Nové drakonické podmínky paypalu!?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikcik 18. 5. 2015 21:12

Už jste o tom někdo četl? Já o tom slyšel už pár týdny ale myslel jsem že to jen někdo špatně pochopil/interpretoval, ale objevuje se to znovu a znovu a začínám mít dojem že to bude snad pravda...

Paypal chystá od July 1st (1. července 2015 myslím) změnit "terms of service", "nějaké" podmínky se kterými souhlasíte pokud chcete používat paypal... Problém je, že ta změna vypadá brutálně a už jsem četl o lidech kteří kvůli tomu hodlají ukončit nebo již ukončují svoje účty a celkově používání paypalu...
Podle všeho totiž novými podmínky udělujete souhlas s tím, že autorská práva za díla které např. prodáváte prostřednictvím paypalu převádíte právě na něj... Takže pokud máte nějaký obchod který prodává třeba hudbu nebo software a zákazník na něm může a platí paypalem, tak licenci tímto přenecháváte paypalu!? A těch háčků tam nově bude asi o dost více....Je to pravda nebo se jedná jen o nějakou misinterpretaci, jaktože se tu o tom ještě nemluví??

odkazy viz např.

https://www.cryptocoinsnews.com/bitcoin ... e-content/

a existuje několik dalších, nechápu proč se o tom víc nemluví? (protože je ještě čas?)
mikcik
Diskutér

Odeslat příspěvekod netrunner 18. 5. 2015 23:10

Nemluví se o tom nejspíš proto, že nejde o nic závažného. Z toho co jsem pochopil já jde o to, že když ty PayPalu pošleš nějaké dílo (tak se to zpravidla nazývá v ČR), tak ho PayPal může využívat. U nás to tak funguje třeba u časopisů - taková běžná formulka "Zasláním příspěvku vyjadřujete souhlas s otištěním a dalším použitím...bla bla...". Rozhodně jsem z toho nově přidaného odstavce nepochopil to, že by si PayPal nárokoval práva k obsahu placenému přes PayPal. K tomu se hlavně často ani nemá jak dostat, takže takový výklad je podle mě hloupý. I mnohé komenty pod tím článkem ten jejich výklad vyvracejí.

A ještě se to chce podívat na server, na kterém ten článek vyšel. Úplně náhodou se zabývá Bit-ajinými-coiny, které autoři považují za lepší, než PayPal. Tak proč by si nekopli... Navíc kopou do úplně jiné oblasti, než je autorské právo - totiž do sledování transakcí. Je sice fakt, že PayPal je dnes někde jinde než na začátku, ale nemůže za to. Jak rostl objem uskutečněných transakcí, tak se o něj začaly zajímat různé vlády a centrální banky. PayPal se teď jenom snaží vyhovět všem legislativním požadavkům a zároveň si krýt záda. Má totiž na výběr ze dvou možností - buď se podřídit státnímu nátlaku, nebo zavřít krám (ostatně do téhle fáze se časem dostane každá společnost, která začne být významná v oblasti převodu peněz).

Na PayPal se prostě musíš dívat jako na jakoukoliv jinou banku. Prostě není anonymní a když si chceš vybrat peníze, musíš poskytnout nějakou vazbu na existující účet u banky nebo platební kartu. Sice na výpis tvého účtu asi jen tak nedosáhne český berňák, ale ani na to bych nespoléhal.
netrunner
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikcik 19. 5. 2015 13:38

No to s tím bitcoinem není pravda, tohle jsem četl už na více místech, v době psaní jsem ale v rychlkosti našel jen tuto stránku, no jinak to vypadá že si ty stupidně právnicky odporně psané podmínky budu muset přečíst sám no :-(...


Jinak teda tím říkáte že všichni co "plaší" dělají přesně jen to "plaší" a způsobují paniku, protože si špatně přečetli/jsou hloupí/špatně interpretoval ty věci.
mikcik
Diskutér

Odeslat příspěvekod netrunner 19. 5. 2015 14:38

Ano, plaší, protože tomu nerozumí. Ona právnická mluva je hnus i v rodném jazyce, natož v cizím. Musel jsem si to ustanovení přečíst asi 4x, abych to pobral. A jakmile začne plašit jeden, tak se to velmi snadno začne šířit dál, lidi si prostě přebírají katastrofické a fantastické zprávy bez ověření. (A bohužel se v tom velmi často svezou i seriozní novináři.)

Oni totiž ti, co plaší, nerozumí tomu, proč se ta změna děje. PayPal pravděpodobně začne nabízet nějakou službu pro vytvoření jednoduchého eshopu, kdy si jenom v rozhraní naklikáš co a jak, nahraješ logo a máš obchod s PP. Taková analogie estranky.cz. No a tímhle ustanovením se PP třeba bude jistit, že když si tvůj shop vyfotí a použije jako referenci v reklamě, tak na to bude mít právo a nebude riskovat soud s pitomcem. (:!: To je samozřejmě můj názor a spekulace, k čemu je to dobré.)
netrunner
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků