Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod imigrant 28. 9. 2015 15:06

No a meni to neco na zalobe, ze se s vyzvou neseznamil? Nemeni, stejne stale existuje jeho povinnost plnit (platit) za poskytnute sluzby, kterou on nesplnil. Ty jsi mu predzalobni vyzvu odeslal spravne, to ze zasahla nejaka vyssi moc a on se s ni neseznamil, neni tvoje chyba, ale jeho chyba.
imigrant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hlava 28. 9. 2015 15:28

Předžalobní výzvy jsou ale jen jedna z variant. Pak se jedná třeba i o smluvní pokuty, plynoucí ze smluv, za to že řádně neplní. Např. nezaplatí nájem řádně v termínu dle smlouvy => naskakuje mu smluvní pokuta za to, že ho musím vyzývat k řádnému plnění (nejedná se o nájem bytu, takže smluvní pokuta je OK) => vyzvu jej k úhradě dlužného nájemného plus k tomu zaplacení smluvní pokuty. Jenže pokud si ten dopis vůbec nepřevezme, tak jej následně těžko můžu o doplacení té smluvní pokuty žalovat (sorry, ale já žádnou výzvu k nápravě neobdržel, a ve smlouvě je, že je to smluvní pokuta za to, že mě musí vyzývat). Kdežto když mu ten dopis po 10 dnech skončí ve schránce, je to jednoduché - existuje doklad o odeslání, existuje doklad o vhození do schránky, ve smlouvě je ošetřena fikce doručení 10 dnem. A pak už je i jednoduché to z něj dostat platebním rozkazem ...
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 9. 2015 15:29

Není ti líto začínat pořád jako "Kolemjdoucí" a kvůli neustálé změně nicků to nikdy nedotáhnout na "Diskutér"?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imigrant 28. 9. 2015 15:52

Je jedno, ze vyzvu neobdrzel, ty jsi mu prece vyzvu odeslal a mas na to od posty potvrzeni. To ze on si na adrese, kterou ve smlouve uvedl jako svoji dorucovaci adresu, zasilky neprebira, je uz jen jeho boj, nikoliv tvuj.
imigrant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 9. 2015 16:41

Ano, taky si myslím, že pokud adresát doporučenou zásilku nepřevezme tak musí počítat s tím, že případné následky ponese on. Občas se stává, že pokud adresát není zastižen doma tak se někteří nesolidní pošťáci neobtěžují vhodit mu do schránky výzvu k vyzvednuti zásilky na poště a adresát tak ani neví, že má nějakou zásilku uloženou na poště k vyzvednuti a ta se pak po určené době vrátí zpět odesílatelovi. Na vrácené zásilce by snad mělo být uvedené jestli adresát zásilku odmítnul převzít, nevyzvednul si ji a nebo mu z nějakých důvodů nemohla být doručená. Pokud si ji nevyzvedne v případě, že je uložená na poště, tak pak by snad mělo být na něm aby vysvětlil proč si ji nevyzvednul např., že mu pošta nedala do schránky výzvu k jejímu vyzvednuti.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Saša jede 28. 9. 2015 16:58

Nejvetsim problemem byva, ze tam nema postovni schranku oznacenou svym jmenem, to je problem predevsim v bytovych domech, postacka pak napise jako duvod nedoruceni "na adrese neznamy" i kdyz tam treba bydli. Ale je to stale jen problem adresata nikoliv odesilatele.
Saša jede
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 9. 2015 17:03

Ty nicky si vymýšlíš při registraci, nebo někde máš nachystaný seznam těch, které se chystáš použít?
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Saša jede 28. 9. 2015 17:09

Novy nick resim az po zaBANovani stareho, proc?
Saša jede
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 9. 2015 19:16

Protože je jeden blbější než druhej... Zamyslel ses někdy nad tím, proč ti je banujou? Makačka na bednu, co? Ale zkus jeden, který ti možná chvíli vydrží a nejvíc ti sedí - začíná na "čů" a končí na "ák".
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod khonsun 28. 9. 2015 19:32

imigrant píše:Je jedno, ze vyzvu neobdrzel, ty jsi mu prece vyzvu odeslal a mas na to od posty potvrzeni. To ze on si na adrese, kterou ve smlouve uvedl jako svoji dorucovaci adresu, zasilky neprebira, je uz jen jeho boj, nikoliv tvuj.

Od posty nema potvrzeni, ze mu vyzvu odeslal. Ma max. potvrzeni, ze mu odeslal nejakou /treba i bezobsahovou/zasilku.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hlava 28. 9. 2015 20:53

Tam stačí mít kopii toho, co jsem odeslal plus potvrzení o odeslání zásilky.
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Saša jede 29. 9. 2015 13:08

Tak tak.
Saša jede
Návštěvník


Odeslat příspěvekod vlazy 29. 9. 2015 13:55

„Česká pošta do konce roku nabídne možnost platit jakoukoliv platební kartou na zhruba 150 svých pobočkách, v následujících letech přibudou další místa,“ řekl iDNES.cz mluvčí Matyáš Vitík.
Těch zhruba 150 poboček je pouze zhruba 4,6% z celkových 3200 poboček což je velmi málo. Dá se předpokládat, že to asi bude hlavně Praha a některé větší města a bude to tak dostupné bohužel pouze pro malý zlomek lidi. Když další místa mají přibýt v následujících létech, tak to vypadá, že karty na českých poštách nebudou jen tak brzo běžně dostupnou záležitosti.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 9. 2015 14:07

Mně stačí v Praze jedna jedïná :). Klidně si tam dojedu! Jen doufám, že transakce nebudou označeny jako "quasi cash", to by byl s 2 % bonusy utrum :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků