou už několik let, nikdy jsem s ní nezaplatil, protože to kurýrovi věčně nefunguje - možná že má vracecí kreditku a vydělává na mně - další námět, posvítím si na něj
:-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 18. 5. 2015 09:36

Kurýrovi jsem už párkrát za dobírku platil kartou, ale funguje to jen tam kde to nabízí odesílatel.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 18. 5. 2015 10:44

@SocPredator
Nektere eshopy maji take v platebnich podminkach platba hotovostne pri osobnim odberu zbozi, ale presto dovoluji zaplatit pri vyzvednuti i kartou.
U te posty bych to videl obdobne, takze ja osobne odhaduji, tak jak uz zde nekdo psal, ze kdyz uz se snazi zavest platby kartou, tak topak nebudou omezovat, spis jen prinejhorsim preuctuji tech 0,2%/0,3% za platbu kartou (debetka/kreditka). Ostatne tak to delaji i nektere eshopy, ze pri platbe kartou pripocitaji urcite procento priplatek za platbu kartou.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 18. 5. 2015 10:46

Mně by stačilo, kdyby šlo platit kartou jen za služby pošty - poslání balíků, dopisů, ověření podpisu na czechpointu apod.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 18. 5. 2015 10:48

Vím že tu hlasvně diskutujete o placení kartou. Mě oslovila možnost odvozu bylíků . Nemám auto takže se tahat s težkým balíkem na poštu je problém. Pokud bude fungolet v Praze tak rád využiju. Placení kartou na poště bych taky uvítal mě by stačilo i za služby pošty SIPO mě nezajímá nemám. Pokud vím tak sipo CITI uměla, ale nešla z toho vratka
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 5. 2015 11:12

Právě že z počátku vratka ze SIPO šla...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 18. 5. 2015 11:27

Když už jsem si říkal že by to stálo zato si zřídit SIPO. Tak vratku zrušili.
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Gandalf007 19. 5. 2015 07:24

Ono by stačilo, kdyby Pošta umožnila v aplikaci na webu platit kartou složenky, SIPO atd. tak, jako třeba umožňuje Allianz hradit pojistné. Ale 2% vratkám KK už příliš dlouhý život nedávám...
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 19. 5. 2015 09:36

Jenže to je ten samý problém, za vlastní služby si můžu dovolit nějaké ty poplatky ale když funguje jako zprostředkovatel tak je to problém. Leda k tomu připočíst ten poplatek navíc.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod z.pepa 19. 5. 2015 12:00

Lehce OT, ale s ČP to souvisí.
Proběhl soud, čekal jsem na rozsudek (v můj prospěch :-) ), když se nic 2 měsíce nedělo, zašel jsem na soud. Tam mi sdělili, že jsem převzal doporučený dopis, že mají můj podpis.
Nahlédl jsem do spisu (400,- Kč poplatek) a zjistil, že podpis není můj.
Pošta můj doporučený dopis vydala někomu jinému, nechápu, jak se jim to mohlo povést. Dnes odpoledne se na to jdu zeptat vedoucí pošty.
Co je pro mně nejvíc nejpříjemné, že v rozsudku jsou veškeré mé informace, rodné číslo, číslo občanky, číslo účtu atd.

Můj dotaz zní. Mohu po Poště požadovat nějaké odškodné?
z.pepa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 5. 2015 16:03

Tak asi ti pošta nic nedá, ale můžeš ji zavařit, když podáš podnět na ČTÚ. A možná i ÚOOÚ.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků