Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 9. 2015 06:08

Předpokládám, že pro účely doložení by měla stačit kombinace platební doklad SIPO a výpis z účtu. Nic více jsem nikdy nepotřeboval.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 9. 2015 09:34

Kombinaci platebního dokladu SIPO a výpisu z účtu a nebo potvrzení z banky o jednotlivých konkrétních platbách bez problémů používám. Napadá mne ale, že použití potvrzení o uhrazených platbách SIPO které pošta nabízí by možná bylo pro tento účel lepší, přehlednější a jednodušší. S tím potvrzením o uhrazených platbách SIPO ale nemám žádné zkušenosti a ani nevím jak to vypadá nebo zda je dostatečně použitelné pro doložení, že mám zaplacené některé platby předepsané na SIPO a také jestli mi to vystaví (vytisknou) na požádání na poště. Máte s tím někdo nějaké konkrétní zkušenosti?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Gandalf007 12. 9. 2015 16:22

Jen pro upřesnění - souhlas s inkasem SIPO v Equa jsem zakládal krátce po odepsání předchozího SIPO u Citi, tedy někdy mezi 11.-14.8.2015. Navíc v IB Equa bylo jednoznačně uvedeno, že první inkaso může proběhnout pro SIPO za měsíc září.
Počkám si, jak to proběhne v příštím měsíci :-)
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 9. 2015 17:09

Gandalf007 píše: ... Tak si říkám, kdybych ten Classic neaktivoval (protože jsem s tím váhal), co by se vlastně se SIPO stalo? ;-)


No, řekl bych, že teď Ti hrozí (čímž se vracím i k otázce výše), že Ti přijde domů složenka SIPO pro hotovostní úhradu na poště. Viděl bych to na to, že je chyba někde u Equy, a já bych to tedy radši řešil předem s Equou.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 9. 2015 17:25

Gandalf007 píše:Jen pro upřesnění - souhlas s inkasem SIPO v Equa jsem zakládal krátce po odepsání předchozího SIPO u Citi, tedy někdy mezi 11.-14.8.2015.
Tak v tomto případě to bylo nastavené do 23. dne v měsíci a od září by mělo být to SIPO stahované (inkasované) z tvého běžného účtu v Equa bank. Ztěžovat si je proto třeba na Equa bank a ne na poštu která za to asi vůbec nemůže. Asi by to bylo na reklamaci v bance.
Gandalf007 píše:Navíc v IB Equa bylo jednoznačně uvedeno, že první inkaso může proběhnout pro SIPO za měsíc září.
A to už tam nyní nemáš uvedené?
Gandalf007 píše:Počkám si, jak to proběhne v příštím měsíci :-)
Možná by bylo lepší nečekat a zeptat se v bance proč to inkaso SIPO neproběhlo z tvého účtu už v září a nebo to rovnou reklamovat. Takto pokud budeš čekat tak příští měsíc můžeš být opět zklamaný, že to neproběhlo tak jak jsi chtěl. Napadá mne jestli jsi náhodou při tom zadávání inkasa na SIPO neudělal třeba omylem nějakou chybu a banka ti to zamítla. Pokud se v IB Equa bank podíváš na Opakované platbyPřehled SIPO tak by jsi tam měl mít uvedené co a jak máš u toho nastavené a od kdy.

drkarel:
Taky si to myslím, že to nyní může u něho dopadnout tak jak to popisuješ.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Hlava 27. 9. 2015 11:09

Hele, potřeboval bych občas poslat takový ten dopis, který je doporučeně (snad i do vlasstních rukou?) a když si jej adresát nevezme, tak se mu po 10 dnech hodí do schránky a považuje se za doručený (to už si smluvně s dotyčným ošetříme, že takto bude považován za doručený). Můžou takto posílat zásilky i smrtelníci, anebo je to vyhrazeno jen pro státní aparát? Pokud to jde, tak po čem se mám dívat?
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 9. 2015 11:24

Obávám se, že doručení vhozem do schránky pro obyčejné smrtelníky není. Doporučeně s doručenkou, do vlastních rukou a se zkrácenou dobou uložení poslat můžeš, ale Tobě jde zjevně hlavně o ten vhoz do schránky. Nejlépe se ale zeptat přímo na poště.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod imigrant 27. 9. 2015 11:44

Hlava píše:Hele, potřeboval bych občas poslat takový ten dopis, který je doporučeně (snad i do vlasstních rukou?) a když si jej adresát nevezme, tak se mu po 10 dnech hodí do schránky a považuje se za doručený (to už si smluvně s dotyčným ošetříme, že takto bude považován za doručený). Můžou takto posílat zásilky i smrtelníci, anebo je to vyhrazeno jen pro státní aparát? Pokud to jde, tak po čem se mám dívat?

Po obálce se zeleným pruhem.
https://www.postshop.cz/cs/obalky/obalka-dopisni-dodejkova-zeleny-pruh/p&id=38
https://www.ceskaposta.cz/-/nova-sluzba-ceske-posty-uredni-psani-se-zelenym-pruhem-aktualizovano-26-6-2009-
imigrant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hlava 27. 9. 2015 20:21

No a poslou mi to i s tim naslednym vhozenim do schranky?
Bo me nenapada jiny zpusob, jak resit neprebirace posty ...
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 27. 9. 2015 22:02

No a je to vhození do schránky až tak nutné? Když si můžeš smluvně ošetřit, že nepřebraná pošta se jim vhodí do schránky a považuje se za doručenou, nemůžeš si podobně ošetřit, že se jim pošle mailem a/nebo deponuje u tebe a považuje za doručenou? Pak ti stačí potvrzení pošty, že to nepřevzali.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod imigrant 28. 9. 2015 06:15

No ono stačí potvrzení pošty, že to bylo na tu adresu odesláno, tedy podací lístek. Stačí to i jako důkaz u soudu v občanskoprávním řízení.
imigrant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 9. 2015 07:15

Určitě stačí jen podací lístek? Není doručenka lepší?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod imigrant 28. 9. 2015 07:44

Kdyz je ve smlouve uvedena dorucovaci adresa a odesilatel ma k dispozici potvrzeny podaci listek Ceske posty o zasilce odeslane na tuto adresu ... v obcanskopravnim rizeni to soudu jako dukaz staci. Jedna smluvni strana proste splnila svoji povinnost a je jedno, jestli si druha smluvni strana - adresat zasilku neprevzal.
imigrant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 9. 2015 10:16

Pokud se jedná o doporučenou zásilku (dopis, balík) tak pošta pokud tuto zásilku adresátovi z jakýchkoliv důvodů nedoručí, by ji snad měla vrátit (zaslat zpět) odesilatelovi s uvedením důvodu proč zásilku nedoručili. Ten podací lístek potvrzený poštou by snad měl být dostatečný doklad o tom že zásilka byla odeslána a na jakou adresu. Pokud se zásilka vrátí zpět, tak nevím jestli pošta dává nějaký doklad (potvrzení) o nedoručení s uvedením důvodu, ale alespoň na té vrácené zásilce by to snad mělo být napsané což by také snad mohlo být důkazem, že zásilka nebyla doručená a proč.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Hlava 28. 9. 2015 13:16

No ve smlouvě jsou uvedeny korespondenční adresy. Zásilka (zpravidla jde o upomínky či předžalobní výzvy) je odeslána doporučeně, existuje tedy potvrzení o podání zásilky. V případě úspěšného doručení mi automaticky na email přijde elektronická doručenka. Potud OK. Pokud si ale adresát nepřevezme (což bývá poměrně běžné v okamžiku, kdy ví že je vyzýván k řádnému plnění), tak se mi zásilka vrátí. Samozřejmě, v občanskoprávním sporu zřejmě dostačuje doklad o odeslání, ale současně může adresát namítnout, že se mi zásilka vrátila a já tak prokazatelně věděl, že on se s výzvou neseznámil. Proto, pokud by se mu po 10 dnech rovnou hodila do schránky, těžko se pak na něco může vymlouvat a současně má možnost se s psaním i seznámit (poslat mu to rovnou nedoporučeně je podle mě o ničem).
Hlava
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků