Maestro zdarma

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 30. 11. 2020 14:29

Maestro a Visa Elektron (karty, kterými se nešlo dostat na účtu do mínusu, narozdíl od embosovaných karet umožňujících nákupy přes imprinter a telefon bez ověření u banky) byly zásadní pro rozšíření karet z maličké skupiny mezinárodních obchodních cestujících na masové vnitrostátní použití v době, kdy tu většina měla i jen běžný účet teprve pár let a nebyla vůbec žádná data o tom, kdo bude dluhy splácet (a minimální schopnost bank nesplácené dluhy vymáhat).
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomas999 30. 11. 2020 16:22

Maestro aj Visa Electron úplne končia (postupne).
Tomas999
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 30. 11. 2020 17:09

Mě zaujalo, že ty nově vydávané karty Mastercard v Rakousku jsou neembosované. V ČR zřejmě se podobný trend také pomalu začíná projevovat - kromě HB teď UCB.
Naposledy upravil Delitzsch dne 30. 11. 2020 17:20, celkově upraveno 1
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 30. 11. 2020 17:19

Ano, teď jsou skoro všichni obchodníci on-line, tak ten rozdíl a důvod k existenci pomalu mizí.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 30. 11. 2020 17:26

Doufám, že to někdo vysvětlí těm autopůjčovnám, konečně.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tx999 30. 11. 2020 21:28

Uz si nevybavuju autopujcovnu, kde by jeli pres zehlicku. Ted uz jde predautorizace vetsinou pres standardni terminal.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 30. 11. 2020 21:38

Delitzsch píše:Mě zaujalo, že ty nově vydávané karty Mastercard v Rakousku jsou neembosované. V ČR zřejmě se podobný trend také pomalu začíná projevovat - kromě HB teď UCB.

A také Komerčka.

Máme první kartu z recyklovaného materiálu!
https://www.kb.cz/cs/o-bance/vse-o-kb/s ... -prostredi

Karta zaujme svým složením, atypickým designem na výšku a personalizací na zadní straně. Světlo světa spatří už na konci tohoto roku.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 12. 2020 11:29

tx999 píše:Uz si nevybavuju autopujcovnu, kde by jeli pres zehlicku. Ted uz jde predautorizace vetsinou pres standardni terminal.

V Itálii nám odmítli půjčit auto na neembosovanou kreditku (Hello) - platba sice šla přes normální terminál, ale když obsluha viděla, že karta není embosovaná, tak jí tam odmítla strčit. Naštěstí jsme měli i jinou kartu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránka