Kreditní karta Premia

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod charman 20. 5. 2016 17:57

eR99 píše:Jak byste se zachovali, pokuď je karta stále aktivní? Dále ji používali? Rád bych ji používal tak, aby mi ji nevypověděli.

Karta je snad k tomu, aby se používala. K čemu jinému. Doma v šuflíku je ti k ničemu a a k tomu, aby jsi s ní koupil jednou měsíčně jedny zápalky nebo rohlík taky. Takže ji normálně používej na maximum co to jde.

To jako, kde jsme dospěli abych se rozmýšlel co s kartou ještě platit můžu a co už ne ? To ať si ji pak strčí do *****.

A pokud by ti ji zrušili je na normální použíti lepší RB Mall a nebo KK od ČSOB a nebo Cetelemka jak už jsem psal.
charman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod netlik 20. 5. 2016 20:09

Mně kartu poslali do výpovědi podle došlého mailu a IB "až" dnes. Přemýšlím, zda ten poplatek 49 Kč za vedení účtu, který na začátku června pravděpodobně naúčtují, bude nutné uhradit. Dluh do 50 Kč dle vyúčtování není nutné platit... A poplatek za vedení účtu o měsíc později, avšak stále v době, než výpovědní doba skončí, by logicky nebylo fér ze strany HC účtovat, pokud je karta již teď neaktivní.

Druhou, jistější variantou, pokud jde o vyhnutí se dotování HC, by bylo ještě v květnu kartu naopak přeplatit o 49 Kč za poplatek účtovaný na začátku června za vedení účtu, a tím se vyhnout hrozícímu poplatkování na začátku července.
Naposledy upravil netlik dne 20. 5. 2016 20:21, celkově upraveno 2
netlik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 20. 5. 2016 20:17

Poplatek neplatit. Neresej to.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 20. 5. 2016 20:18

Tak jsem dneska taktéž dostal výpověď. :-(
mojmax
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 5. 2016 20:22

netlik píše:Druhou, jistější variantou, pokud jde o vyhnutí se dotování HC, by bylo ještě v květnu kartu naopak přeplatit o 49 Kč za poplatek účtovaný na začátku června za vedení účtu, a tím se vyhnout hrozícímu poplatkování na začátku července.

Co se poplatkování týče, tak mám osobně vyzkoušeno, že pokud máš úvěrový účet vyrovnaný (včetně případného přeplatku za poplatek za aktuální účetní období) a v následujícím nedojde k žádné transakci (tedy ani splátce), tak poplatek za vedení není účtován.

Poplatek je nicméně účtován vždy na konci měsíce, nikoliv na začátku, jak píšeš. Splatíš-li nyní kartu tak, aby na ní zůstal přeplatek 49 Kč na pokrytí poplatku za květen, v červnu poplatek již nenaúčtují...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod charman 20. 5. 2016 20:36

avathar píše:Ja mám zatim obě karty živé, jedna je splacena a jedna ne. Uvidim v pondělí. Mám na jedné skoro 5000 v poukázkách, druhá je o 600 níže.

Jak to tak vidím, tak jsi z fóra aktivně diskutujících snad jediný. Takže přijmi gratulaci a držím pěsti (pro štěstí) ať proklouzneš sítem. :tleskani
charman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 20. 5. 2016 20:45

Ja mam take obe karty funkcni. O vikendu je snad nevypovedi a hned v pondeli provedu transakce (mozna posledni).
:D
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 5. 2016 05:39

Jediný není. Tím spíš mi vrtá hlavou, podle jakého klíče jedou, protože zase tolik nás být nemůže a odhalení musí být jednoduché - markantní rozdíl v počtu poukázek oproti standardním klientům, když pominu (u některých) zcela nestandardní transakce ve výši 60t opakující se každý týden.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 5. 2016 05:46

Treba jedou podle abecedy? :-))
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 21. 5. 2016 06:59

Tak u mě již také hotovo. Včera večer mi byla doručena výpověď také...
eR99
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jujec 21. 5. 2016 07:40

Mně taky. Podle mě jedou podle výše odeslaných poukázek - kartou jsem na poště platit naposledy někdy v lednu 12 Kč za dopis, jinak mám standardní transakce v různých obchodech tak, abych splnil limit 60.000/týden.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 5. 2016 08:29

Jo tak já na KK Premia utrácím kolem 30000 Kč týdně a na Tesco CKK Premium kolem 10000 Kč týdně, to jsem proti vám ubohý žabař, úvěrové rámce 30000 Kč a 10000 Kč mě svazují ruce, naše pošta totiž nemá platební terminál, tak jsem byl líný to řešit v okolních větších městech, pouze jsem si zařídil jednou měsíčně SIPO kolem 60000 Kč, které proběhlo zatím jen jednou.
:-)
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 21. 5. 2016 09:39

Tak to je pekne.
karta není využívána pro účelové transakce = moc kartou platite :)
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 5. 2016 10:20

Když tu jejich formulaci vidím, nevím, co podle nich znamená "účelová transakce", protože bych řekl, že právě ty transakce, které provádíme, jsou účelové. :-)

-- 21. 5. 2016 11:25 --

Je zajímavé, že mi dnes poprvé připsali splátku, která přišla v pátek, dříve než v pondělí ráno.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod charman 21. 5. 2016 10:49

jujec píše:Mně taky. Podle mě jedou podle výše odeslaných poukázek - kartou jsem na poště platit naposledy někdy v lednu 12 Kč za dopis, jinak mám standardní transakce v různých obchodech tak, abych splnil limit 60.000/týden.

Přesně to jsem psal o xx příspěvků výše, že kdyby Patrik (který to napsal jako první o zrušení) platil stavební materiál, tak mu (a všem ostatním taky ) to stejně zruší. Tady nejde o poštu ani o dobíječky.

Tady někdo potřebuje za klienty jen dlužníky. Není toto náhodou jasný případ diskriminace ?

Nikdo nemůže být diskriminován na základě, rasy, pohlaví, vzdělání, finanční situace apod.

Pokud toto udělali hromadně a né v tichosti postupně tak jsou jasní. Normální hajzlovina.

Na té hromadnosti najednou už by se dala postavit žaloba či stížnost všude, kde se dá arbitem začínaje a ČNB konče a pořádně jim zatopit, ať je ty případné pokuty vyjdou dráž než ty poukázky.

A v USA (kde se soudí všichni o vše) by byli jasní na 100%, že záměrně znevýhodňují bonitní klienty.
charman
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka