Maestro zdarma

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod meme1255 27. 7. 2015 23:16

Zdravím všechny,
vydává nějaká banka zdarma kartu Maestro? Může být i ke studentskému účtu. Mám VISU od KB, MC Debit od ČSOB a Airbank, ale občas bych potřeboval Maestro (Německo). Je levnější možnost, než FIO ( 25 CZK á rok ) ? Díky za rady :)

PS: Co jsem hledal, tak asi jedině GE na studentském účtě...
meme1255
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2015 05:49

Já mám Maestro od Sberbank, ale už ho nenabízí :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 7. 2015 06:14

Ještě by mělo jít získat u RB (nezkoušel jsem, ale dle sazebníku by tam ta možnost měla být)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 28. 7. 2015 09:24

Ge dava Maestro, ale kurzy ma natolik silene, ze se na nakupy mimo CR nevyplati ;-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 28. 7. 2015 09:32

Maestro je jediná karta, kterou mi v Německu ALDI a Netto berou.
Při mých nákupech okolo 20 Euro jsem schopen ty fakt blbý kurzy GE překousnout.

K původnímu dotazu: těch 25 Kč u Fio se dá zvládnout, třeba se ti to vrátí na kurzech..
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 7. 2015 09:38

Tak u Fio je lepší si ho nechat rovnou vydat k eurovému účtu (to samé u RB multiměnového účtu, akorát ten není u eKonta Smart zdarma, bylo by třeba získat Komplet zdarma), kde nakoupí přes Valutomat nebo EasyChange, to poplatek za vydání bohatě vykompenzuje už při útratě od cca. 200 EUR...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 28. 7. 2015 10:09

Maestro u Fio nestojí 25Kč měsíčně, ale je tam jednorázový poplatek 99Kč za vydání.

Jinak já mám zdarma Maestro od GE ke kontu Genius Gratis.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 28. 7. 2015 10:26

Možná to tazatel myslel tak, že karta je platná 4 roky a každý rok vyjde tedy na 25 Kč ročně.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 28. 7. 2015 11:30

No jestli to jsou nákupy ala 20 EUR tak bych to neřešil Maestrem ale hotovostí ze směnárny. Ale koukám, že to psasl někdo jiný než původní tazatel. Šel bych tou fio cestou.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod meme1255 28. 7. 2015 11:56

nnnokiaE52 píše:Maestro je jediná karta, kterou mi v Německu ALDI a Netto berou.
Při mých nákupech okolo 20 Euro jsem schopen ty fakt blbý kurzy GE překousnout.

K původnímu dotazu: těch 25 Kč u Fio se dá zvládnout, třeba se ti to vrátí na kurzech..

Takhle nějak jsem to myslel :)

nnnokiaE52 píše:Možná to tazatel myslel tak, že karta je platná 4 roky a každý rok vyjde tedy na 25 Kč ročně.

Správně pochopeno. :)
meme1255
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 28. 7. 2015 14:51

franko_cz píše:No jestli to jsou nákupy ala 20 EUR tak bych to neřešil Maestrem ale hotovostí ze směnárny. Ale koukám, že to psasl někdo jiný než původní tazatel. Šel bych tou fio cestou.

Normálně u sebe Eura nenosím, ale pár karet se u mě vždycky najde. Bydlím v pohraničí a tak občas neplánovaně zaskočím nakoupit.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 7. 2015 16:20

Tak to mi přijde praktičtější jedna debetka navázaná i na eurový účet z něhož si lze v případě potřeby vybrat z bankomatu, než myslet na to, že bych mohl právě dnes platit Maestrem :-)

Ale stejně se nějaká elektronická debetka hodí, už jen třeba na placení letenek u nízkonákladových aerolinek.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 28. 7. 2015 19:36

Asi pro někoho ano. Dříve jsem takhle vybíral (Equa).
Ale mě Maestro na tyhle malé nákupy vyhovuje, že takhle nemusím do bankomatu a spekulovat, kolik asi utratím a také že mi nezůstávají drobné Eura po nákupu.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2015 21:15

to FIO bude takové nejméně problémové - kartu navěsíš na eurový účet, nakoupíš levně eura na Valutomatu nebo od devizovky a zaplatíš bez konverze. Těch 25 korun se díky úspoře na kurzu rychle vrátí

Pokud si tedy nechceš rovnou zřídit německý účet s EC Karte (Giro Card), určitě by se dal najít i nějaký bezplatný
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod meme1255 28. 7. 2015 22:30

Jak FIO přepočítává na € účtu platby v $? Přes CZK? Nebo kurzem asociace (ha, ta naivita ...)?
meme1255
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 29. 7. 2015 04:55

PatrikChrz píše:...Pokud si tedy nechceš rovnou zřídit německý účet s EC Karte (Giro Card), určitě by se dal najít i nějaký bezplatný

Nenašel jsem, ale bral bych :-D
Buď není bezplatný a nebo chtějí adresu v SRN. Máš nějaký tip? Klidně i SZ..
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 29. 7. 2015 05:48

Bezplatný pro nerezidenty nenajdeš.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2015 06:08

Bohužel taky nevím, kdysi jsem zkoušel DKB, ale neuspěl jsem. Zkus s dotazem obeslat tyto banky, třeba se někde "slitují"
http://www.testsieger-konto.de/kostenlo ... oC-SHw_wcB

-- 29. 7. 2015 07:12 --

meme1255 píše:Jak FIO přepočítává na € účtu platby v $? Přes CZK? Nebo kurzem asociace (ha, ta naivita ...)?

Pochybuji. Podle mého názoru to bude nějaký nevýhodný způsob, buď přes CZK, nebo sice přímo, ale se zachováním nějaké standardní marže. Ve svém IB mají i křížovou kalkulačku, tak se budou nejspíše řídit tím.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 7. 2015 06:24

Každopádně nejlepší by bylo začít u obchodních podmínek: http://www.fio.cz/docs/cz/OP_Karty.pdf, odst. IX, bod 7. :-)

Váhal bych, co myslí tím "aktuálním kurzem banky", ale pokud zveřejňují křížové kurzy, tak by to asi vysvětlovalo... a u měn které nejsou v kurzovním lístku to jde přes CZK (nejprve kurzem karetní asociace a pak deviza-nákup vůči cizoměnovému účtu)...

-- 29. 7. 2015 07:27 --

Jinak na to Maestro bylo parádní U konto slovenské UCB (akorát s podmínkou kreditního obratu), to šlo použít hned i pro výběry z bankomatů zdarma nebo platbu a samozřejmě kurzy karetní asociace, ale nově to Maestro už taky nevydávají, základní debetka je už obligátní MC Debit...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Komerční banka 29. 7. 2015 12:02

meme1255 píše:Zdravím všechny,
vydává nějaká banka zdarma kartu Maestro? Může být i ke studentskému účtu. Mám VISU od KB, MC Debit od ČSOB a Airbank, ale občas bych potřeboval Maestro (Německo). Je levnější možnost, než FIO ( 25 CZK á rok ) ? Díky za rady :)

PS: Co jsem hledal, tak asi jedině GE na studentském účtě...

Dobrý den,
víme, že v Německu je využívání jiných karet občas problematické. Rádi se pro Vás proto pokusíme najít individuální řešení. Prosíme, napište nám e-mail na facebook@kb.cz s Vaší bližší identifikací.
Děkujeme a přejeme krásný den,
Komerční banka
Komerční banka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod franko_cz 29. 7. 2015 12:56

No jestli to dá KB za míň než 25 Kč ročně, tak budou dobří :)
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 30. 7. 2015 20:32

Maestro mám ke svému stařičkému G2 kontu od KB zdarma...
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod BLAZ67 31. 7. 2015 07:22

Německé účty, i pro nerezidenty :
Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien, CleverClickKonto, poplatek 1 euro/měsíčně, vydávají SparkassenCard (EC/Maestro) Pobočku mají v Liberci a umožňují i korespondenční uzavření smlouvy (nutné ověření podpisu).
https://www.sparkasse-oberlausitz-niede ... index.html
Ostsächsische Sparkasse Dresden, účet saxxtempo, poplatek 3 eura/měs., opět EC/Maestro karta. Pobočky v ČR ovšem nemají, pouze několik česky mluvících poradců na pobočkách v Pirně a Bad Schandau - je nutná návštěva pobočky.
https://www.cs.ostsaechsische-sparkasse ... orteile%2F
BLAZ67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 7. 2015 07:59

...jenže oba jsou dražší než 25 Kč ročně :hm :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod BLAZ67 31. 7. 2015 08:23

ona to byla spíš odpověď na ty účtu pro nerezidenty. Zadarmo není nic :-D a s českou Maestro kartou jsem onehdá v Německu stejně nepochodil. Jako Maestro fungují ty jejich karty v cizině (proto je na nich logo Maestro), na území Německa jen jako Girocard (EC). Tím pádem mi uniká smysl požadovat po nějaké české bance vydání Maestro. Nebo mi někdo vysvětlete proč chcete Maestro.
BLAZ67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 31. 7. 2015 09:05

Hm, žes někde nepochodil v Německu ty s Maestro je jasným důkazem toho, že nepochodí nikdo jiný? V Kauflandech v Drážďanech a Marienbergu brali ještě před časem právě jen Maestro, Drážďany teď i VISA a Mastercard. Marienberg netuším, od doby, kdy brali jen Maestro, jsem tam nebyl.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 31. 7. 2015 09:24

Myslím, že se to všechno stejně změní. Až se teď nuceně sníží poplatky asociaci, tak bude asi skoro jedno, kterou kartu brát a kterou ne.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod michalvasicek 31. 7. 2015 10:41

Maestro dává KB zdarma k dětskému účtu. V ČR je to ale spíš na obtíž (na PayPalu s tím nezaplatíte, takže žádný ebay, amazon, dealextreme...). :D
michalvasicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 7. 2015 10:54

Už nějaký ten pátek není problém zaplatit s Maestrem i na internetu...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod michalvasicek 31. 7. 2015 12:18

V česku. Gopay, PayU, brána České spořitelny a jiné české brány ho berou. Ale na ebayi, amazonu nebo jinde, kde se platí PayPalem nezaplatíš.
michalvasicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod franko_cz 31. 7. 2015 13:16

Kdo chce vklidu zaplatit kartou v Německu, pořídí si EC/Giro kartu nebo vozí hotovost. Použití jiných karet zvláště v menších obchodech je loterie. Dříve v Žitavě se dalo platit v Kauflandu maestrem od FIO, teď už tam ale celkem dost dlouho beru i MC/VISA karty. Menší obchody v Německu ale asi nemají důvod MC/VISA akceptaci řešit.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod TrustNo1 31. 10. 2017 11:34

Oživím toto poněkud starší téma. Aktuálně je možné si nechat vydat kartu Maestro zdarma od MONETA Money Bank k Tom účtu. Na stránkách https://www.moneta.cz/lide/ucty/tom-ucet sice píšou, že vydávají kartu MasterCard Standard, ale v podrobných podmínkách je uvedeno, že to může být i Maestro.

Od 1.11.2017 je navíc tento účet zcela bez poplatků a nabízí do odvolání úročení 3% p.a. Podmínkou je kreditní obrat alespoň 15.000 CZK a 10 transkcí kartou.
TrustNo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 31. 10. 2017 12:57

Aby reklama nebyla jen pro jeden ústav, doplňuji, že Maestro karta je také součástí balíčku od Waldviertler Sparkasse Bank (z větších měst má pobočku v Brně), který obsahuje 10 elektronických odchozích transakcí a 3 výběry z bankomatu ČSOB. Balíček je při příjmu 7 tis. Kč zdarma. Jedná se o kartu ČSOB, v zahraničí tedy s kurzy ČSOB. Za převod účtu z jiné banky je odměna do konce roku 500,- Kč. Výhodou banky je individuální přístup.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod TrustNo1 31. 10. 2017 13:47

Jedná se o tzv. Osobní účet Populár, shodou okolností jsem se na něj včera díval. Ale není příliš poznat,že se jedná o Maestro: https://www.wspk.cz/lide/ucty-a-karty/p ... tni-karta/

Snad jen podle sazebníku: https://www.wspk.cz/dokument/165
TrustNo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 31. 10. 2017 14:22

Je možné si zvolit mezi Maestro a VISA Electron.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 31. 10. 2017 16:28

TrustNo1 píše:Oživím toto poněkud starší téma. Aktuálně je možné si nechat vydat kartu Maestro zdarma od MONETA Money Bank k Tom účtu. Na stránkách https://www.moneta.cz/lide/ucty/tom-ucet sice píšou, že vydávají kartu MasterCard Standard, ale v podrobných podmínkách je uvedeno, že to může být i Maestro.

Akorát je problém v tom, že při založení ti nedá MMB na výběr a automaticky založí k BÚ TOM Mastercard. Maestro mi bylo nabídnuto pouze po založení BÚ extra žádostí a zrušením DK Mastercard.

-- 31. 10. 2017 16:35 --

TrustNo1 píše:Oživím toto poněkud starší téma. Aktuálně je možné si nechat vydat kartu Maestro zdarma od MONETA Money Bank k Tom účtu. Na stránkách https://www.moneta.cz/lide/ucty/tom-ucet sice píšou, že vydávají kartu MasterCard Standard, ale v podrobných podmínkách je uvedeno, že to může být i Maestro.

Od 1.11.2017 je navíc tento účet zcela bez poplatků a nabízí do odvolání úročení 3% p.a. Podmínkou je kreditní obrat alespoň 15.000 CZK a 10 transkcí kartou.

Akorát je problém v tom, že při založení ti nedá MMB na výběr a automaticky založí k BÚ TOM Mastercard. Maestro mi bylo nabídnuto pouze po založení extra žádostí a zrušením DK Mastercard.
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod cziy 31. 10. 2017 18:48

No da ti na vyber Tom ucet s kartou nebo bez karty, kdyz zalozis bez karty, tak o kartu pozadas na pobocce a tam muzes chtit rovnou Maestro, alespon me davala na pobocce na vyber, ale ja Maestro nechtel.
cziy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TrustNo1 1. 11. 2017 00:31

Ještě to bylo jednodušší - stačilo o Maestro kartu požádat na pobočce přímo při zřizování účtu. Už mi svítí v internetbankingu a čekám na její doručení.
TrustNo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 12. 2. 2020 18:04

Tak asi definitivní konec Maestro v Česku? Jen tak pro sběratelské účely jsem ji zkusil objednat u Fio přes internet banking s poplatkem 99Kč za vydání. Smlouva podepsána online, přijatá a potvrzená bankou, karta chvíli visela v přehledu jako objednaná. Po dvou dnech zmizela karta z přehledu, smlouva zmizela z IB a po celé objednávce není nikde ani stopy.

Ty karty jsou asi prudce radioaktivní... :hm :hmm:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto, Richee, Curve, Revolut, TransferWise, WorldRemit...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod shockerek 12. 2. 2020 19:12

Lol Phirae píše:Tak asi definitivní konec Maestro v Česku? Jen tak pro sběratelské účely jsem ji zkusil objednat u Fio přes internet banking s poplatkem 99Kč za vydání. Smlouva podepsána online, přijatá a potvrzená bankou, karta chvíli visela v přehledu jako objednaná. Po dvou dnech zmizela karta z přehledu, smlouva zmizela z IB a po celé objednávce není nikde ani stopy.

Ty karty jsou asi prudce radioaktivní... :hm :hmm:

Autorizoval jsi žádost SMSkou? Je na tom účtu minimální zústatek (100 CZK/10 EUR)?
Pakliže jo, počkal bych pár dní, než se karta vyrobí a dostane PAN, pak už je vidět v IB.
Smlouvu by asi mělo být možné zobrazit v IB tak jako tak no...
shockerek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 12. 2. 2020 19:17

shockerek píše:Autorizoval jsi žádost SMSkou? Je na tom účtu minimální zústatek (100 CZK/10 EUR)?

Ano. Ano.

shockerek píše:Pakliže jo, počkal bych pár dní, než se karta vyrobí a dostane PAN, pak už je vidět v IB.
Smlouvu by asi mělo být možné zobrazit v IB tak jako tak no...

No ale ta karta tam byla po podání žádosti a autorizaci/podpisu té smlouvy vidět hned, jako zadaná do výroby. Za dva dny zmizela. Smlouva taky zmizela. (Mám ji nicméně staženou.)
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto, Richee, Curve, Revolut, TransferWise, WorldRemit...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 12. 2. 2020 19:50

A proč vlastně ještě dnes chtít Maestro. Snad až na holandský venkov lze všude platit MC/VISA...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 12. 2. 2020 20:04

Tak to je snad celkem jedno proč, někdo sbírá pivní tácky a někdo třeba karty...

P.S. A ano, do Holandska jezdím.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 12. 2. 2020 20:14

Nemám nic proti tomu, když někdo chce kartu Maestro. Ostatně mám sám aktuálně v držení dvě. Zajímalo mě jen, zda jsou třeba někde podobné podmínky jako právě ve zmiňovaném Holandsku, když v Německu a Rakousku už není Maestro potřebné. Neembosovanou kartu lze získat v ČR i jako MC a konkrétně Maestro od Fio je i bezkontaktní, takže to motivace také být nemohla...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 14. 2. 2020 09:14

Tak karta je v IB zpět ve stavu k aktivaci (a strhli si 99 Kč). Tak třeba opravdu dorazí. :hm

@Delitzsch: To Rakousko i Německo se celkem výrazně zlepšilo, Holandsko furt tragédie, no... Že to je neembosované důvodem fakt nebylo.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 15. 2. 2020 15:34

Tak dej vědět.
Je to poslední normální Maestro, o kterém vím.
Pak lze získat ještě k dětskému účtu Monety s limitem 5000 měsíčně (kurzy nekomentuji, ale na zaplacení jízdenky, kdy automat nic jiného nebere, to jde).
KB je taky vydívala k dětskému účtu s vyššími limity alepšími kurzy, už to zatrhla, nechá doběhnout ty vydané, pokud nepřesvědčí rodiče, jak skvělá je embosovaná karta.
Opravdu by mě zajímalo, proč bankám ty Maestro tak strašně moc vadí.
Mikka1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 16. 2. 2020 12:05

Mikka1 píše:Tak dej vědět.
Je to poslední normální Maestro, o kterém vím.

Karta dorazila...

- v neděli :shock: přes Mediaservis (Media Post)
- funguje v Google Pay :shock:
- funguje s MasterPass, jde zaregistrovat do MC Priceless Specials
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod mpistora 16. 2. 2020 15:44

A má ta Maestro od Fio stále ještě magnetický proužek? Na kartu bez embossu a bez proužku čekám roky. Zatím ji mám jen ve formě mobilu, ale bez kontaktního čipu.
mpistora
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yndezit 16. 2. 2020 15:51

Neembosovaných je spousta, tak si z nich ten proužek seškrábej, a je to.
yndezit
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 16. 2. 2020 17:55

Pak bude ale nefunkční v bankomatu, jak tu už někdo psal.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 16. 2. 2020 18:06

Všechny karty mají magnetický proužek. Bez proužku měla být kdysi karta VPAY, když ji zaváděli, ale nepodařilo se. Stejně má proužek. Východisko je v bezkontaktní technologii.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 16. 2. 2020 19:35

Jak už bylo shora řečeno, karta má proužek, jako ostatně všechny ostatní. Jestli ti vadí, tak si vyndej magnet z nějakého nefunkčního pevného disku a aplikuj na vhodném místě.

P.S. Revolut umožňuje používání magnetického proužku vypnout v aplikaci.
P.P.S. Zcela nepoužitelný magnetický proužek a Maestro nabízí (pokud vím) bunq.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod mpistora 16. 2. 2020 20:30

Mým cílem není, aby aby moje karta byla bez proužku, ale aby byly bez proužku všechny, resp. aby používaly alespoň trochu zabezpečené technologie. Urychlit to chci tržně, snížením poptávky o staré typy a zvýšením o nové, byť jen o jednu.
mpistora
Návštěvník