Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 9. 2015 14:19

Počítám, že v Praze to bude alespoň jedna v obvodu. Na kulaťáku nově instalované terminály jsou.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Saša jede 29. 9. 2015 15:53

Bond2 píše:[url]... že bychom se vrátili k SIPO... :hm

Za platbu SIPO na poste je ale nejaky poplatek ne?
Saša jede
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 9. 2015 16:02

18 Kč
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Havers 29. 9. 2015 17:28

PatrikChrz píše:Mně stačí v Praze jedna jedïná :). Klidně si tam dojedu! Jen doufám, že transakce nebudou označeny jako "quasi cash", to by byl s 2 % bonusy utrum :(


Pokud by to byla kartová operace typu "Výběr hotovosti" (resp. quasi cash), tak na tuto se nevztahuje bezúročné období.

Můj tip: bude to kartová operace typu "Platba za zboží a služby", ale bez 2 %.

MasterCard na to má přímo kategorii - MCC Group: Bill Payment / MCC 9402: Postal Services - Government Only.

A podle toho by měla Česká pošta platit (přes ČSOB) bance vydavatele karty fixní poplatek pouhých 1,40 Kč za jednotlivou platbu.

MasterCard Intra-Country Interchange Fees
https://www.mastercard.com/us/wce/PDF/Czech_Rep.pdf
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 30. 9. 2015 00:35

Ohledně toho SIPO by bylo dobré kdyby ho umožnili platit kartou přes internet zdarma nebo za nějaký rozumný poplatek, např. 5 Kč tak jak je to za platbu jednorázovým platebním příkazem. To bychom, ale asi chtěli příliš moc po české poště.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 9. 2015 11:28

Havers píše:
PatrikChrz píše:Mně stačí v Praze jedna jedïná :). Klidně si tam dojedu! Jen doufám, že transakce nebudou označeny jako "quasi cash", to by byl s 2 % bonusy utrum :(


Pokud by to byla kartová operace typu "Výběr hotovosti" (resp. quasi cash), tak na tuto se nevztahuje bezúročné období.

Můj tip: bude to kartová operace typu "Platba za zboží a služby", ale bez 2 %.

MasterCard na to má přímo kategorii - MCC Group: Bill Payment / MCC 9402: Postal Services - Government Only.

A podle toho by měla Česká pošta platit (přes ČSOB) bance vydavatele karty fixní poplatek pouhých 1,40 Kč za jednotlivou platbu.

MasterCard Intra-Country Interchange Fees
https://www.mastercard.com/us/wce/PDF/Czech_Rep.pdf

No, tak to jsem zvědav. Buď to bude quasicash nebo právě nějaká podobná kategorie, ze které nebude poskytován bonus.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 9. 2015 11:47

Mně teda moc jasné není, proč by měla být transakce quasi cash třeba u dobírky, kde sice pošta může krvácet nejvíc kvůli svěřené hodnotě (což je teda i u SIPO ale to samé, i když se tím "platí účty"), ale zpravidla je tím hrazeno nějaké zboží... Banky to možná ošetří tak, že spíš vratky půjdou obecně do háje obecně, obzvlášť po zastropování interchange fee, no ale uvidíme.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Bond2 30. 9. 2015 11:50

fremantle píše:18 Kč

Omluvám se, pane profesore, že Vám skáču do řeči, ale dá se i za 14,- .
https://www.zakaznicka-karta.cz/lide/o-zakaznicke-karte, což Patrik jistě ocení ;-)
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 9. 2015 11:53

Jo, zákaznickou kartu mám, je na to sleva i při poslání dopisu :).

-- 30. 9. 2015 12:53 --

fremantle píše:Mně teda moc jasné není, proč by měla být transakce quasi cash třeba u dobírky, kde sice pošta může krvácet nejvíc kvůli svěřené hodnotě (což je teda i u SIPO ale to samé, i když se tím "platí účty"), ale zpravidla je tím hrazeno nějaké zboží... Banky to možná ošetří tak, že spíš vratky půjdou obecně do háje obecně, obzvlášť po zastropování interchange fee, no ale uvidíme.

Každopádně všichni nedočkavě čekáme na spuštění :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 9. 2015 12:07

Bond2 píše:Omluvám se, pane profesore, že Vám skáču do řeči, ale dá se i za 14,- .
https://www.zakaznicka-karta.cz/lide/o-zakaznicke-karte, což Patrik jistě ocení ;-)

Jo, díky, tohle je dobrý tip. Zákaznickou kartu mám taky, ale málokdy ji s sebou tahám (kromě Portmonky v telefonu, ale s tím by mě na poště nejspíš asi někam poslali), leda pokud jdu poslat výpověď na nějakou kreditku, což je jednou za úherák. 14 Kč se už zaplatí při 2 % vratce při 700 Kč, takže to si bude zase čas na SIPO asi navěsit toho co nejvíce...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 30. 9. 2015 12:15

fremantle píše:Mně teda moc jasné není, proč by měla být transakce quasi cash třeba u dobírky, kde sice pošta může krvácet nejvíc kvůli svěřené hodnotě (což je teda i u SIPO ale to samé, i když se tím "platí účty") ...

Protože z hlediska pošty je to převod peněz, na jedné straně je vybere a na druhé vyplatí.

A PPLka za platbu dobírky kartou naúčtuje odesílateli 1,4 % z částky.
https://www.ppl.cz/main.aspx?cls=art&tr ... art_id=222
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Saša jede 30. 9. 2015 12:22

Kvuli placeni SIPO kreditkou se mi tedy na postu nechce chodit a cekat frontu. Leda ze by umoznili platbu SIPO kartou online pres internet.
Saša jede
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 9. 2015 13:44

PatrikChrz píše:Každopádně všichni nedočkavě čekáme na spuštění :)


Patriku, jak je možné, že jsi tam ještě nebyl? :shock: ;-)

Česká pošta začala přijímat platební karty píše:Česká pošta spustila pilotní projekt přijímání platebních karet na vybraných pobočkách. Do konce roku 2015 bude možné platit vybrané služby platebními kartami VISA a MasterCard na 150 poštách po celé České republice. V roce 2016 bude projekt pokračovat a počítá s obsazením dalších 541 pobočkou. Celkem tedy v pilotním projektu bude možné používat platební karty na 691 pobočce.

„Česká pošta měla platební karty přijímat už dávno, to je prostě fakt. Současné vedení Pošty převedlo sliby do reality. Pokud chceme zůstat moderní společností, musíme našim klientům nabídnout servis, na který jsou dnes běžně zvyklí,“ říká generální ředitel České pošty Martin Elkán.

Ten dnes na pobočce Praha 3 Olšanská novou službu České pošty vyzkoušel. „Platba kartou za známky, které jsem si koupil, proběhla bez problémů. Nic jiného jsem ani neočekával. Jsem rád, že postupně budou do pilotního projektu přijímání platebních karet nabíhat další pobočky a pro zákazníky České pošty bude vyřizování poštovních záležitostí jednodušší,“ uvedl generální ředitel České pošty Martin Elkán.

Ke konci třetího čtvrtletí lze platební kartou platit na pobočkách Praha 3 Olšanská, Praha 93 v nákupním centru Fénix a na Praze 6 v Kafkově ulici. Během října pak bude možné platit na dalších téměř 50 poštách. Jejich seznam bude průběžně aktualizován na webové stránce České pošty.

Platebními kartami je možné platit většinu služeb, terminály umožňují bezkontaktní placení.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 9. 2015 13:59

Jsem nezaregistroval, dnes nestíhám, ale do konce týdne se tam určitě podívám. Díky
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 9. 2015 14:00

xtonda píše:Protože z hlediska pošty je to převod peněz, na jedné straně je vybere a na druhé vyplatí.

A PPLka za platbu dobírky kartou naúčtuje odesílateli 1,4 % z částky.
https://www.ppl.cz/main.aspx?cls=art&tr ... art_id=222

To je pravda, ale nemyslím si, že by to naplňovalo definici quasi cash - z pohledu zákazníka neobdržím nic, co by představovalo "uchovanou hodnotu", jako třeba žetony do kasína, leda, že bych si koupil kolky nebo známky, ale to je spíš otázka té konkrétní dohody s acquirerskou bankou a/nebo karetní asociací.

Každopádně zákazníci by za platbu kartou na poště neměli platit žádný poplatek: http://ekonomika.idnes.cz/posta-nabizi- ... nomika_rts

Za platbu kartou nebudou lidé podle Elkána platit žádný zvláštní poplatek, veškeré náklady jdou za Českou poštou. Kolik bude pošta jednotlivým karetním společnostem za bezhotovostní transakce platit, nicméně neuvedl s poukazem na obchodní tajemství.
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků