Maestro zdarma

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod franko_cz 31. 7. 2015 13:16

Kdo chce vklidu zaplatit kartou v Německu, pořídí si EC/Giro kartu nebo vozí hotovost. Použití jiných karet zvláště v menších obchodech je loterie. Dříve v Žitavě se dalo platit v Kauflandu maestrem od FIO, teď už tam ale celkem dost dlouho beru i MC/VISA karty. Menší obchody v Německu ale asi nemají důvod MC/VISA akceptaci řešit.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod TrustNo1 31. 10. 2017 11:34

Oživím toto poněkud starší téma. Aktuálně je možné si nechat vydat kartu Maestro zdarma od MONETA Money Bank k Tom účtu. Na stránkách https://www.moneta.cz/lide/ucty/tom-ucet sice píšou, že vydávají kartu MasterCard Standard, ale v podrobných podmínkách je uvedeno, že to může být i Maestro.

Od 1.11.2017 je navíc tento účet zcela bez poplatků a nabízí do odvolání úročení 3% p.a. Podmínkou je kreditní obrat alespoň 15.000 CZK a 10 transkcí kartou.
TrustNo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 31. 10. 2017 12:57

Aby reklama nebyla jen pro jeden ústav, doplňuji, že Maestro karta je také součástí balíčku od Waldviertler Sparkasse Bank (z větších měst má pobočku v Brně), který obsahuje 10 elektronických odchozích transakcí a 3 výběry z bankomatu ČSOB. Balíček je při příjmu 7 tis. Kč zdarma. Jedná se o kartu ČSOB, v zahraničí tedy s kurzy ČSOB. Za převod účtu z jiné banky je odměna do konce roku 500,- Kč. Výhodou banky je individuální přístup.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod TrustNo1 31. 10. 2017 13:47

Jedná se o tzv. Osobní účet Populár, shodou okolností jsem se na něj včera díval. Ale není příliš poznat,že se jedná o Maestro: https://www.wspk.cz/lide/ucty-a-karty/p ... tni-karta/

Snad jen podle sazebníku: https://www.wspk.cz/dokument/165
TrustNo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 31. 10. 2017 14:22

Je možné si zvolit mezi Maestro a VISA Electron.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 31. 10. 2017 16:28

TrustNo1 píše:Oživím toto poněkud starší téma. Aktuálně je možné si nechat vydat kartu Maestro zdarma od MONETA Money Bank k Tom účtu. Na stránkách https://www.moneta.cz/lide/ucty/tom-ucet sice píšou, že vydávají kartu MasterCard Standard, ale v podrobných podmínkách je uvedeno, že to může být i Maestro.

Akorát je problém v tom, že při založení ti nedá MMB na výběr a automaticky založí k BÚ TOM Mastercard. Maestro mi bylo nabídnuto pouze po založení BÚ extra žádostí a zrušením DK Mastercard.

-- 31. 10. 2017 16:35 --

TrustNo1 píše:Oživím toto poněkud starší téma. Aktuálně je možné si nechat vydat kartu Maestro zdarma od MONETA Money Bank k Tom účtu. Na stránkách https://www.moneta.cz/lide/ucty/tom-ucet sice píšou, že vydávají kartu MasterCard Standard, ale v podrobných podmínkách je uvedeno, že to může být i Maestro.

Od 1.11.2017 je navíc tento účet zcela bez poplatků a nabízí do odvolání úročení 3% p.a. Podmínkou je kreditní obrat alespoň 15.000 CZK a 10 transkcí kartou.

Akorát je problém v tom, že při založení ti nedá MMB na výběr a automaticky založí k BÚ TOM Mastercard. Maestro mi bylo nabídnuto pouze po založení extra žádostí a zrušením DK Mastercard.
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod cziy 31. 10. 2017 18:48

No da ti na vyber Tom ucet s kartou nebo bez karty, kdyz zalozis bez karty, tak o kartu pozadas na pobocce a tam muzes chtit rovnou Maestro, alespon me davala na pobocce na vyber, ale ja Maestro nechtel.
cziy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TrustNo1 1. 11. 2017 00:31

Ještě to bylo jednodušší - stačilo o Maestro kartu požádat na pobočce přímo při zřizování účtu. Už mi svítí v internetbankingu a čekám na její doručení.
TrustNo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 12. 2. 2020 18:04

Tak asi definitivní konec Maestro v Česku? Jen tak pro sběratelské účely jsem ji zkusil objednat u Fio přes internet banking s poplatkem 99Kč za vydání. Smlouva podepsána online, přijatá a potvrzená bankou, karta chvíli visela v přehledu jako objednaná. Po dvou dnech zmizela karta z přehledu, smlouva zmizela z IB a po celé objednávce není nikde ani stopy.

Ty karty jsou asi prudce radioaktivní... :hm :hmm:
Lol Phirae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod shockerek 12. 2. 2020 19:12

Lol Phirae píše:Tak asi definitivní konec Maestro v Česku? Jen tak pro sběratelské účely jsem ji zkusil objednat u Fio přes internet banking s poplatkem 99Kč za vydání. Smlouva podepsána online, přijatá a potvrzená bankou, karta chvíli visela v přehledu jako objednaná. Po dvou dnech zmizela karta z přehledu, smlouva zmizela z IB a po celé objednávce není nikde ani stopy.

Ty karty jsou asi prudce radioaktivní... :hm :hmm:

Autorizoval jsi žádost SMSkou? Je na tom účtu minimální zústatek (100 CZK/10 EUR)?
Pakliže jo, počkal bych pár dní, než se karta vyrobí a dostane PAN, pak už je vidět v IB.
Smlouvu by asi mělo být možné zobrazit v IB tak jako tak no...
shockerek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 12. 2. 2020 19:17

shockerek píše:Autorizoval jsi žádost SMSkou? Je na tom účtu minimální zústatek (100 CZK/10 EUR)?

Ano. Ano.

shockerek píše:Pakliže jo, počkal bych pár dní, než se karta vyrobí a dostane PAN, pak už je vidět v IB.
Smlouvu by asi mělo být možné zobrazit v IB tak jako tak no...

No ale ta karta tam byla po podání žádosti a autorizaci/podpisu té smlouvy vidět hned, jako zadaná do výroby. Za dva dny zmizela. Smlouva taky zmizela. (Mám ji nicméně staženou.)
Lol Phirae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 12. 2. 2020 19:50

A proč vlastně ještě dnes chtít Maestro. Snad až na holandský venkov lze všude platit MC/VISA...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 12. 2. 2020 20:04

Tak to je snad celkem jedno proč, někdo sbírá pivní tácky a někdo třeba karty...

P.S. A ano, do Holandska jezdím.
Lol Phirae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 12. 2. 2020 20:14

Nemám nic proti tomu, když někdo chce kartu Maestro. Ostatně mám sám aktuálně v držení dvě. Zajímalo mě jen, zda jsou třeba někde podobné podmínky jako právě ve zmiňovaném Holandsku, když v Německu a Rakousku už není Maestro potřebné. Neembosovanou kartu lze získat v ČR i jako MC a konkrétně Maestro od Fio je i bezkontaktní, takže to motivace také být nemohla...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 14. 2. 2020 09:14

Tak karta je v IB zpět ve stavu k aktivaci (a strhli si 99 Kč). Tak třeba opravdu dorazí. :hm

@Delitzsch: To Rakousko i Německo se celkem výrazně zlepšilo, Holandsko furt tragédie, no... Že to je neembosované důvodem fakt nebylo.
Lol Phirae
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka